Λαγός

Καλημέρα και από εμένα με μια λαγινα την οποία κατάφερα με ένα φυσίγγι του ΔΥ...... είναι και ο πρώτος λαγός για φέτος!!!!!
Όπλο Benelli raffaello crio
Τσοκ gemini ported F
Φυσίγγι ΔΥ semi Magnum no5
View attachment 7779View attachment 7780
Μπράβο Τέλη και στα ταιρια της.
 
Καλημέρα και από εμένα με μια λαγινα την οποία κατάφερα με ένα φυσίγγι του ΔΥ...... είναι και ο πρώτος λαγός για φέτος!!!!!
Όπλο Benelli raffaello crio
Τσοκ gemini ported F
Φυσίγγι ΔΥ semi Magnum no5
View attachment 7779View attachment 7780
Μπραβο Τελη
Το ελάφι πράγματι τους τραβάει... αααρε brow φωτιά και τσεκούρι...
Μπραβο ελαφι!!!!
 
Καλησπέρα και από εμένα με ένα τελευταίο λαγοκυνηγι μαζί με την σκυλίτσα του θείου μου την Τσωτο που κατάφερε και την βρήκε..... Σήμερα έπεσε από:
Benelli crio comfort
Τσοκ μαμά 3*
Φυσίγγια 1)b&p f2 36 gr long range no 4 ( της έσπασε το πίσω πόδι της λαγινας)
2) super caccia 38gr no 3 ( αποτελειωτικο)
IMG_20191229_140017.jpg
IMG_20191229_153703.jpg
 
Καλησπέρα και από εμένα με ένα τελευταίο λαγοκυνηγι μαζί με την σκυλίτσα του θείου μου την Τσωτο που κατάφερε και την βρήκε..... Σήμερα έπεσε από:
Benelli crio comfort
Τσοκ μαμά 3*
Φυσίγγια 1)b&p f2 36 gr long range no 4 ( της έσπασε το πίσω πόδι της λαγινας)
2) super caccia 38gr no 3 ( αποτελειωτικο)
View attachment 7823
View attachment 7824
Κουκλα η σκυλιτσα του Θειου και στα ταιρια του .shake hands..shake hands.
 
Καλησπέρα και από εμένα με ένα τελευταίο λαγοκυνηγι μαζί με την σκυλίτσα του θείου μου την Τσωτο που κατάφερε και την βρήκε..... Σήμερα έπεσε από:
Benelli crio comfort
Τσοκ μαμά 3*
Φυσίγγια 1)b&p f2 36 gr long range no 4 ( της έσπασε το πίσω πόδι της λαγινας)
2) super caccia 38gr no 3 ( αποτελειωτικο)
View attachment 7823
View attachment 7824
Μπράβο ρε μάγκα!
 
Καλησπέρα και από εμένα με ένα τελευταίο λαγοκυνηγι μαζί με την σκυλίτσα του θείου μου την Τσωτο που κατάφερε και την βρήκε..... Σήμερα έπεσε από:
Benelli crio comfort
Τσοκ μαμά 3*
Φυσίγγια 1)b&p f2 36 gr long range no 4 ( της έσπασε το πίσω πόδι της λαγινας)
2) super caccia 38gr no 3 ( αποτελειωτικο)
View attachment 7823
View attachment 7824
Μπράβο Τέλη, πάντως το βαπτιστικο nickname σου φέρε γουρι .sarcastic.
 
Καλησπέρα και από εμένα με ένα τελευταίο λαγοκυνηγι μαζί με την σκυλίτσα του θείου μου την Τσωτο που κατάφερε και την βρήκε..... Σήμερα έπεσε από:
Benelli crio comfort
Τσοκ μαμά 3*
Φυσίγγια 1)b&p f2 36 gr long range no 4 ( της έσπασε το πίσω πόδι της λαγινας)
2) super caccia 38gr no 3 ( αποτελειωτικο)
View attachment 7823
View attachment 7824
Μπραβο ρε αγορινα!!
 
Καλησπερα παρεα..σημερα ειπα να τιμησω και γω τα λαγουδακια ετσι για να ακουσω λιγο κλαφουνισμα..η μερα αρκετα δυσκολη με ξεροβορι και πολυ αερα που δεν στεκοσουν πουθενα..ψαξαμε ενα ρεμα που απανεμιζει λιγο τα σκυλια βρηκαν σχετικα γρηγορα ντορο αλλα καποια στιγμη ανεβηκαν σε μια ραχη και απο εκει τα χασαμε..να μην τα πολυλογω μετα απο 20 λεπτα τα ακουμε χαμηλα σε ενα δυσκολο κομματι να καινε τον τοπο τον ειχαν σηκωσει τον λαγο..για 2 ωρες μας παιδευε μιας και επειδη το μερος ειναι αρκετα δυσκολο με στεφανια και σφηχτο πουρναρι δεν μπορουσαν να τον ζορισουν τα σκυλια και ετσι τον εχαναν για λιγο..μονο μια στιγμη πηραν την ανηφορα για μενα που καθομουν σε ενα τουμπι αλλα παλι χαμηλωνε..ετσι τα μαζεψαμε και φυγαμε γιατι λιγο ο αερας λιγο η αυπνια και το ξενυχτι απο χθες βραδυ δεν ειμασταν για αλλο.
Αφου προκοπη δεν εβλεπα τραβηξα μια φωτο τα χαλια μου
20191229_092116.jpg
 
Back
Top