Λαγός

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
Καλημέρα στη παρέα. Ένα δίωρο εκπαιδευτικό σήμερα και παραλίγο να τον δούμε. Τον σήκωσε ένας συνάδελφος ουτε 100 μέτρα από εκεί που ήμουν.
View attachment 25465
Αύριο πάλι για να επανέλθουμε πάλι σιγά σιγά...
Καλό Σαββατοκύριακο να έχεις φίλε μου.

Περιοχή
Κυπρος
Όνομα
Χρυσανθος
Καλημέρα στη παρέα. Ένα δίωρο εκπαιδευτικό σήμερα και παραλίγο να τον δούμε. Τον σήκωσε ένας συνάδελφος ουτε 100 μέτρα από εκεί που ήμουν.
View attachment 25465
Αύριο πάλι για να επανέλθουμε πάλι σιγά σιγά...
Ωραιος Στρατο
Παντα καλα να περνας φιλε μου
Αν θυμαμαι σωστα ο πατεραα σου εχει το χαρισμα της περατηρησης και της ιχνηλασιας του λαγου και τους βρισκει ο ιδιος
Περνε το μαζι αμα μπορεις
Θα σου δειξει πολλα μυστικα

ο λαγος σου ειναι θυληκος και αρκετα μεγαλος
Εαν δεν ξεγελα η φωτο τα μαζεμενα κοπρια του δεν ειναι πρωινα αλλα 1-2 ημερων και μαλιστα δεν πρεπει να επεσε βροχη στην περιοχη η πρεπει να ειναι προσηνεμη με αρκετα δυνατους ανεμους
Τα εντεκως φρεσκα ειναι αυτα που σου κυκλωσα
Κανονικα προς την κατευθυνση αυτων θα ηταν το γιατακι
Οχι στην ευθεια τους αλλα προς την μερια τους
Λογικα Τα πολλα μαζεμενα βλεπουν αναποδα απο εκει που ηταν το γιατακι του
Η περιοχη πρεπει να ειναι σχετικα υσηχη απο ενοχλησεις η απομερη
Οταν λεω ενοχλησεις δεν εννοω δρομους αλλα συχνη παρουσια ανθρωπων και σκυλων -εκαπιδευτικων

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Ωραιος Στρατο
Παντα καλα να περνας φιλε μου
Αν θυμαμαι σωστα ο πατεραα σου εχει το χαρισμα της περατηρησης και της ιχνηλασιας του λαγου και τους βρισκει ο ιδιος
Περνε το μαζι αμα μπορεις
Θα σου δειξει πολλα μυστικα

ο λαγος σου ειναι θυληκος και αρκετα μεγαλος
Εαν δεν ξεγελα η φωτο τα μαζεμενα κοπρια του δεν ειναι πρωινα αλλα 1-2 ημερων και μαλιστα δεν πρεπει να επεσε βροχη στην περιοχη η πρεπει να ειναι προσηνεμη με αρκετα δυνατους ανεμους
Τα εντεκως φρεσκα ειναι αυτα που σου κυκλωσα
Κανονικα προς την κατευθυνση αυτων θα ηταν το γιατακι
Οχι στην ευθεια τους αλλα προς την μερια τους
Λογικα Τα πολλα μαζεμενα βλεπουν αναποδα απο εκει που ηταν το γιατακι του
Η περιοχη πρεπει να ειναι σχετικα υσηχη απο ενοχλησεις η απομερη
Οταν λεω ενοχλησεις δεν εννοω δρομους αλλα συχνη παρουσια ανθρωπων και σκυλων -εκαπιδευτικων
Καλά θυμάσαι Χρύσανθε. Έκανε το εμβόλιο για τον κορονοιο προχθές και δεν του είπα να έρθει μαζί μου.Αλλη φορά που θα πάω και κοντά στο σπίτι του θα πάμε μαζί.
Η φωτογραφία ξεγελάει λίγο... Είναι χθεσινές οι βερβελιθρες της κυρίας αλλά φαινοντε ετσι γιατί τρώει ξεροχορτα... Λίγο πιο πέρα βρήκα και πιο παλιές δικές της και ενός μικρού αρσενικού. Κατά πάσα πιθανότητα περνάει κάθετα την εθνική οδό για να βοσκησει σε ένα πιο ανοικτό κομμάτι πάνω από τη θάλασσα που βρισκόμουν. Είχε περάσει από εκεί νωρίς το βραδυ γιατί ο Μπράντυ βρήκε τον ντόρο της αλλά λόγο νότιου αέρα δεν μπόρεσε να τον ψαξει.

Περιοχή
Κυπρος
Όνομα
Χρυσανθος
Καλά θυμάσαι Χρύσανθε. Έκανε το εμβόλιο για τον κορονοιο προχθές και δεν του είπα να έρθει μαζί μου.Αλλη φορά που θα πάω και κοντά στο σπίτι του θα πάμε μαζί.
Η φωτογραφία ξεγελάει λίγο... Είναι χθεσινές οι βερβελιθρες της κυρίας αλλά φαινοντε ετσι γιατί τρώει ξεροχορτα... Λίγο πιο πέρα βρήκα και πιο παλιές δικές της και ενός μικρού αρσενικού. Κατά πάσα πιθανότητα περνάει κάθετα την εθνική οδό για να βοσκησει σε ένα πιο ανοικτό κομμάτι πάνω από τη θάλασσα που βρισκόμουν. Είχε περάσει από εκεί νωρίς το βραδυ γιατί ο Μπράντυ βρήκε τον ντόρο της αλλά λόγο νότιου αέρα δεν μπόρεσε να τον ψαξει.
Ωραιος φιλε μου .shake hands.
Ναι οταν τρωει ξεροχορτα ετσι φαινονται ακομη και οι φρεσκες οπτικα
Καταλαβαινεις την διαφορα με την αφη
Γιαυτο ειπα εαν δεν ξεγελα η φωτο
Το παραξενο ειναι που τετοια εποχη με χλωρο χορτο ακομη,που τρωει ξερα
Αυτη ξερει ομως τι προτιμα να φαει δεν θα της πουμε εμεις
Παρε το πατερα μολις μπορει να βγει
Ειναι γιατρικο γιαυτον να ειναι εκει εξω

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Ωραιος φιλε μου .shake hands.
Ναι οταν τρωει ξεροχορτα ετσι φαινονται ακομη και οι φρεσκες οπτικα
Καταλαβαινεις την διαφορα με την αφη
Γιαυτο ειπα εαν δεν ξεγελα η φωτο
Το παραξενο ειναι που τετοια εποχη με χλωρο χορτο ακομη,που τρωει ξερα
Αυτη ξερει ομως τι προτιμα να φαει δεν θα της πουμε εμεις
Παρε το πατερα μολις μπορει να βγει
Ειναι γιατρικο γιαυτον να ειναι εκει εξω
Έχει αρκετό νερό σε λακούβες όπως και ποταμι στην περιοχή οπότε δεν θα της είναι απαραίτητη η πρασινάδα.Του μικρού αρσενικού ήταν σκούρες και γιαλιστερες,αυτός έτρωγε χλωρά χόρτα. Τώρα για πιο λόγο 2 λαγοί που ζουν στη ίδια περιοχή έχουν διαφορετικές προτιμήσεις στην τροφή τους δεν είμαι σίγουρος.. αλλά υποθέτω ότι ίσως η θηλυκιά έχει λαγουδάκια.