Μολύβδινα φυσίγγια υδροβίων

Ριχνω καμια φορα σε φασσες και μπορω να πω ειναι πολυ καλο, τουλαχιστον το οπλο μου τα παει πολυ καλα

Αλεξ εγω δεν τα εχω σε εκτιμηση φιλε !!! Οτι εχω σφαξει σε τετοιο φυσιγγιο....αλλα ντ΄αλλων βρισκω
μεσα τους.....πριν λιγο εριξα ενα σε στοχο.....εβγαλα αποτυπωση....εσφαξα ενα ιδιο....αλλα ντ'αλλων
φιλε....ΠΧ. Εγραφε το φυσιγγιο απ'εξω Ν7 και μεσα ηταν Ν8,5....η αποτυπωση στα 51% με 3*** αστρα
μαμα τσοκ στα 35 μετρα.....Αν σου γραψω δοσολογια....η τριχα σου ''καγκελο''....
Σφαξε και εσυ καποιο....ψαχτο λιγο....μονο κερδος θα εχεις φιλε!!!
 
Αλεξ εγω δεν τα εχω σε εκτιμηση φιλε !!! Οτι εχω σφαξει σε τετοιο φυσιγγιο....αλλα ντ΄αλλων βρισκω
μεσα τους.....πριν λιγο εριξα ενα σε στοχο.....εβγαλα αποτυπωση....εσφαξα ενα ιδιο....αλλα ντ'αλλων
φιλε....ΠΧ. Εγραφε το φυσιγγιο απ'εξω Ν7 και μεσα ηταν Ν8,5....η αποτυπωση στα 51% με 3*** αστρα
μαμα τσοκ στα 35 μετρα.....Αν σου γραψω δοσολογια....η τριχα σου ''καγκελο''....
Σφαξε και εσυ καποιο....ψαχτο λιγο....μονο κερδος θα εχεις φιλε!!!
Ειχα σφαξει περυσι δυο και ηταν κομπλε απο νο σκαγιων, πυριτιδα νομιζω ηταν στο 1.90+
 
Last edited:
Τι αλλαγη ειδες στα νεα φιλε τα ριχνω παρα πολλα χρονια ακομα κι οταν εβγαιναν με τα παπακια στο κουτι
Πιο αργά μου φάνηκαν γενικά και με την benelli δεν είχα σκωτοματα όπως με τα παλιά.....τα έριξα και με την Ρεμί τα ανάμεικτα και έκατσαν πολύ καλά αλλά δεν το χρησιμοποιώ αυτό το όπλο
 
Πιο αργά μου φάνηκαν γενικά και με την benelli δεν είχα σκωτοματα όπως με τα παλιά.....τα έριξα και με την Ρεμί τα ανάμεικτα και έκατσαν πολύ καλά αλλά δεν το χρησιμοποιώ αυτό το όπλο
Ο αυλος σου φιλε ειναι στενος και εγω δεν θα βιδωνα παραπανω απο ενα καλο 2αρι στην καννη,επιμενω σε αυτο συμβουλευτικά. Αφηνω τον παραγοντα καννη στο τελος γιατι ισως διαφωνησουμε για θεματα στα οποια διαφωνει και συμφωνει αρκετο κοινο γι αυτα τα οπλα
 
Ο αυλος σου φιλε ειναι στενος και εγω δεν θα βιδωνα παραπανω απο ενα καλο 2αρι στην καννη,επιμενω σε αυτο συμβουλευτικά. Αφηνω τον παραγοντα καννη στο τελος γιατι ισως διαφωνησουμε για θεματα στα οποια διαφωνει και συμφωνει αρκετο κοινο γι αυτα τα οπλα
Θα δοκιμάσω και με μαμά 2αρι η 3αρι( γιατί αφτερ μάρκετ δεν έχω άλλο για την ώρα) αν τυχόν έχει τέτοιες συνθήκες
 
Φιλε μου μην αναιρεις και τα τσοκ του οπλου ,δοκιμασε

Με τα μαμα γιατι δεν παιζεις?
Το 2 Άρι του θα δοκιμάσω να δω .... αρκετά χρόνια λόγο κολλήματος του τσοκ κυνηγούσα με 3* αλλά με περιορίζε στις αποστάσεις τώρα σηκώνω όπλο και πάνω από 40 μέτρα πράγμα που δεν έκανα πιο πριν
Με το 2* θα ξεκινήσω στην έναρξη του κυνηγιού και βλέπουμε
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και την βοήθεια σας!!!!!
 
Το κυριο και το πιο βασικο εινα δεις το κοντακι να σαι σιγουρος.εγω σε τετοιο οπλο με στενη καννη δεν θα εβαζα τοσο σφιχτο τσοκ για τους ευνόητους λογους.
Του υψηλου πολυ ωραια φυσιγγια πλεον δεν ξερω τι γινεται να ρηξω χρονια.
 
Και μιας και πιάσαμε για αυτά τα φυσίγγια, μήπως μπορούμε να μάθουμε την μάρκα της μηχανής που κλείνει τα φυσίγγια τού;;;;ναι η τρύπα με χαλάει λίγο, αλλά το ρελι του με τρελαίνει προσωπικά, View attachment 19419View attachment 19420

Μην εντυπωσιαζεσαι απο την εξωτερικη εμφανιση του φυσιγγιου....η ουσια ειναι ειναι στο τι ''εντοσθια''
εχει.....
Οσον αφορα για την μηχανη του.....οτι μηχανη και να εχει ....το μαχαιρι της χαραξης θελει ρυθμιση......
πρεπει να το κατεβασει για κλεισει την τρυπα.
 
Μην εντυπωσιαζεσαι απο την εξωτερικη εμφανιση του φυσιγγιου....η ουσια ειναι ειναι στο τι ''εντοσθια''
εχει.....
Οσον αφορα για την μηχανη του.....οτι μηχανη και να εχει ....το μαχαιρι της χαραξης θελει ρυθμιση......
πρεπει να το κατεβασει για κλεισει την τρυπα.
Σωστά τα λέτε κ.Νικο, και τα έχω ψάξει όλα τα εντόσθια τούς, απλά μου αρέσει το τσάκισμα που κάνει το πλαστικό στον κάλυκα με το στροφείο της μηχανής του
Μην εντυπωσιαζεσαι απο την εξωτερικη εμφανιση του φυσιγγιου....η ουσια ειναι ειναι στο τι ''εντοσθια''
εχει.....
Οσον αφορα για την μηχανη του.....οτι μηχανη και να εχει ....το μαχαιρι της χαραξης θελει ρυθμιση......
πρεπει να το κατεβασει για κλεισει την τρυπα.
 
Σωστά τα λέτε κ.Νικο, και τα έχω ψάξει όλα τα εντόσθια τούς, απλά μου αρέσει το τσάκισμα που κάνει το πλαστικό στον κάλυκα με το στροφείο της μηχανής του
Τα condor τα θυμάμαι από τον υπερβολικό θόρυβο που έκαναν ... :)
 
Back
Top