Λαγός

Πήγα χθες το πρωί να ποτίσω τον κήπο, και πέτυχα το λαγό μέσα ... Ώρα 7.30', σε μιαν άκρη που έχουμε μερικά μαρούλια !!!
Το ήξερα ότι μπαίνει, γιατί πριν λίγες μέρες βρήκαμε φαγωμένες μερικές φασολιές, που δεν είχαν φτάσει ακόμη τους 10-15 πόντους ύψος. Για να γλυτώσω τις υπόλοιπες αναγκάστηκα να τις περιφράξω πρόχειρα με παλιό μαύρο ελαιοδίχτυ και σιδερένιους πασάλους, παρόλο που και ολόκληρος ο κήπος είναι περιφραγμένος με πλέγματα.
Βέβαια, μόλις με είδε έγινε ... λαγός !!!
Πολύ μεγάλος λαγός, προφανώς "παλιός", πιθανότατα είναι ο ίδιος που είχα πετύχει και πέρυσι το καλοκαίρι, πάλι κατά τις 7.30' - 8.00' το πρωί, και μου είχε φάει φασολιές και λάχανα ...
Στελιο
Αν
Με ρωτας χαρα Θεου ειναι
Εγω θα αφηνα το ζωντανο να φαει και ας μην ειχα φασολιες
Η θα φυτευα σε υπερυψωμενο παρτερι με πλευγμα νεα φυτα και χαλαλι του τα παλια
Εαν εχεις περιφραξη κανε αισθητη την παρουσια σου οταν μπαινεις στο κηπο απο πριν για να φευγει ανετα χωρις να κτυπαει στα πλεγματα και μεινει στο τοπο
Εμενα δεν ειναι φραγμενο καθολου
Ερχονται περδικες περισσοτερο αλλα και λαγοι καποιες φορες και πραγματικα τα χαιρομαι
 
Πήγα χθες το πρωί να ποτίσω τον κήπο, και πέτυχα το λαγό μέσα ... Ώρα 7.30', σε μιαν άκρη που έχουμε μερικά μαρούλια !!!
Το ήξερα ότι μπαίνει, γιατί πριν λίγες μέρες βρήκαμε φαγωμένες μερικές φασολιές, που δεν είχαν φτάσει ακόμη τους 10-15 πόντους ύψος. Για να γλυτώσω τις υπόλοιπες αναγκάστηκα να τις περιφράξω πρόχειρα με παλιό μαύρο ελαιοδίχτυ και σιδερένιους πασάλους, παρόλο που και ολόκληρος ο κήπος είναι περιφραγμένος με πλέγματα.
Βέβαια, μόλις με είδε έγινε ... λαγός !!!
Πολύ μεγάλος λαγός, προφανώς "παλιός", πιθανότατα είναι ο ίδιος που είχα πετύχει και πέρυσι το καλοκαίρι, πάλι κατά τις 7.30' - 8.00' το πρωί, και μου είχε φάει φασολιές και λάχανα ...
Τραβα αυριο και φυτεψε 2 γρανες κρεμμυδια να συνηθιζει...
 
Πήγα χθες το πρωί να ποτίσω τον κήπο, και πέτυχα το λαγό μέσα ... Ώρα 7.30', σε μιαν άκρη που έχουμε μερικά μαρούλια !!!
Το ήξερα ότι μπαίνει, γιατί πριν λίγες μέρες βρήκαμε φαγωμένες μερικές φασολιές, που δεν είχαν φτάσει ακόμη τους 10-15 πόντους ύψος. Για να γλυτώσω τις υπόλοιπες αναγκάστηκα να τις περιφράξω πρόχειρα με παλιό μαύρο ελαιοδίχτυ και σιδερένιους πασάλους, παρόλο που και ολόκληρος ο κήπος είναι περιφραγμένος με πλέγματα.
Βέβαια, μόλις με είδε έγινε ... λαγός !!!
Πολύ μεγάλος λαγός, προφανώς "παλιός", πιθανότατα είναι ο ίδιος που είχα πετύχει και πέρυσι το καλοκαίρι, πάλι κατά τις 7.30' - 8.00' το πρωί, και μου είχε φάει φασολιές και λάχανα ...
Και εμείς πέρυσι 《πατήσαμε》έναν στα φασόλια.Φέτος, μπαίνει στα ρεβύθια η κουφαλίτσα !.big smile.
 
