Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

Επειδή διάβασα κάτι για σπρέι σιλικόνης, μην ψεκαζετε το κλειστρο με τέτοιο πράγμα γιατί θα τρελαθειτε στις εμπλοκες καμιά μέρα που θα χει πουλιά και θα τραβάτε τα βυζια σας... :)
Το σπρευ σιλικονης είναι ιδανικό για τα λαστιχενια πελματα, τα πελματα σιλικονης και όλα τα πλαστικα εξαρτήματα. Στα μέταλλα δεν προσφέρει τίποτα.
 
Tipton best gun vise. Αυτή είναι μία βάση που τοποθετούμε το όπλο μας σταθερά με σφιχτηρες και κάνει τη δουλειά του καθαρισμού ευκολοτερη.
90 $ δεν είναι ακριβή.
Μας έφτιαξες πρωί πρωί...
 
Το σπρευ σιλικονης είναι ιδανικό για τα λαστιχενια πελματα, τα πελματα σιλικονης και όλα τα πλαστικα εξαρτήματα. Στα μέταλλα δεν προσφέρει τίποτα.
Πολυ σημαντικο αυτο που έγραψες κ.Γιαννη δεν το ήξερα κ ίσως να μην το ξέρουν και άλλοι φίλοι..Και να σκεφτείς το λάδι Α2 σιλικονης έχει απέξω δυο όπλα..Ενώ λογικά θα έπρεπε να δειχνη πλαστικα εξαρτήματα για να μην δίνεται λανθασμένη εντύπωση στον αγοραστή..
 
Τάσο οι μοναδικές εξαιρεσεις που ξέρω για τη χρήση σπρευ σιλικονης σε μέταλλα είναι οι εξής δύο: σε μηχανισμούς κουφωματων και σε κλειδαριές ειδικά αυτοκινήτων.
Γιατί δεν μαζεύει σκόνη και δεν παγωνουν οι κλειδαριές το χειμώνα.
 
Επειδη ειμαι πολυ επιμελης και ψειρας στο καθαρισμα του οπλου,κατεληξα τον τελευταιο καιρο στα καθαριστικα της froglube,ειναι λιγο τσιμπημενα στην τιμη αλλα πιστευω πως αξιζουν και με το παραπανω!
Απλα εχουν συγκεκριμενο τροπο χρησης,πρεπει οπωςδηποτε να γινεται καθαρισμα και συντηρηση συμφωνα με τις οδηγιες χρησης τους!
δειτε ενα τεστ εδω να καταλαβετε τι εννοω!
Και ενα πολυ αναλυτικο τεστ εδω:
http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=398836
 
εντάξει το άτομο δεν υπάρχει στο shotgunworld - αυτό είναι τεστ αναλυτικότατο με πολλά προιόντα

απλά φοβερός
 
εγω ειχα παρει το μπερετα το μπλε....ρε παιδια, αυτο μυριζει πολυ ασχημα...το αφησα στην ακρη...πηρα το baliistoil και μου αρεσε,,,οπως και το remoill...
βεβαια, απο τα καλυτερα ειναι το breakfee clp, αλλα πανακριβο...
 
Επειδη ειμαι πολυ επιμελης και ψειρας στο καθαρισμα του οπλου,κατεληξα τον τελευταιο καιρο στα καθαριστικα της froglube,ειναι λιγο τσιμπημενα στην τιμη αλλα πιστευω πως αξιζουν και με το παραπανω!
Απλα εχουν συγκεκριμενο τροπο χρησης,πρεπει οπωςδηποτε να γινεται καθαρισμα και συντηρηση συμφωνα με τις οδηγιες χρησης τους!
δειτε ενα τεστ εδω να καταλαβετε τι εννοω!
Και ενα πολυ αναλυτικο τεστ εδω:
http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=398836
Τα froglube που τα βρισκεις ;
 
Τα froglube που τα βρισκεις ;

Καλησπερα,στην Ελλαδα αντιπροσωπος ειναι η εταιρια TALOS DEFENSE SYSTEMS
Δες εδω για τα λιπαντικα:
http://www.talosdefense.com/en/catalogsearch/advanced/result/?limit=all&manufacturer=210

Βεβαια,υπαρχει και λυση του εξωτερικου,αν βεβαια ξεμπλοκαρουν οι συναλλαγες με το εξωτερικο!!!
 
Με την ευκαιρία μήπως ξέρει κανείς το brawning legia το κόκκινο σπρέι ποια είναι ακριβώς η χρήση του?Νομίζω είναι για συντήρηση αλλά δεν είμαι σίγουρος..
 
Είναι το δεύτερο σπρέι που αγοράζω απο οπλουργό στα πατήσια κ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος
πολύ καλό έχω στοκ 2 από αυτά
ο Νίκος στα Πατήσια το παλεύει μόνος του ακόμα;;;;;;
 
Δεν το γνωρίζω αυτό Μάκη,έχω να πάω περίπου δύο χρόνια ίσως και τρία!
Συντόμα όμως να κάνω μια επίσκεψη και θα μάθω,θέλω να προμηθεύτω άλλο ένα γιατί τελείωνει κ δεν θα με βγάλει φέτος.
Ελπίζω να είναι ακόμα εκεί!
 
Back
Top