Μαγκάλια και Σούβλες

οι ετοιμασιες της τσιπουρικαταστασης αρχισανε.....
οι σουπιες καθαριστηκανε και σιγοβραζουνε στην κατσαρολα και ετοιμαζονται να σβησουνε με κρασι....
τα χελια ειναι ετοιμα για να τα γδαρω τα λαβρακια καθαριστηκανε,το τσιπουρο κρυωνει και οι ετοιμασιες ολοκληρωθηκανε.
τωρα λιγο ξεκουραση και μετα ΦΩΤΙΑ στα καρβουνα.......
Νίκο ΕΥΓΕ για την έμπνευση σου για το topic, για τις ωραίες παρέες σου και τις φωτογραφίες.
Έστω και αν για μας τους ...χαμουτζηδες ισχύει το "φάτε ματιά ψάρια και ..."
Αλλα έχουμε και μεις χωριά στα νησιά και βάρκες και καΐκια Φίλων επαγγελματιών για "παν ενδεχόμενον". Οποίος δεν ξέρει το ανέκδοτο ρωτάει!!!!!
Μια ερώτηση.
Τα χέλια ειναι φρέσκα; Εχει στο δέλτα του Έβρου τέτοια εποχή, και αν ναι, μεχρι ποτε;
Στο Ιόνιο περιμέναμε τα πρωτοβρόχια να τα βγάλουμε με ψαροδόλι και την Άνοιξη δεν υπήρχαν. Μιλάω σε ανοιχτα μέρη, οχι σε ιχθυοτροφεία (ιβάρια) ή τον Αβρακικο.
Εκει δεν ξέρω.
 
Νίκο ΕΥΓΕ για την έμπνευση σου για το topic, για τις ωραίες παρέες σου και τις φωτογραφίες.
Έστω και αν για μας τους ...χαμουτζηδες ισχύει το "φάτε ματιά ψάρια και ..."
Αλλα έχουμε και μεις χωριά στα νησιά και βάρκες και καΐκια Φίλων επαγγελματιών για "παν ενδεχόμενον". Οποίος δεν ξέρει το ανέκδοτο ρωτάει!!!!!
Μια ερώτηση.
Τα χέλια ειναι φρέσκα; Εχει στο δέλτα του Έβρου τέτοια εποχή, και αν ναι, μεχρι ποτε;
Στο Ιόνιο περιμέναμε τα πρωτοβρόχια να τα βγάλουμε με ψαροδόλι και την Άνοιξη δεν υπήρχαν. Μιλάω σε ανοιχτα μέρη, οχι σε ιχθυοτροφεία (ιβάρια) ή τον Αβρακικο.
Εκει δεν ξέρω.
εχει φιλε μου ολον τον χρονο εκτος απο τα κρυα που παγωνουνε τα νερα και λουφαζουνε και δεν περπατανε,μολις κανει νοτιαδες και αρχισουνε να μαλακωνουνε τα νερα αρχιζουνε να τρωνε και να περπατανε....το σαββατο θα ξαναπαω...
εδω παντα ειναι φρεσκα τα χελια και δεν υπαρχει εκτροφειο,
οσο για το topic ας το γεμισουμε με γλεντια...
ολοι,δεν μπορω να το σηκωσω μονος μου
αλκολικο θα με πουνε....:p
 
για τον φιλο τον ευριπιδη....
και ολους μας....
img20180518_05394772.jpg
 
για τον φιλο τον ευριπιδη....
και ολους μας....
img20180518_05394772.jpg

να τι γινοναι τα παπια......
μεγαλη ομαδα ξεκληριζονται....
img20180518_053w.jpg

img20180518_05a7.jpg

να για να επανελθουμε.....
Κι εγω γιατι δεν είμαι εκεί? εεεεε?
Νικολα παντα τέτοια φιλε μου.μπράβο σε όλους σας
 
σας βλεπω φιλε νικολα εως ωτου ανοιξη η σεζων να τρεχεται ολη μαζι για εξετασης χωληστερινηςsteakbbq2.tired.,,,,,να περνατε ολησας ωμορφα και το φαι με μετροοοοοο.my man.
παντα ....
αλλα το μαγγαλι και το καλο τσιπουρο και που και που καμια παλιο μπυρα δεν κοβονται.....beer
 
Back
Top