Μαγκάλια και Σούβλες

Γιορτάζουν και οι δύο γονείς οπότε επρεπε να γίνει κατι καλο στον ξυλοφουρνο... Εγώ λόγω της επιπλοκη σουπιτσα γ@#&€#@&
View attachment 30837
Να τους χαιρεσε λεβεντη μου
Γινε καλα και ξανααναβει ο φουρνος μην το σκεφτεσαι
 
Ένα κατσικάκι 8μιση κιλά μπήκε στο φουρνο, πανω σε κληματα , έλιωσε και έγινε λουκούμι!!!
Γιορτάζουν και οι δύο γονείς οπότε επρεπε να γίνει κατι καλο στον ξυλοφουρνο... Εγώ λόγω της επιπλοκη σουπιτσα γ@#&€#@&
View attachment 30837
View attachment 30838
Να τους χαίρεσαι Γρηγόρη, με υγεία!!!
 
Να τους χαιρεσε λεβεντη μου
Γινε καλα και ξανααναβει ο φουρνος μην το σκεφτεσαι
Να τους χαίρεσαι Γρηγόρη!
Γρήγορη να τους χαίρεσαι πάντα με υγεια !!!!
Να τους χαίρεσαι !!!
Να τους χαιρεσαι Γρηγορη , και παντα με υγεια και χαρα!!! :)
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!
 
Έβγαλα ένα πακέτο από την κατάψυξη να ξεπαγώσει, νομίζοντας ότι είναι προβατίνα και τελικά είδα αφού ξεπάγωσε, ότι είναι γίδα. Λέω να την βάλω το βράδυ στη σούβλα, κοντοσούβλι. Πλάτη είναι. Ακούω απόψεις.
 
Έβγαλα ένα πακέτο από την κατάψυξη να ξεπαγώσει, νομίζοντας ότι είναι προβατίνα και τελικά είδα αφού ξεπάγωσε, ότι είναι γίδα. Λέω να την βάλω το βράδυ στη σούβλα, κοντοσούβλι. Πλάτη είναι. Ακούω απόψεις.
Θα είναι μια πεντανοστιμη γαλοτσα!!!! Ρε ριχτη στην κατσαρόλα και κανε τη κοκκινιστη με μακαρόνια η τηγανιτη πατατα. Η φουρνο λαδοκολα. Νομιζω πως θα είναι σκληρό το κρεας αν το ψησεις στο καρβουνο.
 
Έβγαλα ένα πακέτο από την κατάψυξη να ξεπαγώσει, νομίζοντας ότι είναι προβατίνα και τελικά είδα αφού ξεπάγωσε, ότι είναι γίδα. Λέω να την βάλω το βράδυ στη σούβλα, κοντοσούβλι. Πλάτη είναι. Ακούω απόψεις.
Βασίλη με λαδορίγανη στην κατσαρόλα και πατάτες τηγανητές... Αν δεν σε πειράζει που κάνει ζέστη και το κομμάτι που έχεις κάνει, μπορείς να κάνεις και γίδα βραστή το καλύτερο ζουμί... :cool:
 
Back
Top