Μαγκάλια και Σούβλες

εμεις δεν περιμενουμε τα αποτελεσματα εδω στο δελτα .
καθιερωμενο μαγγαλι σχεδον καθε σαββατοβραδο
IMGP0033.jpg
 
Πριν 10 χρονια αν ελεγες οτι ψηνεις προβατινα νομιζαν οτι ειναι ενα ζωο μακρινο
απο την Αυστραλια που εμοιαζε σε μονοκερο.sarcastic.Αυτοι που κανουν μπαμ απο μακρια
οτι το κατεχουν πετανε συκωτια στη φωτια.
 
Πριν 10 χρονια αν ελεγες οτι ψηνεις προβατινα νομιζαν οτι ειναι ενα ζωο μακρινο
απο την Αυστραλια που εμοιαζε σε μονοκερο.sarcastic.Αυτοι που κανουν μπαμ απο μακρια
οτι το κατεχουν πετανε συκωτια στη φωτια.
Ωρέ και τη σπλήνα απ'το γουρούνι πετάνε στα κάρβουνα...... ;)
 
Πριν 10 χρονια αν ελεγες οτι ψηνεις προβατινα νομιζαν οτι ειναι ενα ζωο μακρινο
απο την Αυστραλια που εμοιαζε σε μονοκερο.sarcastic.Αυτοι που κανουν μπαμ απο μακρια
οτι το κατεχουν πετανε συκωτια στη φωτια.
Ειναι κακο που την "έμαθαν " πολλοί , γιατι αναγκαστικά κυκλοφορεί πολύ σαβούρα εισαγωγής αλλά και και ντόπια και η ποιότητα έπεσε κάτω του μετρίου.
Βέβαια οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι μ αυτό που τρώνε ,γιατί την "έμαθαν"
 
Last edited:
Ειναι κακο που την "έμαθαν " πολλοί γιατι αναγκαστικά κυκλοφορεί πολύ σαβούρα εισαγωγής αλλά και και ντόπια και η ποιότητα έπεσε κάτω του μετρίου.
Βέβαια οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι μ αυτό που τρώνε ,γιατί την "έμαθαν"
Ειναι φαινομενο της εποχης γενικα.Προβατινα-τσιπουρα-ρακες-μπυρες κ.τ.λ
Καθομασταν προσφατα σε καφενειο με αυλη και γινοτανε της κακομοιρας,
λεει ενας φιλος....θυμαστε που ειμασταν εδω πριν 20 χρονια και τα τσουζαμε
10 ατομα το πολυ και ολοι οι υπολοιποι ηταν στο CAN-CAN?Oσο για την
προβατινα,τα ατομα που την ηξεραν πριν 30 χρονια,γνωριζουν οτι αυτο το
ζωο δεν τρωγεται ολο το χρονο...εχει την ωρα του!
 
Last edited:
αν το κανει αυτό με την 7ήμερη εργασία να δω ποτε θα πηγενουμε για γαλάζιες ομως
Και να το κάνει.......γράφεις το αφεντικό: εις τα αχαμνά σου...... και πας όχι μόνο για γαλάζιες,αλλά και για τιρκουάζ και για φούξια.........
Στην παλιά δουλειά μου, δούλευα κ κυριακές....ιδικά (τη σεζόν 2016)......όταν ήρθε ο δεκέμβρης και τα παπιά εδώ ξαφνικά πλήθυναν ....(Τα διάλεγες ποια θα τουφεκίσεις) θυμάμε πως τότε συνέβενε ένα παράξενο πράγμα με μ'ένα........Για ένα δίμηνο (Δεκέμβρη-Ιανουάριο) όλο ήμουν άρρωστος βρε παιδί μου.......think.
Παράξενο εεε... .big smile. topic.
 
Back
Top