Λέρος

Νοσταλγία!

Η πρώτη φωτογραφία λες και έχει τραβηχτεί από...την αυλή του σπιτιού μου!...αμφιθεατρικά βλέπω και τον υπόλοιπο όρμο της Αγίας Μαρίνας(δεξιά του πλάνου) , δεύτερο λιμάνι, τουριστικό επίνειο του νησιού...

Ελπίζω να το ευχαριστηθείτε!

leros-greece-1.jpg
Όρμος Αγίας Μαρίνας , άποψη (φότο από την τοποθεσίας Μηλιές , Κριθώνι)

Λέρος 2.jpg
Σκάλα Αγίας Μαρίνας, μερική άποψη

leros-greece-3.jpg
Ορμος Παντέλι
 
Last edited:
...και μερικές ακόμα...

View attachment 42301

View attachment 42302

...άφησα για το τέλος το ομορφότερο λουλούδι για μένα, την Καπετάνισσά μου!!!.love.

View attachment 42303

και ο Καπετάνιος σας, για να με θυμάστε...!!!

View attachment 42304
Να είστε πάντα καλά Γιάννη , ο θεός να σας δίνει υγεία και ευλογία . Είσαι λεβεντιά φίλε .
 
...και μερικές ακόμα...

View attachment 42301

View attachment 42302

...άφησα για το τέλος το ομορφότερο λουλούδι για μένα, την Καπετάνισσά μου!!!.love.

View attachment 42303

και ο Καπετάνιος σας, για να με θυμάστε...!!!

View attachment 42304
Δεν υπάρχουν λόγια Γιάννη!!!
Από τα ωραιότερα μέρη στον κόσμο κ αυτό το ξέρουν καλά όσοι έχουν ταξιδέψει. Παράδεισος!!!
 
Ομορφιες πραγματικα.....
Να είστε γεροί, να χαίρεστε το σπιτάκι σας και εύχομαι να μη χρειάζεται να φεύγετε μακριά από το όμορφο νησάκι σας!!!
Να είστε πάντα καλά Γιάννη , ο θεός να σας δίνει υγεία και ευλογία . Είσαι λεβεντιά φίλε .
Δεν υπάρχουν λόγια Γιάννη!!!
Από τα ωραιότερα μέρη στον κόσμο κ αυτό το ξέρουν καλά όσοι έχουν ταξιδέψει. Παράδεισος!!!
Να είσαστε όλοι καλά, να έχετε την υγεία σας, τη Βοήθεια του Θεού και Πιλότο την Αγάπη!!!.love.
 
...και μερικές ακόμα...

View attachment 42301

View attachment 42302

...άφησα για το τέλος το ομορφότερο λουλούδι για μένα, την Καπετάνισσά μου!!!.love.

View attachment 42303

και ο Καπετάνιος σας, για να με θυμάστε...!!!

View attachment 42304
Γιάννο, μην μας τα βάζεις αυτά τα πλάνα έτσι απλά. Βλέποντάς τα, όλοι εμείς οι υπόλοιποι, που ζούμε σε αστικό περιβάλλον, νιώθουμε μειονεκτικά και μελαγχολούμε. Είτε ζούμε στην Αθήνα, είτε στην επαρχία. Να είστε καλά και οι δύο. Όλα αυτά που έγραψα παραπάνω, πάντα με την καλή έννοια. Ξέρεις εσύ.
 
...και μερικές ακόμα...

View attachment 42301

View attachment 42302

...άφησα για το τέλος το ομορφότερο λουλούδι για μένα, την Καπετάνισσά μου!!!.love.

View attachment 42303

και ο Καπετάνιος σας, για να με θυμάστε...!!!

View attachment 42304
Γεια σου καπετανιε λεβενη! Υγεία να έχετε και πάντα αγαπημένοι και καλότυχοι!
 
