Κυνηγετικοί Χάρτες.

Εκει κι εγω .Μια απο τα ίδια.
αμα δεν εχεις χάρτη να τον ανοιξεις στο καπό του αυτοκινητου να βγάλεις πυξίδα και να χαράξεις τη διαδρομή που θα ακολουθήσεις δεν έχει χαβά!! :p
Εσυ το κανες πολεμική επιχείρηση....sarcastic.
 
Υπάρχει και μια εφαρμογή "ΚΥΝΗΓΟΣ" που εχει τους χάρτες αλλα εχει να ενημερωθεί νομζω καποια χρόνια, μακαρι να γινει φέτος. Τα περισσοτερα τα εχει. Δεν μπορουμε να ζητήσουμε απο τις ομοσπονδιες,με την εκδοση αδείας, να μας δινουν δωρεαν κωδικο για τον κενταυρο οπως έκανε πέρυσι η Δ'; Άν η πλατφορμα σηκώνει καποιους χιλιάδες χρήστες φανταζομαι τοτε μπορει να παζαρευτεί καλά η τιμή. Η αλλιως να μας κάνει μια προσφορά σαν forum.
 
Λοιπόν κάθισα και είδα του χάρτες που επισυνάπτουν τα δασαρχεία για κάθε νομό... ΤΡΑΤΖΙΚ
Θα μπορούσε να πει κάποιος στα δασαρχεία να φτιάξουν ένα layer με το που ΔΕΝ επιτρέπεται το κυνήγι στο δασικό χάρτη, με υπόβαθρο αυτό του κτηματολογίου, και ελεύθερη πρόσβαση από τον καθένα, όπως αυτό με τους δασικούς.
Η δουλειά είναι ελάχιστη, το προσωπικό είναι εκεί και ξέρει να το κάνει, τα εργαλεία υπάρχουν και δεν απαιτούνται νέοι πόροι.
Έτσι ο κάθε ένας θα μπορεί να μελετήσει την περιοχή που πρόκειται να πάει για κυνήγι αν δεν την ξέρει.
Όποιος θέλει να το έχει στο κινητό του σαν εφαρμογή μια χαρά κάνει η εφαρμογή που προτείνεται παραπάνω την οποία μάλιστα αν ήμουν κατάστημα θα την αγόραζα και θα την έδινα δωρεάν στους πελάτες μου και με μικρότερη χρέωση σε τρίτους.
 
Αυτο σκεφτομουν οτι θα ειναι μεγαλη βοηθεια ειδικα σε μερη που δεν ξερουμε....και επειδη εχω μια σκεψη μηπως και παω για καμια τσιχλα γυρω γυρω στην Αττικη (οπου δεν ξερω τα μερη που επιτρεπονται) θα ειναι απαραιτητο εργαλειο!!
Ας έχει τσίχλες και εδώ είμαστε εμείς... Θα την βρούμε την άκρη!
 
κοιτούσα την εφαρμογή που ενεργοποιήθηκε με την άδεια.
εκεί που είναι το βελάκι δεν κατάλαβα τι εννοεί επιτρέπετε ή όχι το κυνήγι?
 

Attachments

  • Screenshot_20201225-213857_Kentavros.jpg
    Screenshot_20201225-213857_Kentavros.jpg
    410,7 KB · Προβολές: 28
κοιτούσα την εφαρμογή που ενεργοποιήθηκε με την άδεια.
εκεί που είναι το βελάκι δεν κατάλαβα τι εννοεί επιτρέπετε ή όχι το κυνήγι?
Μάλλον ναι ... Άνοιξε την εφαρμογή στον τόπο που θα κυνηγήσεις και κοίτα κάτω δεξιά
 
Last edited:
Κοίτα κάτω δεξιά ... Όχι
Αυτό είναι εκει επειδή τώρα είμαι σε κατοικημένη περιοχή και το gps βγάζει απαγορευτικό, έχω μετακινήσει την οθόνη, όταν είμαι σε πράσινο λέει ότι επιτρέπεται από 20 Αυγ όταν είμαι σε καφέ λέει κατοικημένη περιοχή εκεί που είναι ανοιχτό μπεζ δεν λέει τίποτα.
 
Αυτό είναι εκει επειδή τώρα είμαι σε κατοικημένη περιοχή και το gps βγάζει απαγορευτικό, έχω μετακινήσει την οθόνη, όταν είμαι σε πράσινο λέει ότι επιτρέπεται από 20 Αυγ όταν είμαι σε καφέ λέει κατοικημένη περιοχή εκεί που είναι ανοιχτό μπεζ δεν λέει τίποτα.
Εκει που δε λεει τπτ επιτρέπεται απο Σεπτέμβριο (14/9) και μετα...
Τα πρασινα ειναι ζώνες και επιτρέπεται απο 20/8...
Τα υπολοιπα χρωματα είναι απαγορεύσεις (καθε χρωμα για διαφορετικους λογους...)
 
Back
Top