Λύκος

Εγώ δεν καταλαβαίνω, πως βλέπουν τους λύκους επάνω στα σκυλιά τους να τα κατασπαράζουν και πυροβολούν στο αέρα. Όσα φυσίγγια είχε μέσα το όπλο, τόσοι θα ήταν και οι νεκροί λύκοι, με όποια συνέπεια.
 
Εγώ δεν καταλαβαίνω, πως βλέπουν τους λύκους επάνω στα σκυλιά τους να τα κατασπαράζουν και πυροβολούν στο αέρα. Όσα φυσίγγια είχε μέσα το όπλο, τόσοι θα ήταν και οι νεκροί λύκοι, με όποια συνέπεια.
Αν σκεφτείς τη μετέπειτα δικαστική διαδικασία καθώς και τα έξοδα αγοράζεις 4-5 σκυλιά, τώρα το λέω εγώ που δεν έχω σκύλο και δε μπορώ να ταυτιστώ με τα συναισθήματα του ιδιοκτήτη. Πάντως απο την ΕΕ έχουν αναγνωρίσει οτι υπάρχει πρόβλημα με τους λύκους πλέον και πρέπει να μειωθούν. https://www.euractiv.com/section/ag...s-lower-protection-status-for-europes-wolves/ Μένει να δούμε αν θα περάσει κάτι τέτοιο.
 
πρωτον ρε παιδεςςς τα ΤΣΑΚΑΛΙΑΑΑ δεν επιτηθωνται σε κυνηγοσκυλααα και εαν εαννν παλι λεω ειναι μια στης 1000ιες στην περιωχημας ειχαμε απο πολα χρονιαααα τσακαλιααα μετα για τον Α Β τροπο σχεδων χαθηκανεεεεε και μετεπηταααα ξαναεφανηστηκανε εδω και περιπου μια 10ετιααα στους καμπουσμαςςς,,,εχω τυχη πωλες φωρες σε κυνηγι ορτυκιου να τα βλεπω να χωνοναται μεσα στης καλαμοπκιεςςς και μαλιστα να καθωνται και να με κητανε στα 30 40 μετρα μπρωσταμουυυ :oops: ,,ΥΓ στο σπιτι που μεγαλωσα εως 5 6 ετων κατεβαινανε τα τσακαλια και απο το βουνοοοο:oops::oops: και κοιμωμουνα με τον σχωρεμενω τον παπουμουυυυ και τα ακουγα να κλαινε τα τσακαλια σαν της υαινεςςς ναι ετσι ακριβως παιδεςςς;) δεν θα το ξεχασω ποτεεεε,,,,,,τωρα επανηλθε ο πλυθησμως στα τσακαλιααα και βρησκαιτε οχιιι στα βουνααα αλα στους καμπους δυπλα στον ποταμο στρυμονααα,,,,,,και οταν χτυπαμε κανα ποταμισιω ψαρεματακιιιι τα ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑΚΙ ΔΥΠΛΑΜΑςςς ΚΟΠΑΔΑΚΙΑΑ ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΑς ΕΝΩΧΛΟΥΝΕΕΕΕΕ;);) τελικααα αλο λυκος και αλο τσακαλακιιιιιι με πιασατε τσακαλακιαααα;)
Καλησπέρα και από εμένα,σε προπερσυνο εκπαιδευτικό σε καμπιασια στην Χαλκιδική τσακάλι καταδίωκε τον σεττερα που είχα τότε και δεν τον έπιασε για πολύ λίγο,τσακάλι επίσης σε φετινό κυνήγι μπεκατσας πλησίαζε απειλητικά την κουρτσχααρινα μου φέτος
 
Αν σκεφτείς τη μετέπειτα δικαστική διαδικασία καθώς και τα έξοδα αγοράζεις 4-5 σκυλιά, τώρα το λέω εγώ που δεν έχω σκύλο και δε μπορώ να ταυτιστώ με τα συναισθήματα του ιδιοκτήτη. Πάντως απο την ΕΕ έχουν αναγνωρίσει οτι υπάρχει πρόβλημα με τους λύκους πλέον και πρέπει να μειωθούν. https://www.euractiv.com/section/ag...s-lower-protection-status-for-europes-wolves/ Μένει να δούμε αν θα περάσει κάτι τέτοιο.
Εκτος απο το οικονομικο, ειναι και αυτο και μερικες φορες ειναι και το πιο δυσκολο.
 
Είχα μια κουρτσχααρινα που τσαμπουκαλευοτανε τα τσοπανοσκυλα,
Το έχουνε πολλά σκυλιά της φυλής αυτό το κακό,για αυτό από μικρά θέλουν κοινωνικοποίηση με άλλα ζώα πρόβατα σκυλιά γατιά,η δικιά μου ευτυχώς μόλις νιώσει ότι κινδυνεύει τρέχει σε μένα
 
Back
Top