Γιάννο, μην μας τα βάζεις αυτά τα πλάνα έτσι απλά. Βλέποντάς τα, όλοι εμείς οι υπόλοιποι, που ζούμε σε αστικό περιβάλλον, νιώθουμε μειονεκτικά και μελαγχολούμε. Είτε ζούμε στην Αθήνα, είτε στην επαρχία. Να είστε καλά και οι δύο. Όλα αυτά που έγραψα παραπάνω, πάντα με την καλή έννοια. Ξέρεις εσύ.
Επ' ουδενί, δεν ήταν η πρόθεση μου αυτή Βασίλη!...και δεν σε παρεξηγώ...:)

Η μόνη παρένθεση που βάζω είναι οτι σε 22 χρόνια εγγάμου βίου έχω 14 χρόνια θαλάσσιας υπηρεσίας (δηλαδή απών από την οικογένεια μου), και θα ακολουθήσουν και άλλα, με οτι αυτό συνεπάγεται, οπότε αν κάποιοι μελαγχόλησαν τους ζητώ συγνώμη και νομίζω οτι , αν αναλογιστούν αυτά που προανέφερα ίσως πάψουν να να μελαγχολούν...διότι όλα έχουν και το τίμημα τους..., θαρρώ το συγκεκριμένο είναι αρκετά βαρύ...

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την Οικογένεια σου και εσύ!.love.

Y.Γ: ...ήταν επιλογή μου να μείνω στο νησί, το πατρικό μου Πειραιά, γεννημένος και μεγαλωμένος εκεί, μπορούσα γιατί ήμουν ναυτικός, εκκίνηση κοινής ζωής με το ταίρι μου από το zero point, κυριολεκτικά!:)
 
Επ' ουδενί, δεν ήταν η πρόθεση μου αυτή Βασίλη!...και δεν σε παρεξηγώ...:)

Η μόνη παρένθεση που βάζω είναι οτι σε 22 χρόνια εγγάμου βίου έχω 14 χρόνια θαλάσσιας υπηρεσίας (δηλαδή απών από την οικογένεια μου), και θα ακολουθήσουν και άλλα, με οτι αυτό συνεπάγεται, οπότε αν κάποιοι μελαγχόλησαν τους ζητώ συγνώμη και νομίζω οτι , αν αναλογιστούν αυτά που προανέφερα ίσως πάψουν να να μελαγχολούν...διότι όλα έχουν και το τίμημα τους..., θαρρώ το συγκεκριμένο είναι αρκετά βαρύ...

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την Οικογένεια σου και εσύ!.love.

Y.Γ: ...ήταν επιλογή μου να μείνω στο νησί, το πατρικό μου Πειραιά, γεννημένος και μεγαλωμένος εκεί, μπορούσα γιατί ήμουν ναυτικός, εκκίνηση κοινής ζωής με το ταίρι μου από το zero point, κυριολεκτικά!:)
Γεια σου Καπεταν-Γιαννη καλα ταξιδια και ηρεμες θαλασσες να εχεις
οσο για το νησι σου παραδεισος

 
Γεια σου βρε Λεβεντη Καπτεν !!!!! Εισαι Αρχοντας.....!!!
Να σας εχει καλα η Παναγιά....και σενα και την Καπετανισσα !!! .love.

ΥΓ. Μου εφτιαξες την διαθεση.....Απιστευτες διακοπες στην Λερο - αρκοι - ( τρυπας ) -Μαραθι - ( πειρατης ) !!!! :)
 
Γεια σου καπετανιε λεβενη! Υγεία να έχετε και πάντα αγαπημένοι και καλότυχοι!
Πάντα γεροί και αγαπημένοι σας εύχομαι καπετάνιε
Γεια σου Καπεταν-Γιαννη καλα ταξιδια και ηρεμες θαλασσες να εχεις
οσο για το νησι σου παραδεισος

Γεια σου Καπεταν-Γιαννη καλα ταξιδια και ηρεμες θαλασσες να εχεις
οσο για το νησι σου παραδεισος

Γεια σου βρε Λεβεντη Καπτεν !!!!! Εισαι Αρχοντας.....!!!
Να σας εχει καλα η Παναγιά....και σενα και την Καπετανισσα !!! .love.

