Λαγός

αλως ενας αυτιας επαισε και σημερα με το καλημερααααα επανω στο ξεφωλιασμα,,τα σκυλακια γαζωνουνεεεε ;) ;)
Σάκη, κράτα και για μένα ένα μπόλι από αυτό το δέντρο.
m1256.gif
 
View attachment 36294
Λαγαρος ο σημερινός. Μου έφαγε τρία φυσίγγια. 1 mg2 fiber 37γρ και δύο mg2 38γρ. Αλλά μου βγήκε στα τρία μέτρα μπροστά μου. Με κατάλαβε μόνο όταν σήκωσα το τουφέκι όταν περνούσε ακριβώς δίπλα μου.

View attachment 36295
Η μέρα ξεκίνησε άσχημα. Το πρωί πήγα με τον πατέρα μου αλλά στο μέρος που έψαχναν τα σκυλιά μου ήρθαν ξένα σκυλιά που κυνηγούσαν δικό τους λαγό. Τα δικά μου παρασύρθηκαν και πήγαν μαζί με τα άλλα. Οπότε φύγαμε χωρίς να κυνηγήσουμε. Το μεσημέρι πήγα με τον ξάδερφο σε άλλο μέρος κοντινό. Δεν περνάνε δέκα λεπτά και τα σκυλιά του ξαδερφου πέφτουν σε αλεπού. Το καταλαβαίνω νωρίς και κατεβαίνω στο ρέμα και την βαράω στο δεκάλεπτο. Τι άλλο θα μου τύχει λέω σήμερα. Τα ξαναβάζουμε πίσω και σε δέκα λεπτά τον σηκώνουν. Εγώ ήμουν 100 μέτρα πάνω απ' τα σκυλιά οπότε μου ήρθε κουφέτο.

View attachment 36298

Γεια σου ρε Σταματη , παιδαρε με τον λαγαρο σου!!!! Παντα τετοια φιλε!!!! :)
 
Να σαι καλά Νίκο μου για τα καλά σου λόγια. Σε χαίρομαι με την επιμονή σου για δοκιμές και τις παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον

Παλικαρινα εισαι φιλαρα μου!!! Να σε χαιρονται οσοι σε εχουν δίπλα τους....και οχι μονο....!!!!
Γερός και δυνατός και με υγεια να εισαι ΠΑΝΤΑ....να οργωνεις τα βουνα και τα λαγκαδια !!!!

ΥΓ. Φτου - φτου σκορδα.... :)
 
σημερινο λαγοκυνηγι με πωλη χαλια καιρωωωω ομιχλη και υγρασια στο φουλλλ,,τα σκυλια δεν μπωρεσανε να δουλεψουνε,,,τυχεναι να μην βλεπουμε στα 10 μετρα μπρωσταμας μαλιστα αλαζωντας μερος τα σκυλακια ξεφωκιασανε εναν αλα μας εφυγε μεσα στην ομιχληηηη .hair.τα μαζεψαμε και δρομο να ζεσταθη το κοκκαλακιμαςςς
 
σημερινο λαγοκυνηγι με πωλη χαλια καιρωωωω ομιχλη και υγρασια στο φουλλλ,,τα σκυλια δεν μπωρεσανε να δουλεψουνε,,,τυχεναι να μην βλεπουμε στα 10 μετρα μπρωσταμας μαλιστα αλαζωντας μερος τα σκυλακια ξεφωκιασανε εναν αλα μας εφυγε μεσα στην ομιχληηηη .hair.τα μαζεψαμε και δρομο να ζεσταθη το κοκκαλακιμαςςς
 
Και εδώ τα ίδια Σάκη ομίχλη, ψιλόβροχο και αέρας σήμερα. Δεν μπόρεσαν να δουλέψουν τα σκυλιά καθόλου. Χορτάσαμε κρύο. Χθες του έριξε 3 τουφεκιές ο πατέρας μου κι ακόμα πάει. Εύκολες τουφεκιές κοντινές. Έπρεπε να τον πάρει. Απαρηγόρητος όλη μέρα κόντεψε να σκάσει. Ευτυχώς μετά ακολούθησε λαγός στιφάδο και ήπιε τα κρασιά του να τον ξεχάσει. Να τρώμε και κανένα που και που.

