Μαγκάλια και Σούβλες

και οι πατατες ετοιμαζονται απο τον σεφ μας

IMGP8910.jpg
 
Την προηγούμενη Κυριακή μου έκατσε λαχείο :p :p
Φίλος μεγάλωνε έναν κόκκορα γύρω στα τρία χρόνια αλλά επειδή τσίμπαγε τα άλλα κοκκορια ήθελε να τον σφάξει για να γλιτώσει
Μου λέει δεν έρχεσαι να το σφάξεις και να τον πάρεις εγώ δεν τον τρώω τον λυπάμαι .think.o_Oo_O
Σε ένα τέταρτο ήταν έτοιμος για τον καταψύκτη
Οπότε έγινε ο μισος κοκκινιστός με χυλοπίτα με συνοδεία Αγιωργίτικο .my man.
6081
 
Την προηγούμενη Κυριακή μου έκατσε λαχείο :p :p
Φίλος μεγάλωνε έναν κόκκορα γύρω στα τρία χρόνια αλλά επειδή τσίμπαγε τα άλλα κοκκορια ήθελε να τον σφάξει για να γλιτώσει
Μου λέει δεν έρχεσαι να το σφάξεις και να τον πάρεις εγώ δεν τον τρώω τον λυπάμαι .think.o_Oo_O
Σε ένα τέταρτο ήταν έτοιμος για τον καταψύκτη
Οπότε έγινε ο μισος κοκκινιστός με χυλοπίτα με συνοδεία Αγιωργίτικο .my man.
View attachment 6081
Φαντάζομαι το μπούτι πως σίγουρα θα "κόλλαγε" λόγο παλαίωσης του κρέατός του....σίγουρα κόλλαγαν τα δάκτυλά σου και πήγε το γλύψιμο σύννεφο εεεε.....!!!!!!! .my man. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Φαντάζομαι το μπούτι πως σίγουρα θα "κόλλαγε" λόγο παλαίωσης του κρέατός του....σίγουρα κόλλαγαν τα δάκτυλά σου και πήγε το γλύψιμο σύννεφο εεεε.....!!!!!!! .my man. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Κωστη τετοιον μεζε ειχα να γευτω εδω και τρια χρονια οταν πληρωσα στο Χιλιομοδι εναν αντιστοιχο κοκκορα ελευθερας 40 ευρω .very funny.
Με βρηκε μποσικο η Θεια λιγουρευομουν το κοτετσι της με τα απο εξορμηση για τσιχλες
και με κοπανησε κατακεφαλα .very funny..very funny.
 
Κωστη τετοιον μεζε ειχα να γευτω εδω και τρια χρονια οταν πληρωσα στο Χιλιομοδι εναν αντιστοιχο κοκκορα ελευθερας 40 ευρω .very funny.
Με βρηκε μποσικο η Θεια λιγουρευομουν το κοτετσι της με τα απο εξορμηση για τσιχλες
και με κοπανησε κατακεφαλα .very funny..very funny.
σκευτικες να τον τουφεκισεις;
θα ετρωγες πραγματικο αγριο κοκορα....
.hunter.
 
Την προηγούμενη Κυριακή μου έκατσε λαχείο :p :p
Φίλος μεγάλωνε έναν κόκκορα γύρω στα τρία χρόνια αλλά επειδή τσίμπαγε τα άλλα κοκκορια ήθελε να τον σφάξει για να γλιτώσει
Μου λέει δεν έρχεσαι να το σφάξεις και να τον πάρεις εγώ δεν τον τρώω τον λυπάμαι .think.o_Oo_O
Σε ένα τέταρτο ήταν έτοιμος για τον καταψύκτη
Οπότε έγινε ο μισος κοκκινιστός με χυλοπίτα με συνοδεία Αγιωργίτικο .my man.
View attachment 6081
Aντε μωρέ με τον παλιοκόκορα τον τριοχρονίτικο .... .yel.
 
Αυτό είναι φίλε Κώστα γούστο , έχω πολλά χρονιά να το φάω αυτό το φαΐ . Αλανιάρης κόκορας με χυλοπίτα , οχι σαν αυτούς του σούπερ μάρκετ τους ντεμεκ αλανιάρηδες ..shake hands. Στην υγειά σου Κώστα .
Αυτοι του μαρκετ ειναι σανος
Ειχα παρει καποια στιγμη πινδος και ψηθηκε στην χυτρα μεσα σε 15 λεπτα :(:(ασε που ηταν τελειως αγευστος
 
Αυτοι του μαρκετ ειναι σανος
Ειχα παρει καποια στιγμη πινδος και ψηθηκε στην χυτρα μεσα σε 15 λεπτα :(:(ασε που ηταν τελειως αγευστος
σε φανταζωμαι να βαζεις το φισικλικι και μα σηκωνεις το οπλο να ριξεις τον πετεινο και η θεια να σε αγριοκοιταει ετοιμη να σε κανει εκεινη με χιλοπιτες....
.very funny.
 
σκευτικες να τον τουφεκισεις;
θα ετρωγες πραγματικο αγριο κοκορα....
.hunter.
Κάποτε Νίκο έπαιρνε ο παππους στο χωρίο κάθε χρόνο τρία γουρουνάκια κατά την άνοιξη , και τα Χριστούγεννα τα έκοβε και τα μοίραζε στα παιδιά . μια χρονιά ξέφυγε το ένα , και το κυνηγούσαμε μέσα στο κήπο, ο γείτονας φωνάζει , καλά σας έφυγε το γουρούνι ρε , οχι του λέει ο παππους το αγριεύω.
 
Κάποτε Νίκο έπαιρνε ο παππους στο χωρίο κάθε χρόνο τρία γουρουνάκια κατά την άνοιξη , και τα Χριστούγεννα τα έκοβε και τα μοίραζε στα παιδιά . μια χρονιά ξέφυγε το ένα , και το κυνηγούσαμε μέσα στο κήπο, ο γείτονας φωνάζει , καλά σας έφυγε το γουρούνι ρε , οχι του λέει ο παππους το αγριεύω.
και μετα τουφεκι;;;;
 
Back
Top