ΥΓ. Μου εφτιαξες την διαθεση.....Απιστευτες διακοπες στην Λερο - αρκοι - ( τρυπας ) -Μαραθι - ( πειρατης ) !!!! :)
Μπραβο Γιαννη....πολυ ομορφα....να εχετε Υγεια και Ευτυχια!!
Ζήλεψα ρε φίλε.
Να είσαι πάντα καλά και χαρούμενος!
Όλοι οι φίλοι στο H.L, να είστε καλά!.love.

Για όλους, και για σένα Κυριακό μου...για τον καημό!!!

m-n-20-638.jpg
 
Επ' ουδενί, δεν ήταν η πρόθεση μου αυτή Βασίλη!...και δεν σε παρεξηγώ...:)

Η μόνη παρένθεση που βάζω είναι οτι σε 22 χρόνια εγγάμου βίου έχω 14 χρόνια θαλάσσιας υπηρεσίας (δηλαδή απών από την οικογένεια μου), και θα ακολουθήσουν και άλλα, με οτι αυτό συνεπάγεται, οπότε αν κάποιοι μελαγχόλησαν τους ζητώ συγνώμη και νομίζω οτι , αν αναλογιστούν αυτά που προανέφερα ίσως πάψουν να να μελαγχολούν...διότι όλα έχουν και το τίμημα τους..., θαρρώ το συγκεκριμένο είναι αρκετά βαρύ...

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την Οικογένεια σου και εσύ!.love.

Y.Γ: ...ήταν επιλογή μου να μείνω στο νησί, το πατρικό μου Πειραιά, γεννημένος και μεγαλωμένος εκεί, μπορούσα γιατί ήμουν ναυτικός, εκκίνηση κοινής ζωής με το ταίρι μου από το zero point, κυριολεκτικά!:)
Όταν δεν έχει βραχεί ο κ@λος σου τότε δεν μπορείς να καταλάβεις τι μπορεί να έχει περάσει ένας άνθρωπος για 5110 ημέρες μέσα στις λαμαρίνες. Το επάγγελμα αυτό ( όπως και πολλά άλλα) έχει περάσει από σαράντα κύματα όσα χρήματα και αν στέλνεις στο σπιτικό σου δεν αναπληρώνει την απουσία σου( ο σπουδαιότερος λόγος που εγκατέλειψα μια καριέρα ) . Ακόμη πιο δύσκολή είναι και η ώρα τις συνταξιοδότησης νιώθοντας σαν το ψάρι έξω από το νερό...... Καλές θάλασσες Κάπτεν και ο Άγιος Νικόλας πάντα στην πλώρη σου να σε προστατεύει και να σε ευλογεί.
 
Όταν δεν έχει βραχεί ο κ@λος σου τότε δεν μπορείς να καταλάβεις τι μπορεί να έχει περάσει ένας άνθρωπος για 5110 ημέρες μέσα στις λαμαρίνες. Το επάγγελμα αυτό ( όπως και πολλά άλλα) έχει περάσει από σαράντα κύματα όσα χρήματα και αν στέλνεις στο σπιτικό σου δεν αναπληρώνει την απουσία σου( ο σπουδαιότερος λόγος που εγκατέλειψα μια καριέρα ) . Ακόμη πιο δύσκολή είναι και η ώρα τις συνταξιοδότησης νιώθοντας σαν το ψάρι έξω από το νερό...... Καλές θάλασσες Κάπτεν και ο Άγιος Νικόλας πάντα στην πλώρη σου να σε προστατεύει και να σε ευλογεί.
Δημήτρη Καλημέρα!:)

Εγώ είμαι πολύ ....φυσιολάτρης...!!!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.

δηλ.: ... θα' μαι σε καμιά κορφή με το τουφεκάκι μου, και θα τα σταυρώνω αυτά που περνάνε για Μαύρη Θάλασσα!!!..Αμήν!!!.pray to God.
 
Back
Top