Μαγκάλια και Σούβλες

Λίγο κρασί μέχρι να ψηθεί η προβατίνα. Υγεία και να είστε όλοι καλά.
Χθές έσφαξε ο πατερας μια 3χρονων στερφα 35 κιλά καθαρό, στο επόμενο ρεπό θα πεσει στη σχάρα......
Ωραίο χρώμα το κρασάκι!
Ομορφιές.......
Καλή σας όρεξη!
 
Χθές έσφαξε ο πατερας μια 3χρονων στερφα 35 κιλά καθαρό, στο επόμενο ρεπό θα πεσει στη σχάρα......
Ωραίο χρώμα το κρασάκι!

Ομορφιές.......
Καλή σας όρεξη!
Αρίστο αυτά είναι τα καλύτερα ζώα. Και αν την άφηνε και 1-2 μήνες ακόμη να "βάλει" κρέας, ακόμη καλύτερα. Βέβαια, όσα ξέρει ο νοικοκύρης... για να μην κάνουμε και τους έξυπνους. Το κρασί είναι δώρο φίλου.
 
Αρίστο αυτά είναι τα καλύτερα ζώα. Και αν την άφηνε και 1-2 μήνες ακόμη να "βάλει" κρέας, ακόμη καλύτερα. Βέβαια, όσα ξέρει ο νοικοκύρης... για να μην κάνουμε και τους έξυπνους. Το κρασί είναι δώρο φίλου.
Ήταν γερό ζωντανό και με λίπος νορμάλ χωρίς υπερβολές!!!
 
Περα από τα όσα καλά ψήνεις , αυτό που με τρελαίνει είναι που ολο το σκηνικό ειναι μεσα σε φύση. Αυτό απο μόνο του λέει πολλά.
Να σαι καλά και να το απολαμβάνεις !
Αντε 17 και σημερα ....
 
καλη ορεξη φιλαρακιμουυυυ,,μωνο προσεχε μην σε παρουνε χαμπαρι τα αρκουδια και τρεχηςςςςς .sarcastic.
Σάκη έχω εδώ τον κροκόδειλο,όταν ψήνω δεν περνάει ούτε κουνούπι,IMG_20210516_194603.jpgτι αρκούδα και πράσινα άλογα μου λες.
 
Περα από τα όσα καλά ψήνεις , αυτό που με τρελαίνει είναι που ολο το σκηνικό ειναι μεσα σε φύση. Αυτό απο μόνο του λέει πολλά.
Να σαι καλά και να το απολαμβάνεις !
Αντε 17 και σημερα ....
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη.
Για μένα το ψήσιμο όταν έχω ώρα είναι ιεροτελεστία.
 
Back
Top