Μεγάλα σκυλιά που πέρασαν από τα χέρια μας.

Στο βίντεο με τις πολλές φάσεις είναι από 9 μηνών μεχρι 24 κάπου

στο μονο είναι 4-5 καπου

Με λιγα λόγια την είχα ζευγαρώσει την σκυλα και είχαν πεθάνει και τα 5 κουτάβια μέσα κάναμε καισαρική ξύπνησε από την αναισθησία αλλά δεν έβγαλε την νύχτα ....

6 και κάτι ήταν η σκυλα στα καλύτερα της


ακόμα δεν το έχω χωνέψει
Kριμα Νίκο πραγματικά... Η συμβουλή του Γιώργου για ένα νέο σκύλο αν και μπορει να φαντάζει πρόωρη και αδύνατη τώρα, είναι σίγουρα η μόνη λύση για να απαλύνθει η πικρία στο μέλλον...
 
Στο βίντεο με τις πολλές φάσεις είναι από 9 μηνών μεχρι 24 κάπου

στο μονο είναι 4-5 καπου

Με λιγα λόγια την είχα ζευγαρώσει την σκυλα και είχαν πεθάνει και τα 5 κουτάβια μέσα κάναμε καισαρική ξύπνησε από την αναισθησία αλλά δεν έβγαλε την νύχτα ....

6 και κάτι ήταν η σκυλα στα καλύτερα της


ακόμα δεν το έχω χωνέψει

Δεν έχω λόγια ....ψυχοπλακώθηκα!
Νίκο έχω καταλάβει ότι κάθε σκύλο που έχεις, γνωρίζεις να τον βοηθήσεις να γίνει μεγάλος κυνηγός!
Αλλά είναι μεγάλο κρίμα τέτοιο χαρισματικό σκυλί, πολύ έμπειρο πλέον, να χάνεται έτσι στα καλύτερά του ... έχεις πολλά τουλάχιστον να θυμάσαι ...
 
Όταν δεν σε θέλει δεν σε θέλει τέλος
Δεν πρόκειται να το χωνεψεις μια ζωή θα σου μείνει η πίκρα
Βρες ένα σκυλάκι μόνο να ξεχαστείς και μακάρι αυτό να είναι καλοτυχερο σου εύχομαι
Φιλε Γιωργο η παροιμία κακο σκυλι ψοφο δεν εχει δεν βγηκε χωρις λόγο, το χω παρατηρημενο και αλλοι γνωστοι βεβαια ,οποτε βγει σκυλι με αξιωσεις παντα θα τυχει η αναποδιά.
 
Κρίμα.....τον θυμάμαι μέσα απο τις φωτο που ανέβαζες...15 χρόνια είναι μια ζωή....μεγαλη απώλεια.....
Απο την άλλη μεριά έκανε τον κυκλο του κ σου χάρισε υπέροχες κυνηγετικές συγκινήσεις κ οχι μονο.......
Καλές φερμες στα κυνηγοτοπια του ουρανου.......
 
Μετά από σχεδόν 15 χρόνια συντροφιάς, σήμερα "έφυγε" ο Ζίκος μου...
Καλά κυνήγια εκεί πάνω φίλε...

Αν και πλήρεις ημερών για σκύλο και πάλι δεν χωνευεται η απώλεια
Να είσαι καλά να τον θυμάσαι και μακάρι εάν δεν έχεις ήδη έναν αντάξιο του να τον βρεις σύντομα
 
Θα βρεις ανταξιο Χρησταρα..
Ναι, φίλε. Αφού και η Λούσυ έγινε 11 ετών, πρέπει να ξεκινήσω τη διαδικασία της αναζήτησης για κουτάβι αρσενικό σεττεράκι...





Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια...

.
 
Last edited:
Μετά από σχεδόν 15 χρόνια συντροφιάς, σήμερα "έφυγε" ο Ζίκος μου...
Καλά κυνήγια εκεί πάνω φίλε...

Το καλοκαίρι έχασα ίσως το καλύτερο ζώο πού πέρασε από τα χέρια μου ως τώρα! Σεττερ κ αυτή σαν τον δικό σου! Αβάσταχτο ότι ζουν τόσο λίγο! Έχω καναρίνι που πέθανε στα 12! Σου εύχομαι να βρεις νέο φιλαράκι όχι γιατί μπορεί να αντικαταστήσει τον Ζήκο αλλά μπορεί να σε βοηθήσει με νέες ελπίδες! Καλή τύχη!
 
Που ειναι εκεινος ο μανιακος που ειχε υποσχεθει κουταβι????
Μάλλον μπερδεύεσαι Γιάνναρε. Ο @maniakos δεν μου υποσχέθηκε ποτέ κουτάβι φίλε. Αν μου είχε υποσχεθεί, είμαι σίγουρος ότι θα το τηρούσε... ;)
 
Last edited:
Back
Top