Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

καλημέρα στην παρέα καλή χρονιά να έχουμε υγεία εύχομαι σε όλους....
τι λάδι να χρησιμοποιουμε για ακραίες καιρικές συνθήκες για το λάδωμα τς καραμπίνας και ειδικότερα για τον βάλτο....?
Το έχω ξαναπεί παλιότερα, προσωπικά χρησιμοποιώ για χρόνια το Α2 για οποιεσδήποτε καιρικές συνθήκες (από ήπιες μέχρι ακραίες) και για οποιοδήποτε κυνήγι (και βάλτο). Είμαι υπερευχαριστημένος.
 
Καλημερα σας συναδελφοι...
Ζητησα απο εναν φιλο στρατιωτικο κ μου εφερε λαδι και καθαριστικο καννης του ΕΣ .ειναι καλα για συντηρηση κ καθαρισμο του οπλου;;;;;
 
Δεν είναι και το ποιο κατάλληλο..μακρια από ξύλο πλαστικό και επικαλύψεις . Σε καθαρό μεταλλο ασφαλώς και δεν δημιουργεί προβλημα.

Λόγια οπλουργου του στρατου που είχε όσο ηθελε στην διάθεση του.
 
καλημέρα στην παρέα καλή χρονιά να έχουμε υγεία εύχομαι σε όλους....
τι λάδι να χρησιμοποιουμε για ακραίες καιρικές συνθήκες για το λάδωμα τς καραμπίνας και ειδικότερα για τον βάλτο....?
G96 από τα καλύτερα άμα δεν βρίσκεις ρεμικτον έχει και αυτό τεφλόν δεν πήζει.
 
εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ το αγγλικό AC-90 για καθάρισμα λίπανση με εξαιρετικά αποτελέσματα,το αγοράζω από Σκλαβενίτη τα 200ml στα €3,2 και τα 500ml στα €6,5

η μυρωδιά του δεν είναι σαν το G96 αλλά δεν είναι τόσο ενοχλητική όπως διάφορα άλλα που έχω δοκιμάσει,εξάλλου ο καθαρισμός τις περισσότερες φορές γίνεται σε εξωτερικό χώρο οπότε δεν το λαμβάνω ως σημαντικό παράγοντα,στον καθαρισμό είναι εκεί που διαπρέπει και στην τιμή

εδώ η επίσημη σελίδα του προιόντος

AC-90-TwinSpray-500ml-Lowered-2017-1000px-480x480.jpg
 
εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ το αγγλικό AC-90 για καθάρισμα λίπανση με εξαιρετικά αποτελέσματα,το αγοράζω από Σκλαβενίτη τα 200ml στα €3,2 και τα 500ml στα €6,5

η μυρωδιά του δεν είναι σαν το G96 αλλά δεν είναι τόσο ενοχλητική όπως διάφορα άλλα που έχω δοκιμάσει,εξάλλου ο καθαρισμός τις περισσότερες φορές γίνεται σε εξωτερικό χώρο οπότε δεν το λαμβάνω ως σημαντικό παράγοντα,στον καθαρισμό είναι εκεί που διαπρέπει και στην τιμή

εδώ η επίσημη σελίδα του προιόντος

AC-90-TwinSpray-500ml-Lowered-2017-1000px-480x480.jpg
Ένα WD40 σαν να λέμε;
 
Back
Top