IMG_20211127_142821.jpg

Βρέθηκε και ένα σκαι μέσα στο κεφάλι του λαγού αρκετά παραμορφωμένο

IMG_20211127_152653.jpg
 
Και εδώ τα ίδια Σάκη ομίχλη, ψιλόβροχο και αέρας σήμερα. Δεν μπόρεσαν να δουλέψουν τα σκυλιά καθόλου. Χορτάσαμε κρύο. Χθες του έριξε 3 τουφεκιές ο πατέρας μου κι ακόμα πάει. Εύκολες τουφεκιές κοντινές. Έπρεπε να τον πάρει. Απαρηγόρητος όλη μέρα κόντεψε να σκάσει. Ευτυχώς μετά ακολούθησε λαγός στιφάδο και ήπιε τα κρασιά του να τον ξεχάσει. Να τρώμε και κανένα που και που.

View attachment 36711

Βρέθηκε και ένα σκαι μέσα στο κεφάλι του λαγού αρκετά παραμορφωμένο

View attachment 36712
πωληηηηη ωραιο τραπεζι φιλεμου ;)καλη χωνεψη τωρα μιας και ο αυτιας καθεται λιγο βαρηςςς.tired.
 
Και εδώ τα ίδια Σάκη ομίχλη, ψιλόβροχο και αέρας σήμερα. Δεν μπόρεσαν να δουλέψουν τα σκυλιά καθόλου. Χορτάσαμε κρύο. Χθες του έριξε 3 τουφεκιές ο πατέρας μου κι ακόμα πάει. Εύκολες τουφεκιές κοντινές. Έπρεπε να τον πάρει. Απαρηγόρητος όλη μέρα κόντεψε να σκάσει. Ευτυχώς μετά ακολούθησε λαγός στιφάδο και ήπιε τα κρασιά του να τον ξεχάσει. Να τρώμε και κανένα που και που.

View attachment 36711

Βρέθηκε και ένα σκαι μέσα στο κεφάλι του λαγού αρκετά παραμορφωμένο

View attachment 36712
Που να δεις παραμορφωμένο σκάι να έχει περάσει την γούνα του λαγού και απλά να έχει κολλήσει στο ενδιάμεσο μεταξύ γούνας και κρέατος σαν αυτοκόλλητο...
 
Last edited:
Και εδώ τα ίδια Σάκη ομίχλη, ψιλόβροχο και αέρας σήμερα. Δεν μπόρεσαν να δουλέψουν τα σκυλιά καθόλου. Χορτάσαμε κρύο. Χθες του έριξε 3 τουφεκιές ο πατέρας μου κι ακόμα πάει. Εύκολες τουφεκιές κοντινές. Έπρεπε να τον πάρει. Απαρηγόρητος όλη μέρα κόντεψε να σκάσει. Ευτυχώς μετά ακολούθησε λαγός στιφάδο και ήπιε τα κρασιά του να τον ξεχάσει. Να τρώμε και κανένα που και που.

View attachment 36711

Βρέθηκε και ένα σκαι μέσα στο κεφάλι του λαγού αρκετά παραμορφωμένο

View attachment 36712
Σταμάτη ωραίο κρασάκι βλέπω στην υγειά σας, όσο για τις ατυχίες δεν πειράζει, κάποια φορά θα συμβεί και αυτό (να ρωτήσω φυσίγγι ή θα μας την πέσουνε ) :)
 
Σταμάτη ωραίο κρασάκι βλέπω στην υγειά σας, όσο για τις ατυχίες δεν πειράζει, κάποια φορά θα συμβεί και αυτό (να ρωτήσω φυσίγγι ή θα μας την πέσουνε ) :)

Πρώτο του έριξε ένα σούπερ λαμπρο Νο 4 και δεύτερο και τρίτο mb long range No 4. Το κρασάκι αυτο είναι κορυφή. Να σαι καλά φίλε μου
 
Back
Top