Κυνηγετικοί Χάρτες.

Σήμερα μετά απο ψάξιμο μιας και το δασαρχειο δεν με βοήθησε και πολύ κατέληξα στα παρακάτω. Είναι οι ρυθμιστηκές απαγορευτικές διατάξεις θήρας για το 2016-2017. Έχει για κάθε περιφέρεια ξεχοριστή και μέσα αναφέρουν τις περιοχές που απαγορεύεται το κυνήγι.Μερικές όπως της Αττικής με ΑΔΑ: 7Ν3ΞΟΡ1Κ-ΤΣΚ έχει στην τελευταία σελίδα και χάρτη.

Μπείτε εδώ
https://diavgeia.gov.gr/search?query=q:"ρυθμιστικη θηρας"&page=0&sort=relative
και περιμένετε να φορτώσει την αναζήτηση. Μόλις βρεί αποτελέσματα πατήστε εμφάνιση κριτηρίων. Στον όρο αναζήτησης θα πρέπει να γράφει ρυθμιστική θήρας, αν όχι το γράφετε. Πατήστε στο ημερομηνία έκδοσης το ίση με και επιλέξτε ημερομηνία 19/8/2016. Το ίδιο κάντε και με την ημερομηνία τελευταίας τροποποίησης και τέλος πατήστε αναζήτηση. Θα εμφανιστούν όλες οι ρυθμιστηκές και απαγορευτικές διατάξεις θήρας για φέτος ανα περιοχή.

Καλό ψάξιμο.
 
Καλησπερα. Κατεβασα την εφαρμογη του κενταυρου και οταν την ανοιγω βγαζει ανιχνευτη. Υποθετω πως σκαναρω σε χαρτινο πολιτικο χαρτη και βγαζει τις ζωνες??
 
Όχι σκαναρεις bar code για να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή. Πέρσι μας τον έκανε δώρο ο σύλλογος, φέτος ίσως θέλει αγορά
 
Καλησπέρα σε ολους,μια απορία έχω εκτός από εφαρμογες επί πληρωμή για του χάρτες με τα όρια κτλ κτλ μπορούμε να βρουμε αλλού έγκυρους χάρτες;με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι αξιόλογο κ κατατοπιστικό.Μιας και ο σύλλογος πλέον είπε ότι δεν παρέχει στους κυνηγούς (αν και δεν ήμουν εγώ στην παραλαβή της Α.Θ).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Κάτι τέτοιο είναι πλέον μόνοδρόμος και τεράστια βοήθεια γενικότερα στο σχέδιο και το κυνηγι. Πλέον ούτε οι δασικές αρχές δίνουν χάρτες...
Αυτο σκεφτομουν οτι θα ειναι μεγαλη βοηθεια ειδικα σε μερη που δεν ξερουμε....και επειδη εχω μια σκεψη μηπως και παω για καμια τσιχλα γυρω γυρω στην Αττικη (οπου δεν ξερω τα μερη που επιτρεπονται) θα ειναι απαραιτητο εργαλειο!!
 
Δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο από όλες τις απόψεις. Δείχνουν ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια. Ένας συμβατικός χάρτης αντικειμενικά θα σου δείξει χοντρικά πχ τα όρια μιας συγκεκριμένης τοποθεσίας. Μου στοίχισε άσχημα αρκετές φορές αυτό.
 
Θυμάμαι μέχρι πέρισυ τουλάχιστον ότι μαζί με την άδεια κυνηγιού μας έδιναν και έναν κωδικό για την εφαρμογή. Όσο την είχα χρησιμοποιήσει φαινόταν αρκετά καλή. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό και έβαλαν κόστος για φέτος.
 
Θυμάμαι μέχρι πέρισυ τουλάχιστον ότι μαζί με την άδεια κυνηγιού μας έδιναν και έναν κωδικό για την εφαρμογή. Όσο την είχα χρησιμοποιήσει φαινόταν αρκετά καλή. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό και έβαλαν κόστος για φέτος.
Για το kentavros λες? Αν επιτρεπεται απο που ειχες εκδοσει την αδεια?
 
Νομίζω ότι ήταν σε συνεργασία με την Δ ΚΟΣΕ Μάνο κι εγώ στον 2ο Αθηνών είχα κωδικούς χρήσης.
Και οι Κ.Σ. Λαυριου και Κορωπιου είχαν δώσει κωδικούς. Μακάρι να συνεχιστεί και φέτος. Αν και λέει στην εφαρμογή ότι για σιγουριά να συμβουλευόμαστε τους κατά τόπους θηροφύλακες.
 
Back
Top