Λύκος

Βγηκε το γκριφον κανις βολτα...
StvIlRa.jpg
 
Βρηκα μετα εναν γνωστο που εχει τα προβατα εκει και μου λεει που ησουνα?... στις 7:30 ηρθε εδω στη λακα 50 μετρα απο μενα και τα προβαταbbq2
Το νου σου στο σκυλί είναι ο καλύτερος μεζές γι'αυτόν
τα πρόβατα τα βρίσκει κάθε μέρα δεν τον πολύ απασχολεί
 
Το νου σου στο σκυλί είναι ο καλύτερος μεζές γι'αυτόν
τα πρόβατα τα βρίσκει κάθε μέρα δεν τον πολύ απασχολεί
Αν λες για το σκυλι Κωστα στο αβαταρ δεν ειναι δικο μου, ειναι φιλου που κυνηγουσαμε μαζι περυσι. Για πουλια ειμαι χωρις σκυλι, μονο για λαγο που παω με τον θειο μου εχουμε σκυλια, θα μου πεις και πως θα πας για λαγο χωρις σκυλια?.sarcastic.
 
To εχω πει ποιο παλια,κολωνια στην ουρα του σκυλου,δεν πλησιαζει τιποτα.
Μυρτω??? Η κατι πιο ακριβο? Ευτηχως στα δικα μου μερη δεν εχει ακουστει καποιο κρουσμα ακομα. Λογικα με την κολωνια θα νομιζει οτι ειναι ανθρωπος και μυριζει ετσι, εχει μια λογικη και για να το λες κατι θα ξερεις
 
Μυρτω??? Η κατι πιο ακριβο? Ευτηχως στα δικα μου μερη δεν εχει ακουστει καποιο κρουσμα ακομα. Λογικα με την κολωνια θα νομιζει οτι ειναι ανθρωπος και μυριζει ετσι, εχει μια λογικη και για να το λες κατι θα ξερεις

Oτι κολωνια ναναι,Μυρτω καλυτερα.....την πουλανε και σε μπετονια.yel.
 
Εχει παραγινει το κακο με αυτα τα βρωμοσκυλα..γιατι σκυλια ειναι..δεν υπαρχεια αγριος λυκος να βγαινει σε δρομο κεντρικο τοσο ανετα..και ειναι μεγαλο θεμα στα μερη μου στη μακεδονια..γι αυτο οταν βγαινουμε για κυνηγι αν εχει βρωμοσκυλα η περιοχη 2 φυσιγγακια μαζι μας λιγο χοντρουλια γις δικη μας ασφαλεια..γιατι και επιθεσεις σε ανθρωποτς υπαρχουν αλλα δεν συμφερει να ακουστουν πολλα περιστατικα
 
Φοβάμαι ότι θα υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα σε όλο και πιο πολλές περιοχές στο μέλλον... Φυσικά οι οικολογικές οργανώσεις που μιλάγανε για είδη υπό εξαφάνιση και τσεπώναν χρήματα κάνουν την πάπια τώρα ή θα βρουν άλλο τρόπο να συνεχίσουν τη μπίζνα και θα μας πουν ότι λιμοκτονούν και για αυτό επιτίθενται τα κακόμοιρα και χρειάζονται μελέτες και προγράμματα σίτησης...
 
Φοβάμαι ότι θα υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα σε όλο και πιο πολλές περιοχές στο μέλλον... Φυσικά οι οικολογικές οργανώσεις που μιλάγανε για είδη υπό εξαφάνιση και τσεπώναν χρήματα κάνουν την πάπια τώρα ή θα βρουν άλλο τρόπο να συνεχίσουν τη μπίζνα και θα μας πουν ότι λιμοκτονούν και για αυτό επιτίθενται τα κακόμοιρα και χρειάζονται μελέτες και προγράμματα σίτησης...

Νομιζω ο λυκος λατρευει το μολυβι τον χειμωνα,ειναι ενα μεταλλικο στοιχειο που λειπει απο τον οργανισμο του.
Επισης του αρεσει να ξαπλωνει κοντα στο τζακι η εξω απο την εξωπορτα.sarcastic.
Γινεται μελετη απο τις ΜΚΟ,τα αποτελεσματα αργοτερα.
 
Νομιζω ο λυκος λατρευει το μολυβι τον χειμωνα,ειναι ενα μεταλλικο στοιχειο που λειπει απο τον οργανισμο του.
Επισης του αρεσει να ξαπλωνει κοντα στο τζακι η εξω απο την εξωπορτα.sarcastic.
Γινεται μελετη απο τις ΜΚΟ,τα αποτελεσματα αργοτερα.

Δεν αντιλέγω πως θέλει δραμιάρες και koyot choke μέχρι να λιώσει η κάνη, όμως αν δεν γίνει με επίσημες παγάνες και ενέδρες που θα πάρουν έγκριση επειδή θα βασιστούν σε στοιχεία, θα βρούμε τον μπελά μας ατομικά και συλλογικά, θα αμαυρώσουμε την εικόνα μας και θα δώσουμε λαβές και επιχειρήματα στους αντικυνηγο-οικολόγους και τα παπαγαλάκια τους στα μέσα...

Μεν για να μην το παίζω εκ του ασφαλούς φωνή της λογικής, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν μου έτρωγαν και μένα σκύλο ή άλλο οικόσιτο ζώο... Πιθανότατα να μην κυνήγαγα τίποτα άλλο εκτός από αυτά τα υβρίδια για πολλααα χρόνια...
 
Δεν αντιλέγω πως θέλει δραμιάρες και koyot choke μέχρι να λιώσει η κάνη, όμως αν δεν γίνει με επίσημες παγάνες και ενέδρες που θα πάρουν έγκριση επειδή θα βασιστούν σε στοιχεία, θα βρούμε τον μπελά μας ατομικά και συλλογικά, θα αμαυρώσουμε την εικόνα μας και θα δώσουμε λαβές και επιχειρήματα στους αντικυνηγο-οικολόγους και τα παπαγαλάκια τους στα μέσα...

Μεν για να μην το παίζω εκ του ασφαλούς φωνή της λογικής, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν μου έτρωγαν και μένα σκύλο ή άλλο οικόσιτο ζώο... Πιθανότατα να μην κυνήγαγα τίποτα άλλο εκτός από αυτά τα υβρίδια για πολλααα χρόνια...

Το ιδιο ελεγα και εγω μεχρι που ειδα 14 προβατινες γκαστρωμενες με διπλα αρνια πνιγμενες και κατακρεουργημενες μεσα σε αυλη......
 
Εχει ξεφυγει εντελως το θεμα και κατι πρεπει να γινει

Το ξερω....αλλα αμα σηκωσεις ντουφεκι εισαι δολοφονος.
Αμα κατσεις με σταυρωμεα χερια εισαι μ@λ@κας,
Αμα εισαι κτηνοτροφος εισαι χαμενος.
Αμα δεν βρεις τα κεφαλια απο τα φαγωμενα αρνια παιρνεις στουμπια για αποζημιωση.
Αμα κανεις καταγγελια στις ΜΚΟ την παιρνει ο αερας.
Αρα?
 
Back
Top