ΜΑΓΚΆΛΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥΒΛΕΣ

Περιοχή
Κυπρος
Όνομα
Χρυσανθος
Ρε μάστορα πως να στο πω...Όταν βάζεις παγάκια στη μπύρα είναι σαν να χουφτωνεις κωλο με γάντι ηλεκτροκόλλησης!
Ρεσπεκτ!!!
Μιλαμε για την παρομοιωση!!!! .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .shake hands.

Οσοι εχετε δουλεψει ηλεκτροκοληση καταλαβαινετε γιατι

Όνομα
Νίκος
Ρε μάστορα πως να στο πω...Όταν βάζεις παγάκια στη μπύρα είναι σαν να χουφτωνεις κωλο με γάντι ηλεκτροκόλλησης!

Δεν μου τα λες καλα.....Η μπυρα ζεστη δεν πινεται.....ειναι σκετο κατουρο.....
Βαλε παγακια και 3-4 σπυρια ρυζιου....σου κραταει ''φρεσκια'' την μπυρα....
Τωρα εαν εσυ κανεις να πιεις μια ωρα ενα ποτηρι μπυρα....ε' τοτε πιανε κωλο με γαντι ηλεκτροκολλησης!!!! :D

Όνομα
Αλεξανδρος
Δεν μου τα λες καλα.....Η μπυρα ζεστη δεν πινεται.....ειναι σκετο κατουρο.....
Βαλε παγακια και 3-4 σπυρια ρυζιου....σου κραταει ''φρεσκια'' την μπυρα....
Τωρα εαν εσυ κανεις να πιεις μια ωρα ενα ποτηρι μπυρα....ε' τοτε πιανε κωλο με γαντι ηλεκτροκολλησης!!!! :D
Καλά καλαμπόκια!!!

Έβαλα και εγώ μία ζιβανια να πιω. Ντομάτα αγγούρι και λίγο κοκκινιστό μοσχαράκι. Να περνάμε καλά, όπως και να το κάνουμε.View attachment 31917
σιγα να μην σε πηραξη το μοσχαρακιιιι μουυυυ μουυυ .yel. .yel.

Περιοχή
Κερατσίνι - Αργολίδα
Όνομα
Κυριάκος
Προχθές φασολάδα.
Χθες γεμιστά.
Σήμερα σηκώνομαι και μύριζε κάτι ωραίο. Πάω κουζίνα, βλέπω τη χύτρα να βράζει, ωραία λέω, θα φάμε σαν άνθρωποι.
-Γυναικα, τί έχει εκεί μέσα;
-Αρακα με αγκινάρες μου λέει!

Δεν άντεξα ρε παιδιά... Έκανα την επανάστασή μου.
IMG_20210905_110541.jpg

Όνομα
ΒΑΣΊΛΗΣ
Προχθές φασολάδα.
Χθες γεμιστά.
Σήμερα σηκώνομαι και μύριζε κάτι ωραίο. Πάω κουζίνα, βλέπω τη χύτρα να βράζει, ωραία λέω, θα φάμε σαν άνθρωποι.

View attachment 31963
Ρίξε αλατοπίπερο στις γλώσσες και το μυαλό. Φοβερός μεζές.

Περιοχή
Κυπρος
Όνομα
Χρυσανθος
Προχθές φασολάδα.
Χθες γεμιστά.

View attachment 31963
Ωραιος!!!
Αλλα επειδη και τα τρια φαγητα που προηγηθηκαν τα λατρευω , εγω θα τα εβαζα το απογευμα τα κεφαλακια και θα επαναστατουσα μαζι τους το βραδυ
Εξαλου δικη μας επανασταση ειναι οποτε θελουμε ξεκιναει .sarcastic.

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
Ρε φιλε δεν ξερω αν στο χω ξαναπει αλλα την καλυτερη συνταγη τις φτιαχνειςbeer .love.
Αντε γεια μας.shake hands.
Όχι εγώ αδερφέ.1 Η γιαγιά μου, 2 μετά η μαμά μου και τώρα μαθαίνει και η γυναίκα μου.

Σε ευχαριστώ.

Περιοχή
Κυπρος
Όνομα
Χρυσανθος
Όχι εγώ αδερφέ.1 Η γιαγιά μου, 2 μετά η μαμά μου και τώρα μαθαίνει και η γυναίκα μου.

Σε ευχαριστώ.
Με την ιδια σειρα ακριβως .love.
Χτες πηγα περδικες και φασσες να τις φτιαξουν

Manos

Staff member
Περιοχή
Πέραμα
Όνομα
Μάνος
Σήμερα είπα να μαγειρέψω ορισμένα από τα τρυγόνια που πήραμε με τον αδερφό μου στα Σκόπια. Τα έβαλα στο κάρβουνο και βγήκαν πραγματικά υπέροχα. Το κόλπο είναι να μην τα παραψήσουμε. τα λάδωνα σε κάθε γύρισμα και έγλειφα τα δάχτυλα μου στο τέλος.
1.jpg

2.jpg

Περιοχή
Μαρκόπουλο
Όνομα
Aρης
Σήμερα είπα να μαγειρέψω ορισμένα από τα τρυγόνια που πήραμε με τον αδερφό μου στα Σκόπια. Τα έβαλα στο κάρβουνο και βγήκαν πραγματικά υπέροχα. Το κόλπο είναι να μην τα παραψήσουμε. τα λάδωνα σε κάθε γύρισμα και έγλειφα τα δάχτυλα μου στο τέλος.
View attachment 31994

View attachment 31995
Περίμενες να φύγει να τα φάς μόνος σου εεεεέ? .yel.