Λαγός

Μετά από 1 μήνα σίγουρα είπα να πάρω τα 2 σκυλάκια και να πάω πριν τις ελιές και μετά καπάκι ράβδισμα.Πράγματι πήρα αμάξι παππού, σκυλία και όλα τα σύνεργα και βγήκα μια βολτούλα διότι μας έλειψε και να ξεσκάσουν και τα σκυλάκια μας.Μόνος εντελώς πρώτη φορά απόλυτη υπακουή χωρίς να είμαι το αφεντικό και όλα μέλι γάλα.Μου έβγαλαν κιόλας αλλά και καρτέρια να είχα δεν θα κάναμε τίποτα, πολύ ρουμάνι.Πήρα τις εικόνες μου, τον καθαρό αέρα, τα αρωμάτα και το απόλαυσα δεόντος!!!!Η σκύλα η γριούλα πέθανε τελείως μέχρι να πάμε στο αμάξι να της βάλω νερό.Τόση ξέρα δεν έχει πουθενά να βρουν να πιουν, με το ζόρι έβγαλε την ανηφόρα γλύφοντας,πάλι, τα πόδια....IMG_20211113_102808.jpg
 
Last edited:
Μετά από 1 μήνα σίγουρα είπα να πάρω τα 2 σκυλάκια και να πάω πριν τις ελιές και μετά καπάκι ράβδισμα.Πράγματι πήρα αμάξι παππού, σκυλία και όλα τα σύνεργα και βγήκα μια βολτούλα διότι μας έλειψε και να ξεσκάσουν και τα σκυλάκια μας.Μόνος εντελώς πρώτη φορά απόλυτη υπακουή χωρίς να είμαι το αφεντικό και όλα μέλι γάλα.Μου έβγαλαν κιόλας αλλά και καρτέρια να είχα δεν θα κάναμε τίποτα, πολύ ρουμάνι.Πήρα τις εικόνες μου, τον καθαρό αέρα, τα αρωμάτα και το απόλαυσα δεόντος!!!!Η σκύλα η γριούλα πέθανε τελείως μέχρι να πάμε στο αμάξι να της βάλω νερό.Τόση ξέρα δεν έχει πουθενά να βρουν να πιουν, με το ζόρι έβγαλε την ανηφόρα γλύφοντας,πάλι, τα πόδια....View attachment 35852
βλέμμα ανθρώπινο ρε φίλε...
 
βλέμμα ανθρώπινο ρε φίλε...
Μοιάζει να αναλογίζεται το πρωϊνό χουζούρεμα και τις ανέσεις του κουμασιού που άφησε για να κάνει το γούστο ενός αγνώστου.
m0172.gif
 
Last edited:
IMG_20211120_171001.jpg
Λαγαρος ο σημερινός. Μου έφαγε τρία φυσίγγια. 1 mg2 fiber 37γρ και δύο mg2 38γρ. Αλλά μου βγήκε στα τρία μέτρα μπροστά μου. Με κατάλαβε μόνο όταν σήκωσα το τουφέκι όταν περνούσε ακριβώς δίπλα μου.

IMG_20211120_143302.jpg
Η μέρα ξεκίνησε άσχημα. Το πρωί πήγα με τον πατέρα μου αλλά στο μέρος που έψαχναν τα σκυλιά μου ήρθαν ξένα σκυλιά που κυνηγούσαν δικό τους λαγό. Τα δικά μου παρασύρθηκαν και πήγαν μαζί με τα άλλα. Οπότε φύγαμε χωρίς να κυνηγήσουμε. Το μεσημέρι πήγα με τον ξάδερφο σε άλλο μέρος κοντινό. Δεν περνάνε δέκα λεπτά και τα σκυλιά του ξαδερφου πέφτουν σε αλεπού. Το καταλαβαίνω νωρίς και κατεβαίνω στο ρέμα και την βαράω στο δεκάλεπτο. Τι άλλο θα μου τύχει λέω σήμερα. Τα ξαναβάζουμε πίσω και σε δέκα λεπτά τον σηκώνουν. Εγώ ήμουν 100 μέτρα πάνω απ' τα σκυλιά οπότε μου ήρθε κουφέτο.

IMG_20211120_143143.jpg
 
View attachment 36294
Λαγαρος ο σημερινός. Μου έφαγε τρία φυσίγγια. 1 mg2 fiber 37γρ και δύο mg2 38γρ. Αλλά μου βγήκε στα τρία μέτρα μπροστά μου. Με κατάλαβε μόνο όταν σήκωσα το τουφέκι όταν περνούσε ακριβώς δίπλα μου.

View attachment 36295
Η μέρα ξεκίνησε άσχημα. Το πρωί πήγα με τον πατέρα μου αλλά στο μέρος που έψαχναν τα σκυλιά μου ήρθαν ξένα σκυλιά που κυνηγούσαν δικό τους λαγό. Τα δικά μου παρασύρθηκαν και πήγαν μαζί με τα άλλα. Οπότε φύγαμε χωρίς να κυνηγήσουμε. Το μεσημέρι πήγα με τον ξάδερφο σε άλλο μέρος κοντινό. Δεν περνάνε δέκα λεπτά και τα σκυλιά του ξαδερφου πέφτουν σε αλεπού. Το καταλαβαίνω νωρίς και κατεβαίνω στο ρέμα και την βαράω στο δεκάλεπτο. Τι άλλο θα μου τύχει λέω σήμερα. Τα ξαναβάζουμε πίσω και σε δέκα λεπτά τον σηκώνουν. Εγώ ήμουν 100 μέτρα πάνω απ' τα σκυλιά οπότε μου ήρθε κουφέτο.

View attachment 36298
Λαγαρος!! Πάντα τέτοια!!
Τη μάξους την έχεις βάψει στη βάση Σταμάτη?
 
Back
Top