Μαύρη Αρκούδα στην γάστρα .

*<emoticon εμετουλη>*
t25091.gif

Ένα εικονίδιο, δυο λέξεις.;)

Χθες στο τραπέζι είχε αρκούδα και ελάφι , η αρκούδα έκανε θραύση , το ελάφι έμεινε στο τέλος .
Κι εγώ την αρκούδα θα προτιμούσα.
 
Χθες στο τραπέζι είχε αρκούδα και ελάφι , η αρκούδα έκανε θραύση , το ελάφι έμεινε στο τέλος .
Κ εγώ ως τα 50 μου, είχα την εντύπωση ότι για πλάκα τις σκοτώνουν οι Αμερικάνοι.Μπραβοοοο‼️ γειρασκω αεί διδασκομενος....
 
Κ εγώ ως τα 50 μου, είχα την εντύπωση ότι για πλάκα τις σκοτώνουν οι Αμερικάνοι.Μπραβοοοο‼️ γειρασκω αεί διδασκομενος....
Εμένα δεν μου έκανε εντύπωση. Το ήξερα από πολύ παλιά, το είχα διαβάσει σε κάποιο μυθιστόρημα, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιο ... Αλλά σίγουρα έχω δει να τρώνε αρκούδα και σε κάποια ταινία, που επίσης δεν θυμάμαι. Κι αν το καλοσκεφτείς, γιατί όχι ;;; Παμφάγο ζώο είναι. Ο αγριόχοιρος δηλαδή είναι καλύτερος; Ή πιο καθαρός ;;; Για να μην πούμε για τα ήμερα γουρούνια !!! ... Ή τις κότες "ελευθέρας βοσκής" ...
 
Εμένα δεν μου έκανε εντύπωση. Το ήξερα από πολύ παλιά, το είχα διαβάσει σε κάποιο μυθιστόρημα, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιο ... Αλλά σίγουρα έχω δει να τρώνε αρκούδα και σε κάποια ταινία, που επίσης δεν θυμάμαι. Κι αν το καλοσκεφτείς, γιατί όχι ;;; Παμφάγο ζώο είναι. Ο αγριόχοιρος δηλαδή είναι καλύτερος; Ή πιο καθαρός ;;; Για να μην πούμε για τα ήμερα γουρούνια !!! ... Ή τις κότες "ελευθέρας βοσκής" ...
Εντάξει κ τα σκυλιά κάποιοι τα τρώνε κ αν το καλοσκεφτούμε...κάποιοι τρώνε τα πάντα που περπατούν κ έρπουν ....το θέμα είναι να υπάρχει κάτι το ντελικατεσεν....
 
Όχι ξύλα από παλέτες … οι παλέτες ραντίζονται με χημικά από τις εταιρίες για να αντέχουν τα ξύλα περισσότερο ….
αμα εχεις περάσει Τσερνομπιλ τι να σου κανει μια παλετα που εχει υποστεί απεντόμωση με ευγενή χημικά?
στο 55 δειτε
 
Last edited:
Μην κατακρίνουμε κάτι που δεν έχουμε δοκιμασει. Στο Αμέρικα την έχουν σε εκτίμηση την αρκτο ως τροφη. Έχω δει να λιώνουν το λίπος της και να το αποθηκεύουν σε βάζα και να μαγειρεύουν τα πάντα με αυτο. Ο Ρινελλα την έφαγε σχεδόν ωμή και άρπαξε παρασιτακι!!!!
 
Back
Top