Πήγα χθες το πρωί να ποτίσω τον κήπο, και πέτυχα το λαγό μέσα ... Ώρα 7.30', σε μιαν άκρη που έχουμε μερικά μαρούλια !!!
Το ήξερα ότι μπαίνει, γιατί πριν λίγες μέρες βρήκαμε φαγωμένες μερικές φασολιές, που δεν είχαν φτάσει ακόμη τους 10-15 πόντους ύψος. Για να γλυτώσω τις υπόλοιπες αναγκάστηκα να τις περιφράξω πρόχειρα με παλιό μαύρο ελαιοδίχτυ και σιδερένιους πασάλους, παρόλο που και ολόκληρος ο κήπος είναι περιφραγμένος με πλέγματα.
Βέβαια, μόλις με είδε έγινε ... λαγός !!!
Πολύ μεγάλος λαγός, προφανώς "παλιός", πιθανότατα είναι ο ίδιος που είχα πετύχει και πέρυσι το καλοκαίρι, πάλι κατά τις 7.30' - 8.00' το πρωί, και μου είχε φάει φασολιές και λάχανα ...
Στελιο κρεμμυδια εβαλες στο μπαξε αν οχι κακος να βαλεις μεχρι το σεπτεμρη θα νε ετοιμα
 
Αυτο τραγουδας στους λαγους ρε .big smile.


Εισουν αγενητος οταν βγηκε.big smile.
Οχι ρε φιλε , αυτο τους τραγουδαω
Μη μου πεις ότι βλέπεις κι εσύ αυτιαδες στον ύπνο σου....:):):)
Στράτο όχι ακομα.. Συνήθως λίγο πριν την εναρξη!!
 
Οχι ρε φιλε , αυτο τους τραγουδαω

Στράτο όχι ακομα.. Συνήθως λίγο πριν την εναρξη!!
ΕλπιΖω να το τραγουδας καλυτερα απο τον Βολανη γιατι αυτος τραγουδαει και κλ...... .sarcastic.

Ο λαγος για να μην τον ακουει πεζει να κλεψει ζωες και απ τις γατες.sarcastic.
 
Σαν αρνί τον είχε βαρέσει ένας φίλος
Έφευγε συνέχεια προς τα κάτω και εξαφανιζόταν πολύ μπροστά από το σκυλί αλλά μια μέρα έκανε το λάθος και ορθωσε View attachment 28039
Λαγαρος με όλη τη σημασία της λέξης!!! Ωραίο θήραμα και η φωτογραφία αυτή αξίζει να μπει σε μεγάλο κάδρο....
Μπράβο στον φίλο που τον κατάφερε!!!
 
Σαν αρνί τον είχε βαρέσει ένας φίλος
Έφευγε συνέχεια προς τα κάτω και εξαφανιζόταν πολύ μπροστά από το σκυλί αλλά μια μέρα έκανε το λάθος και ορθωσε View attachment 28039
Ρε φίλε,ολόκληρο θηρίο.....!!!!!!!!!!
 
Και μετά σου λένε πως είναι υπερβολή τα 3" η τα 2αρια στον λαγο χαχαχα....
Σκέτο θεριό...!!!!
Μωρέ τα 2άρια στο λαγό,δν είναι υπερβολή...το θέμα είναι,κάθε πότε σου βγαίνουν μπροστά από το τουφέκι σου,τέτοια αρκούδια.....big smile.
 
Λαγαρος με όλη τη σημασία της λέξης!!! Ωραίο θήραμα και η φωτογραφία αυτή αξίζει να μπει σε μεγάλο κάδρο....
Μπράβο στον φίλο που τον κατάφερε!!!
Και μετά σου λένε πως είναι υπερβολή τα 3" η τα 2αρια στον λαγο χαχαχα....
Σκέτο θεριό...!!!!
Δεν ήταν τα παιδιά στο κυνήγι να τον βγάλουν μια ωραία φωτογραφία με το σκυλί στα έλατα και αναγκαστικά τον έβγαλαν στο σπίτι
Υπερβολή δεν είναι Τάσο ανάλογα και πως είναι ο τόπος που κυνηγάς φυσικά
Και εγώ πολλές φορές βάζω δυάρι στο τέλος αν το καρτέρι είναι σε μέρος που σηκώνει και μακριά βολή
 
Back
Top