Λαγός

Ο δεξια περασε δυσκολα πριν χαιρετησει με την MB32,ματωσανε τα τσαουλια του.
Μπραβο Στρατο!Ωραιο κυνηγι εκανες!
Παραλίγο να μου την κανει ο κύριος αλλά ευτυχώς τον γυρίσανε τα σκυλιά σε χρόνο μηδέν...Μόλις καταλάβαμε ότι τον έβγαλαν τα σκυλιά από τους σκινους τρέχω λίγο πιο πάνω από τον δρόμο για να βγω σε ένα μικρό καθαρό κομμάτι και τον βλέπω στα 15 μέτρα του ρίχνω την πρώτη...τίποτα....του ρίχνω τη δεύτερη και βλέπω ότι πήρε σκαγια πισω δεξιά...κάθομαι ακίνητος και περνάνε τα σκυλιά από μπροστά μου. Σε 15 20 δευτερόλεπτα τον βλέπω και ξαναγυρίζει πίσω απ' το ίδιο μέρος.... εκεί όμως έσβησε το καντήλι του....
1bbbbbbb48f6de4d42c0729941e2d0f8.0.jpg
 
Βρε του έφερε ο Αη Βασίλης την Πενελη ή θα σε πάρει στο κυνήγι καμιά μέρα με το Μποϊτο??????
Εχει πρικα τη ss ρε συ τα μιλισαμε τη πενελλι αυτος τη μερεντα ο μικρος λεει για τη μπερεττα τη ειναι αυτο να το δωσουμε στο μικρο που δε καταλαβενει πολλα ακομα αχαχαχαχαχαχααχαχαχα
 
Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!Να εισαι γερος να το καμαρωσεις στα καρτερια!
Αν εχει μεινει τπτ μεχρι τοτε φιλε μου να σε καλα παντως εχω σκοπο να του παρω ενα 410 δικανο σε κανα δυο χρονακια αλλα μονο τουρκικο βρηκα και ειναι φωτια πανακρυβα
 
Μετά απο αλλαγή 3 τόπων και ούτε μυρωδιά,πάμε στο 3ο και φαρμακερό με ανέλπιστες ελπίδες.Χάνουμε το σκυλί σε μια ρεματιά και το βλέπουμε σε μια άκρη και έψαχνε ζεστά.Πιάνουμε το μέρος εγώ με παππού ενώ το μέρος ήταν μεγάλο για να μας φύγει.Το σκυλί απομακρύνεται προς τα μέσα και ο λαγός έσυρε, το σκυλί έκλαψε μετά απο 10 λεπτά με την ρίψη της τουφεκιάς.Μου βγήκε στο καρτεράκι μου και εκτέλεστηκε με την 1η και την κοντινή 3* με biturbo no6.Με αυτόν τον καιρό πιάσανε για δροσιά.Ξεκίνησε καλά το έτος,αλλά στράβωσε όταν γυρίσαμε και μάθαμε οτι το κλείνουν πάλι.IMG_20210102_115200.jpg
 
Μετά απο αλλαγή 3 τόπων και ούτε μυρωδιά,πάμε στο 3ο και φαρμακερό με ανέλπιστες ελπίδες.Χάνουμε το σκυλί σε μια ρεματιά και το βλέπουμε σε μια άκρη και έψαχνε ζεστά.Πιάνουμε το μέρος εγώ με παππού ενώ το μέρος ήταν μεγάλο για να μας φύγει.Το σκυλί απομακρύνεται προς τα μέσα και ο λαγός έσυρε, το σκυλί έκλαψε μετά απο 10 λεπτά με την ρίψη της τουφεκιάς.Μου βγήκε στο καρτεράκι μου και εκτέλεστηκε με την 1η και την κοντινή 3* με biturbo no6.Με αυτόν τον καιρό πιάσανε για δροσιά.Ξεκίνησε καλά το έτος,αλλά στράβωσε όταν γυρίσαμε και μάθαμε οτι το κλείνουν πάλι.View attachment 21010
Μπράβο Χρησταρα! Τον αποκοιμησες... Κρίμα που η σεζόν για το λαγό τελείωσε άδικα σήμερα..
 
