Κυνηγώντας...

Φίλε μου σε τι υψόμετρο κυνηγάς και βρίσκεις και μπεκατσα μαζί με την περδικα?
Φίλε Kinigos όταν μπαίνουν οι πρώτες μπεκάτσες, πιάνουν ψηλά. Δεν είναι δύσκολο, σε βιότοπο της πέρδικας που διαθέτει βλάστηση, να σηκώσεις και μπεκάτσες.
 
Φίλε Kinigos όταν μπαίνουν οι πρώτες μπεκάτσες, πιάνουν ψηλά. Δεν είναι δύσκολο, σε βιότοπο της πέρδικας που διαθέτει βλάστηση, να σηκώσεις και μπεκάτσες.
Έτσι ναι είπα μιπως είναι ποιο μετά...Στην αρχή όταν μπαίνουν εννοείται ότι τις βρίσκουμε ψηλά
 
Φίλε μου σε τι υψόμετρο κυνηγάς και βρίσκεις και μπεκατσα μαζί με την περδικα?
Φίλε Kinigos όταν μπαίνουν οι πρώτες μπεκάτσες, πιάνουν ψηλά. Δεν είναι δύσκολο, σε βιότοπο της πέρδικας που διαθέτει βλάστηση, να σηκώσεις και μπεκάτσες.

Απάντησε ο Βασίλης για μένα Παναγιώτη....αρκεί να ξέρεις μέρη που πιάνουν οι μπεκάτσες περνώντας....γιατί οι περισσότερες αν όχι όλες δεν θα μείνουν εκεί.
 
Νοεμβρης 2012 επιστροφη απο κυνηγι περδικας..Αφιερωμενη στον ξενιτεμενο περδικοκυνηγο μας,συγγνωμη για την ποιοτητα της φωτο αλλα ειχε βγει απο παλιο κινητο...Η μια με lambro καφε ν6 κ η αλλη με Rc οro 35γρ επειτα απο ενα σηκωμα κοπαδιου..
20200505_140100.jpg
 
Νοεμβρης 2012 επιστροφη απο κυνηγι περδικας..Αφιερωμενη στον ξενιτεμενο περδικοκυνηγο μας,συγγνωμη για την ποιοτητα της φωτο αλλα ειχε βγει απο παλιο κινητο...Η μια με lambro καφε ν6 κ η αλλη με Rc οro 35γρ επειτα απο ενα σηκωμα κοπαδιου..
View attachment 12780

Α ρε Τάσο τι μου θύμησες από παλιά .... .sarcastic.
Τότε που σεργιανούσες καβαλάρης τα βουνά, με μια μικρή αλλαγή όμως .

1588678958861.png
 
Νοεμβρης 2012 επιστροφη απο κυνηγι περδικας..Αφιερωμενη στον ξενιτεμενο περδικοκυνηγο μας,συγγνωμη για την ποιοτητα της φωτο αλλα ειχε βγει απο παλιο κινητο...Η μια με lambro καφε ν6 κ η αλλη με Rc οro 35γρ επειτα απο ενα σηκωμα κοπαδιου..
View attachment 12780
Να σαι καλά φιλαράκι, μια χαρά είναι η φωτο εμείς δεν είμαστε του hd αλλά μιας άλλης εποχής.
 
Εγω σ αυττό το θέμα δεν θα εστιασω σε φωτογραφίες με θηράματα αφου υπάρχουν τα ανάλογα . Θα ετιάσω περισσότερο σε όλες αυτές τις εικόνες που εχουν δει τα μάτια μεσα απ αυτη τη δραστηριότητα .Εικόνες μοναδικές που δεν ξεχνιούνται πότε .Γιατι όπως είπαμε ,κυνήγι δεν ειναι μόνο το μπαμ και η τσάντα .Είναι ένα σωρό πράγματα που δεν θα τα αναλύσω εδώ και τα οποία όταν δένουν αρμονικά μέσα μα μας έχουμε σίγουρα κερδίσει αυτό που ψάχνουμε .

1588683455831.png

1588683490464.png

1588683508617.png

1588683521998.png


1588683614338.png
 
Back
Top