Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

ξέχασα να γράψω πιο πάνω για συνθετικό γράσσο έβαζα και εγώ της tetra αλλά το παράκαναν λίγο με τις τιμές και έχω πάρει από τέλος σεζόν της ABRO κόκκινο ( δίνει και μια πινελιά στο ατσάλι .yel. ) λιθίου τα 450γρ €6
Μια χαρά είναι.
 
Εγω δεν το εχω ψαξει και πολυ γιατι εδω και πολλα χρονια χρησιμοποιω το Α2 και ειμαι ευχαριστημενος.
Ασημακοπουλος Α2 Φθηνά κ καλά λάδια..Έχει και ενα σπρέι σιλικονης καλο..Και το κίτρινο μπουκαλάκι σε μορφή σταγόνας καλο επίσης..ΥΓ Μια και λες Χρήστο οτι το χρησιμοποιείς χρονια να πω οτι ειχα δει διαφήμιση σε ενα τεύχος της κυνηγεσιας του 1992.Νομιζω ειναι το μόνο ελληνικό λάδι για όπλα.
 
Ασημακοπουλος Α2 Φθηνά κ καλά λάδια..Έχει και ενα σπρέι σιλικονης καλο..Και το κίτρινο μπουκαλάκι σε μορφή σταγόνας καλο επίσης..ΥΓ Μια και λες Χρήστο οτι το χρησιμοποιείς χρονια να πω οτι ειχα δει διαφήμιση σε ενα τεύχος της κυνηγεσιας του 1992.Νομιζω ειναι το μόνο ελληνικό λάδι για όπλα.
Καλά που το αναφέρατε γιατί έχει πραγματικά καλη τιμη.
Αξίζει μια δοκιμη.
 
nitro solvent για την κάννη χωρίς να επιμένω σε μάρκα αρκεί να είναι σε υγρό και όχι σε spray
λάδι συντήρησης tetra gun και
γρασογραφίτη στα κινητά μέρη κλείστρο μπιστόνι,στην ουρά της κάννης που κουμπώνει με την βάση,στα τσοκάκια και την βίδα της πάπιας για τις καραμπίνες χρησιμοποιώντας για όλα αυτά γρασογραφίτη ίσο με 2 φακές
στο δίκαννο ο γρασογραφίτης σε ότι ανοιγει κλείνει βιδώνει ξεβιδώνει
μετά από 3-4 κυνήγια καθαρίζεται επιμελώς με ζεστό νερό για τυχόν μάζεμα σκόνης και μπαίνει νέος :)
 
Αυτό το Α2 νομίζω το είχαμε πάρει και εμείς παλιά, αλλά έχει περίεργη μυρωδιά αν δεν κάνω λάθος...;;;
 
Μήπως γνωρίζει κανείς πια είναι η διάφορα ανάμεσα στο μαύρο κ το πορτοκαλί πλακέ μπουκαλάκι λαδιού της hoppes?
Το μαύρο αν δεν κάνω λάθος είναι για το εσωτερικό της κανης πρέπει να γράφει πάνω nitro solved το πορτοκαλί το πλακέ είναι για συντήρηση.
 
Το μαύρο αν δεν κάνω λάθος είναι για το εσωτερικό της κανης πρέπει να γράφει πάνω nitro solved το πορτοκαλί το πλακέ είναι για συντήρηση.
Κωνσταντινε δεν ειναι nitro solved..πηγα αποθηκη vα το δω κ γράφει τα εξής:lubricating oil with weatherguard.
 
Κωνσταντίνε σε υπερευχαριστω!!Κανεις και για μεταφραστής!!.shake hands..shake hands.
Τίποτα φίλε Τάσο δεν χρειάζεται να ευχαριστεις,γιαυτό είμαστε εδώ το παρέα κι μας ανταλλαγή γνωμεων,γνώσεων,δοκιμών και να κάνουμε κουβέντα, Το γουστάρω πολύ το forum μας και επειδή είμαι και μακριά είναι μια παρηγοριά για μένα,μαθαίνω για τα κυνηγια της χώρας μου τα φυσιγγια και πολλά άλλα. Και το κυριότερο μιλάω με ανθρώπους που κουβαλάει την ίδια τρέλα με μενα,όσο για τα αγγλικά τα βασικά ξέρω. Συγνώμη για το .off topic.
 
Επειδή διάβασα κάτι για σπρέι σιλικόνης, μην ψεκαζετε το κλειστρο με τέτοιο πράγμα γιατί θα τρελαθειτε στις εμπλοκες καμιά μέρα που θα χει πουλιά και θα τραβάτε τα βυζια σας... :)
 
Back
Top