Λαγός

Γιωργο και Τάσο τα παραδείγματα για τις επιλογές γομώσεων τα εχω δει στο βουνο και τα αναφέρω.
..αποτε αναφερεσε στο σημερα..νομιζα πως με τον ορο "παλιοι" αναφεροσουν σε πολυ παλια..οκ εκει συμφωνω..Αν λες για 42γρ σκεψου κ τα 3" που βαρανε απο τον Σεπτεμβρη μεχρι κ τον Γεναρη αρκετοι λαγαδες..βεβαια εμενα κανενας λογος δεν μου πεφτει...αφου πεφτει ο λαγος κ μπενει στην κατααρολα...με οτι νιωθει σιγουρια κ εμπιστοσυνη ο καθενας κ οτι θεωρει καλυτερο..και οταν καποιος εχει επιτυχιες εστω κ με καποιο λαθος συνδιασμο δεν προκειται με τιποτα να τον αλλαξει..κ καλα κανει στην τελικη...

Σε εποχές πάντως όπως το 1931 δε νομίζω πως το να διαβάζει ο Μέσος Ελληνας κυνηγός έντυπα ήταν ο κανόνας στην πλειοψηφία.
Σωστα....Μηπως καπιοι τα διαβαζουν κ τωρα η ενημερωνεται απο το ιντερνετ που παρεχει κ δωρεαν πληροφοριες...αλλου ομως ηθελα να καταληξω...

Με 7μιση νούμερο διασποράς περίπου 20 μέτρα
View attachment 15679
Και του πατέρα μου γουρλωσαν τα μάτια του όταν του είπα με τι του έριξα...
Μετά μου πήρε όλα τα direct 34....
Πέρσι, περπατητό για τσίχλες, το φιλαράκι μου με 9αρια silver, 20+ μέτρα.
Αργολίδα, 3 ντουφέκια μέχρι τις 12 περίπου.
View attachment 15681
Τα ψιλα σκαγια κ ειδικοτερα στο ξεπεταγμα με τα ποδια χωρις σκυλο που ως επι το πλειστον θα σηκωθει πολυ κοντα στον κυνηγο του αλλαζουν τα φωτα....δεν το συζηταμε καν...θα καταφερει να γλιτωσει μονο απο βιασυνη κ ελλειψη ψυχραιμιας.....

Σήμερα ενώ περίμενα στο ξημέρωμα για κανένα τρυγόνι άκουσα έναν γδούπο πάνω στην άμμο... Γυρνάω και βλέπω έναν λαγό να περνάει από μπροστά μου στα 10 μέτρα με το πάσο του και να χάνεται μέσα στις φτέρες... Φαίνεται κάποιος συνάδελφος στον δρόμο του για το καρτέρι τον ενόχλησε και ο κύριος αυτιάς μου χάρισε λίγα απολαυστικά δευτερόλεπτα!

Περιοχή
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Δεν το περιμενα απο εσενα αυτο!Το πρωτο που λεει ΣουπερΚατερινα γιατι????????????
Το μόνο που δεν πήρα για μένα είναι αυτό .sarcastic.
Αυτό είναι για τον γέρο μου που την Τετάρτη το πρωί θα μου πει μικρέ έχεις κάνα φυσιγγι γιατί δεν έχω .sarcastic.