Λεϊσμανίαση (kala-azar)

Θα φανεί με τις αιτολογικες γενικα παντως και ο κτηνίατρος που το ειδε προχθές λεει οτι τον έχει πιάσει η θεραπεία τρώει κανονικά με όρεξη και εχει πάρει κιλά
περαστικατουυυυυ και να παη απο βαθειααααα γεραματα .love.
 
Καλησπέρα σας! Ομοιοπαθής και εγώ με 3ο σκυλί που διαγνώστηκε θετικό με ποσοστό 1/1600 τον Μάιο ! Μετά από θεραπεία το σκυλί επανήλθε πλήρως και περιμένουμε τον Γενάρη για να δούμε μετά τις εξετάσεις αν θα συνεχίσουμε εφ όρου ζωής την χορήγηση zilapour ή θα περιοριστούμε στις 10 πρώτες μέρες του μήνα ! Το ερώτημα μου είναι το εξής : Γνωρίζετε εάν το σκυλί θα είναι σε θέση να ζευγαρώσει και να γεννήσει χωρίς να έχω πρόβλημα με τα κουτάβια ;
 
Γνωρίζετε εάν το σκυλί θα είναι σε θέση να ζευγαρώσει και να γεννήσει χωρίς να έχω πρόβλημα με τα κουτάβια ;
Εάν εννοείς να γεννηθούν τα κουτάβια με λεισμανίαση ,όχι δεν έχεις πρόβλημα
Μόνο με τσίμπημα μολυσμένης σκνίπας γίνεται μετάδοση
 
Εάν εννοείς να γεννηθούν τα κουτάβια με λεισμανίαση ,όχι δεν έχεις πρόβλημα
Μόνο με τσίμπημα μολυσμένης σκνίπας γίνεται μετάδοση
Υπάρχει περίπτωση να χάσω τη σκύλα κατά τη περίοδο της κύησης ; Μήπως επιβαρύνεται ο οργανισμός της και πέφτει σωματικά ;
 
Υπάρχει περίπτωση να χάσω τη σκύλα κατά τη περίοδο της κύησης ; Μήπως επιβαρύνεται ο οργανισμός της και πέφτει σωματικά ;
Αυτό μόνο ο κτηνίατρος σου θα στο πεί που ξέρει και την κατάσταση του
Όταν πάς με το καλό τον Ιανουάριο για τις εξετάσεις ρώτησε τον
Εάν πάει καλά δεν πιστεύω ότι θα έχει πρόβλημα, αλλά λεπτομέρειες για ότι θέλεις να μάθεις μόνο ο κτηνίατρος είναι σε θέση να σου πεί με σιγουριά
 
Εάν εννοείς να γεννηθούν τα κουτάβια με λεισμανίαση ,όχι δεν έχεις πρόβλημα
Μόνο με τσίμπημα μολυσμένης σκνίπας γίνεται μετάδοση
Όχι δεν έχεις πρόβλημα να γεννήσει με τα κουτάβια... Για όλες τις υπόλοιπες εύλογες ερωτήσεις και απορίες, μόνο στον κτηνίατρο... Εύχομαι να βγει σιδερένιο το σκυλάκι σου... 👍👍👍
 
Καλησπέρα σας! Ομοιοπαθής και εγώ με 3ο σκυλί που διαγνώστηκε θετικό με ποσοστό 1/1600 τον Μάιο ! Μετά από θεραπεία το σκυλί επανήλθε πλήρως και περιμένουμε τον Γενάρη για να δούμε μετά τις εξετάσεις αν θα συνεχίσουμε εφ όρου ζωής την χορήγηση zilapour ή θα περιοριστούμε στις 10 πρώτες μέρες του μήνα ! Το ερώτημα μου είναι το εξής : Γνωρίζετε εάν το σκυλί θα είναι σε θέση να ζευγαρώσει και να γεννήσει χωρίς να έχω πρόβλημα με τα κουτάβια ;
Δεν θα εχουν προβλημα τα κουταβια
Το ρισκο ειναι εαν θα αντεξει ο οργανισμος της μανας χωρις να επιβαρυνθει περισσοτερο με την κυηση και γεννα
 
Back
Top