Μαγκάλια και Σούβλες

Αντε στην υγεια μας
Παρεα με τα μικρα , τσαμικα αρχικα κρητικα μετα νησιωτικα και καταληξη με κυπριακα
Χτες χορτασα με το ποτο αντι με το φαι όΠοταν αποτοκξινωση σημερα με
ΣΠιτικο κοτοπουλο
Τσίπουρακι γιατι μπυρες ιπιαμε οσες για ενα χρονο χτες
Και μεζεδακι μεχρι να βγουν συκωτακια και λαιμος
Χρονια πολλα σε ολους.shake hands.
 

Attachments

  • 609B2118-31CF-4D51-893A-9C994983BFC9.jpeg
    609B2118-31CF-4D51-893A-9C994983BFC9.jpeg
    207,4 KB · Προβολές: 24
  • B2AAAD89-EC6A-43A7-8B75-DDF79A5192CC.jpeg
    B2AAAD89-EC6A-43A7-8B75-DDF79A5192CC.jpeg
    210,6 KB · Προβολές: 24
Πολύχρονος ότι επιθυμεις φίλε.
Είναι τής ημέρας γιωργαρε. Το χειμώνα θα την έχω μετά από το κυνήγι σαν το
Gianni lugari..... ΧΑ ΧΑ ΧΑ.
Ευχαριστώ Λάμπρο να χαίρεσαι και εσύ την γιορτή σου και την οικογένειά σου
Αν μπορείς να το κρατάς για ειδικές περιπτώσεις καλά είναι εγώ δεν έχω τέτοια δύναμη χάνω τον έλεγχο
 
Ευχαριστώ Λάμπρο να χαίρεσαι και εσύ την γιορτή σου και την οικογένειά σου
Αν μπορείς να το κρατάς για ειδικές περιπτώσεις καλά είναι εγώ δεν έχω τέτοια δύναμη χάνω τον έλεγχο
Χρόνια σου πολλά χιλιοχρονος Γιώργο.
 
Πήγε και ο φλουφλης να μάθει τους κλαρινογαμπρούς πως σουβλίζουν αρνί...Το αρνί βρέθηκε να σκορτσαρει πάνω στην σούβλα και το ράψιμο άνοιξε σαν γαρίφαλο.Του μπουκωσε στην κοιλιά μια γλάστρα δεντρολίβανο μαζί και άντε γεια!! Κάτσε ρε φλουφλη να φτιάξεις κανένα φιλέτο πουστρακι με εστραγκόν και παπάγια και άσε τα βαριά πράγματα,ρεζίλι γίνεσαι...
 
Last edited:
Πήγε και ο φλουφλης να μάθει τους κλαρινογαμπρούς πως σουβλίζουν αρνί...Το αρνί βρέθηκε να σκορτσαρει πάνω στην σούβλα και το ράψιμο άνοιξε σαν γαρίφαλο.Του μπουκωσε στην κοιλιά μια γλάστρα δεντρολίβανο μαζί και άντε γεια!! Κάτσε ρε φλουφλη να φτιάξεις κανένα φιλέτο πουστρακι με εστραγκόν και παπάγια και άσε τα βαριά πράγματα,ρεζίλι γίνεσαι...
Τσαμπα η ταλαιπωρια του Τσελιγκα που εχει αλλαξει δεκα σολες για να μεγαλωσει το αρνι :mad:
Τραβα ρε Μορτη να τηγανιζεις καμια καρπουζοφλουδα
μας τα εχετε μελανιασει με τις γκουρμε συνταγες σας
 
Πήγε και ο φλουφλης να μάθει τους κλαρινογαμπρούς πως σουβλίζουν αρνί...Το αρνί βρέθηκε να σκορτσαρει πάνω στην σούβλα και το ράψιμο άνοιξε σαν γαρίφαλο.Του μπουκωσε στην κοιλιά μια γλάστρα δεντρολίβανο μαζί και άντε γεια!! Κάτσε ρε φλουφλη να φτιάξεις κανένα φιλέτο πουστρακι με εστραγκόν και παπάγια και άσε τα βαριά πράγματα,ρεζίλι γίνεσαι...
Ζηλευετε ολοι ρε!
Φτιαχνετε το αρνι με σκετο αλατοπιπερο και το καρβουνιαζετε κλασικοι ελληναρες!
Εδω ο γκουρμαϊ λαμα, μας δειχνει μια alternative συνταγη που λεμε στο χωριο μου,με ποικιλια υλικων για ενα γαστρονομικο ταξιδι σε κυκεωνα γευσεων και ατελειωτους οργασμους του ουρανισκου!!
.yel.
 
Ζηλευετε ολοι ρε!
Φτιαχνετε το αρνι με σκετο αλατοπιπερο και το καρβουνιαζετε κλασικοι ελληναρες!
Εδω ο γκουρμαϊ λαμα, μας δειχνει μια alternative συνταγη που λεμε στο χωριο μου,με ποικιλια υλικων για ενα γαστρονομικο ταξιδι σε κυκεωνα γευσεων και ατελειωτους οργασμους του ουρανισκου!!
.yel.
Και ατελείωτες εκκενώσεις στην τουαλετα.....
 
k2.jpgk3.jpgk4.jpgk5.jpg

Πρωτη προσπαθεια για σουβλισμα ολοκληρου κατσικιου. Προσωπικα το προτιμω ως κρεας απο το αρνι. Ολα πηγανε ακριβως οπως το ηθελα, ως απειρος ειχα ενα αγχος παραπανω, αλλα το κρεας τελικα ηταν παραπανω και εμεινε καμποσο. Δυστυχως αυτα τα event δε θελουνε τραπεζια και τυπικοτητες, θελουν να εισαι πανω απο τη σουβλα και να τσιμπολογας, αντε εξηγα το οπως στις γυναικες. Η ψησταρια μπηκε για τους μη ορεγοντες το κατσικι/

Παρομοια κατασταση ειχε να γινει στο σπιτι απο το 2008. Ευχομαι ολοι να περασατε οσο καλα περασα και γω, κουραστικα ισως, αλλα με ωραιες παρεες, κεφι και γελιο.

Δευτερα Τριτη τις περασα χαζευοντας τη θεα στη θαλασσα με παρεα t1.jpg
 
Back
Top