Μετά απο αλλαγή 3 τόπων και ούτε μυρωδιά,πάμε στο 3ο και φαρμακερό με ανέλπιστες ελπίδες.Χάνουμε το σκυλί σε μια ρεματιά και το βλέπουμε σε μια άκρη και έψαχνε ζεστά.Πιάνουμε το μέρος εγώ με παππού ενώ το μέρος ήταν μεγάλο για να μας φύγει.Το σκυλί απομακρύνεται προς τα μέσα και ο λαγός έσυρε, το σκυλί έκλαψε μετά απο 10 λεπτά με την ρίψη της τουφεκιάς.Μου βγήκε στο καρτεράκι μου και εκτέλεστηκε με την 1η και την κοντινή 3* με biturbo no6.Με αυτόν τον καιρό πιάσανε για δροσιά.Ξεκίνησε καλά το έτος,αλλά στράβωσε όταν γυρίσαμε και μάθαμε οτι το κλείνουν πάλι.View attachment 21010
Μπραβο ρε Χρηστο!!
 
Μετά απο αλλαγή 3 τόπων και ούτε μυρωδιά,πάμε στο 3ο και φαρμακερό με ανέλπιστες ελπίδες.Χάνουμε το σκυλί σε μια ρεματιά και το βλέπουμε σε μια άκρη και έψαχνε ζεστά.Πιάνουμε το μέρος εγώ με παππού ενώ το μέρος ήταν μεγάλο για να μας φύγει.Το σκυλί απομακρύνεται προς τα μέσα και ο λαγός έσυρε, το σκυλί έκλαψε μετά απο 10 λεπτά με την ρίψη της τουφεκιάς.Μου βγήκε στο καρτεράκι μου και εκτέλεστηκε με την 1η και την κοντινή 3* με biturbo no6.Με αυτόν τον καιρό πιάσανε για δροσιά.Ξεκίνησε καλά το έτος,αλλά στράβωσε όταν γυρίσαμε και μάθαμε οτι το κλείνουν πάλι.View attachment 21010

Και τώρα απολαμβανουμε τα συκωτάκια και άλλα με τα γερόντια μου!!!View attachment 21011



Μπράβο σας αυτό είναι το παραδοσιακό κυνήγι του λαγού ...
Μπράβο Χρήστο, χαιρετισμούς στον παππού...
 
Είναι ο δεύτερος λαγός που σηκώνουμε φέτος, τον πρωτο τον είχε φερμαρει αλλά δεν τον πηρα μέχρι να καταλάβω τι ήταν. Αυτον τον είδα στο σήκωμα, ήταν σχετικά καθαρά και τον πηρα!
IMG_20210102_102752.jpg
 
Last edited:
Είναι ο δεύτερος λαγός που σηκώνουμε φέτος, τον πρωτο τον είχε φερμαρει αλλά δεν τον πηρα μέχρι να καταλάβω τι ήταν. Αυτον τον είδα στο σήκωμα, ήταν σχετικά καθαρά και τον πηρα!
View attachment 21029
Μπράβο Αριστο και στα ταιρια του
Από του χρόνου φυσικά γιατι για φέτος φρόντισαν οι απατεώνες να τελειώσει μία ώρα αρχύτερα
 
Είναι ο δεύτερος λαγός που σηκώνουμε φέτος, τον πρωτο τον είχε φερμαρει αλλά δεν τον πηρα μέχρι να καταλάβω τι ήταν. Αυτον τον είδα στο σήκωμα, ήταν σχετικά καθαρά και τον πηρα!
View attachment 21029
Μπράβο Άριστο! Μορτες και οι δύο, κυριολεκτικά και μεταφορικα!
 
Back
Top