Μειωτηρας αποθηκης

Γεια σας και καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους.Εχω μια Browning Auto 5 Light Twelve απτον πατερα μου και θελω να βαλω μειωτηρα στα φυσιγγια για να δουλεψω το οπλο νομιμα.Πηρα ενα απτον Καλκατζακο που λεει οτι κανει για ολες τις BrowningΜαλλον ομως δεν ξερω πως μπαινει.Απο πανω στην αποθηκη κατευθειας δεν χωραει παντως!Καποια βοηθεια σας παρακαλω!
 
Γεια σας και καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους.Εχω μια Browning Auto 5 Light Twelve απτον πατερα μου και θελω να βαλω μειωτηρα στα φυσιγγια για να δουλεψω το οπλο νομιμα.Πηρα ενα απτον Καλκατζακο που λεει οτι κανει για ολες τις BrowningΜαλλον ομως δεν ξερω πως μπαινει.Απο πανω στην αποθηκη κατευθειας δεν χωραει παντως!Καποια βοηθεια σας παρακαλω!
εαν ξεβιδοσεις τη βιδα μπροστα απο την παπια δε μπενει μεσα;;
πρέπει να βγάλεις και την τάπα της αποθήκης (το στρογγυλό με την τρύπα), φυσικά θα βγει και το ελατήριο...
IMG_4977.jpg
 
Η βγαζεις την ταπα με προσοχη γτ θα πεταχτει το ελατηριο (κρατά κοντρα με αντιχειρα), η παιρνεις τον μειωτηρα που αγορασες και τον περνας με χοντρο γυαλοχαρτο για να λεπτυνει και να περναει απο την τρυπα που βλεπεις...η κεφαλη του μειωτηρα ειμαι μεγαλυτερη και στέκεται στην ταπα...ετσι μπορεις να τον βαζεις/βγαζεις χωρις να βγαζεις την ταπα καθε φορα...Σε ολα μου τα οπλα ετσι το εχω..
 
Back
Top