Με comfort ή χωρίς

Με comfort.εννοειται κάνει το αδράνειας να συμπεριφέρεται σαν αερίων από ανάκρουση ήμουν κάτοχος και των δύο συστημάτων και γράφω από εμπειρία.Απλα στα πλαστικά τύπο comfort έχεις θέμα με τις κλίσεις αν χρειάζεσαι το κάτι παραπάνω ,αν εξαιρέσεις αυτό όλα τα άλλα θετικά.
 
Με comfort.εννοειται κάνει το αδράνειας να συμπεριφέρεται σαν αερίων από ανάκρουση ήμουν κάτοχος και των δύο συστημάτων και γράφω από εμπειρία.Απλα στα πλαστικά τύπο comfort έχεις θέμα με τις κλίσεις αν χρειάζεσαι το κάτι παραπάνω ,αν εξαιρέσεις αυτό όλα τα άλλα θετικά.
Θέμα κλίσεις εννοείς με τις φλάντζες σωστά; Από αντοχή πως πάνε;
 
Εννοώ πως αν δε σε καλύπτουν οι φλάντζες και χρειάζεσαι παραπάνω έμπλεξες με το comfort , από αντοχή μια χαρά είναι εκτός από το πέλμα το οποίο έχει βλετιωθει τελευταία το κοντάκι στα 12 χρόνια που είχα την ςς μια χαρά ήταν.
 
Διαφορά έχει πάντα το comfort με το ξύλινο δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης στην ανάκρουση είναι η μέρα με τη νύχτα .Είναι σαν να συγκρίνεται αερίων με αδράνειας .Που δεν έχουν καμία σχέση στην ανάκρουση.
Με comfort η αισθηση ειναι περιπου σαν αεριων. Εμενα παντως το κλωτσημα της αδρανειας μου παει πολυ περισσοτερο. Των αεριων μου φενεται ξερο και αφυσικο και ας ειναι λιγο λιγοτερο.
 
Για να σας ακούσω....
μονο το progresive comfort κανει δουλεια ,αμα θες παντως ενα απο τα 2 με comfort αλλα μικρη διαφορα.[μονο στης πολυ βαριες γομωσεις εχει μια μικρη διαφορα αμα ριχνεις συνεχεια πχ τσιχλοφυσιγγα δεν χρειαζεται.]
 
Το πρώτο κομφορτ δεν είναι πολύ καλό και για αυτό το βελτίωσαν εξάλλου. Προσωπική άποψη που το έζησα με τη Μ2 που είχα. Το ζουλαγες με το δάχτυλο και έμπαινε μεσα, ετριζε δεν είχαν καλή εφαρμογή τα σινεμπλόκ. Το πέλμα ήταν καλό όμως. Τώρα τα άλλα μοντέλα δεν ξέρω. Εγώ πάντως τη μοντυ την πήρα χωρίς κομφορτ.
 
Το comfort χρειάζεται και στα λίγα γραμμάρια, έχει ζωηρά φυσίγγια 28-30-32 που στο μαυρίζουν το μαγουλακι και τον ώμο για πλάκα στις πολλές βολές.Το comfort 1 είναι μια χαρά ,φυσικά όποιος έχει να δώσει 70-100% περισσότερα ας πάρει το 2 η το 3 ,αλλά δεν χρειάζεται.Το τρίξιμο 90% λύνεται για όποιον δεν βαριέται να ασχοληθεί και προτιμά να μοιρολατρει.
 
Το comfort χρειάζεται και στα λίγα γραμμάρια, έχει ζωηρά φυσίγγια 28-30-32 που στο μαυρίζουν το μαγουλακι και τον ώμο για πλάκα στις πολλές βολές.Το comfort 1 είναι μια χαρά ,φυσικά όποιος έχει να δώσει 70-100% περισσότερα ας πάρει το 2 η το 3 ,αλλά δεν χρειάζεται.Το τρίξιμο 90% λύνεται για όποιον δεν βαριέται να ασχοληθεί και προτιμά να μοιρολατρει.
έχω την εντύπωση ότι το comfort 2 είναι το λεγόμενο comfort plus που έχει η Vinci αλλά εγώ είχα δει αισθητή διαφορά όταν πήγα απο την crio comfort με το comfort 1 και το comfort plus της vinci. Αλλά τώρα το comfort 3 είναι το κάτι άλλο το καλοκαίρι με το κοντομάνικο με 32γρ που έριχνα δεν καταλάβαινα λάκτισμα αδράνειας ποιο πολύ μου έμοιαζε με αερίου.
 
έχω την εντύπωση ότι το comfort 2 είναι το λεγόμενο comfort plus που έχει η Vinci αλλά εγώ είχα δει αισθητή διαφορά όταν πήγα απο την crio comfort με το comfort 1 και το comfort plus της vinci. Αλλά τώρα το comfort 3 είναι το κάτι άλλο το καλοκαίρι με το κοντομάνικο με 32γρ που έριχνα δεν καταλάβαινα λάκτισμα αδράνειας ποιο πολύ μου έμοιαζε με αερίου.
Εγώ στη Duca montefeltro είχα βάλει καλό πέλμα και δεν κλωτσούσε.Αν πάνω στο κυνήγι δεν εγκλωβιζες καλά το κοντάκι ώμο- ζυγωματικο και είχε περιθώριο ,έτρωγες κλωτσιά στη μούρη.Αυτο δεν συμβαίνει μετο comfort και λόγω της ράχης.
 
Back
Top