Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Όλο το πλαίσιο οργάνωσης του κυνηγετικού κόσμου πάσχει ... ειναι παρωχημένο , μιας άλλης εποχής ...
Η οργάνωση της ΚΣΕ, οι διαδικασίες εκλογής της σχεδόν μόνιμης διοίκησης , οι περιφερειακές ομοσπονδίες , οι εκλογές και οι ψήφοι των κυνηγετικών συλλόγων, η οργάνωση και παρακολούθηση της θυροφυλακης, το νομικό πλαίσιο και οι ποινές των παραβάσεων θήρας, η συχνή ατιμωρησία, η επαναλαμβανόμενη διαγραφή των πλειμμεληματων, οι σχέσεις των θυροφυλακων σε τοπικό επίπεδο με τους «επαγγελματίες λαθροθήρες» και η ανοχή τους σε παραβάσεις απο φίλους , γνωστούς, συγγενείς κλπ ... όλοι λίγο πολυ γνωρίζουμε σε τοπικό επίπεδο τι συμβαίνει...:(
 
Σου προσφερουν κατι εκτος απο τη πιο φθηνη αδεια?
Πέραν από τη γνωριμία (εκτός υπηρεσίας πάντα) που έχω με τους διοικούντες αυτού του συλλόγου,εμένα δν προσφέρουν κάτι παραπάνω όχι...ούτε εμένα αλλά ούτε στους υπόλοιπους 850+ άτομα που βγάζουν άδεια εκεί....
 
Άδεια στον παρασιλογο είναι σαν την Αλβανία, ακριβώς το ίδιο έκαναν και τώρα εδώ και χρόνια ΤΟ ΚΥΝΉΓΙ ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ, για αυτό άδεια στον σύλλογο της γειτονιάς μας,(γνώμη μου πάντα και δεν το έγραψα για γκρίνιες) εύχομαι υγεία και να έχουμε κυνήγι πάνω από όλα;)
 
Χθες το απόγευμα παρέδωσα κι εγώ το βιβλιάριο στο σκοπευτικό σύλλογο...
Μου είπαν απο δευτέρα-τρίτη να πάω να την πάρω....

Περιφερειακή 100€.....

Μου είπαν πως φέτος θα εντατικοποιήσουν (πιο πολύ από πέρισυ) με εθελοντικά μέλοι τις ομαδικές εξορμήσεις για την καταπολέμηση των κορακοειδών.... ;)
Εύχομαι και εγώ λοιπόν με τη σειρά μου,καλή κυνηγετική σεζόν σε όλους...με ασφάλεια....και πολλές ευστοχίες....

Και να μαζεύουμε τους άδειους κάλυκες όλοι μας....my man..shake hands.
 
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Προς τους ιδιοκτήτες – χειριστές θεριζοαλωνιστικών μηχανών.
Επειδή είμαστε αποδέκτες διαμαρτυριών, ότι κατά τις εργασίες περισυλλογής του καλαμποκιού παρατηρείται το φαινόμενο της θανάτωσης λαγών είτε ακούσια είτε εσκεμμένα, θα σας παρακαλούσαμε προσωπικά ως ιδιοκτήτη θεριζοαλωνιστικής μηχανής να φροντίσετε για την προστασία των θηραμάτων κατά την εργασία σας και να σας υπενθυμίσουμε, ότι απαγορεύεται η άσκηση οποιασδήποτε μορφής λαθροθηρίας από μηχανοκίνητο μέσο.
Σας ευχαριστούμε και παρακαλούμε για τη συνδρομή σας στην προστασία των θηραμάτων.
Τηλ.επικοινωνίας : 2623022575, 6974936804, 6972317482

O Πρόεδρος
Βέρροιος Γιώργος
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Κυνηγετικού Συλλόγου Λεχαινών
 
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Προς τους ιδιοκτήτες – χειριστές θεριζοαλωνιστικών μηχανών.
Επειδή είμαστε αποδέκτες διαμαρτυριών, ότι κατά τις εργασίες περισυλλογής του καλαμποκιού παρατηρείται το φαινόμενο της θανάτωσης λαγών είτε ακούσια είτε εσκεμμένα, θα σας παρακαλούσαμε προσωπικά ως ιδιοκτήτη θεριζοαλωνιστικής μηχανής να φροντίσετε για την προστασία των θηραμάτων κατά την εργασία σας και να σας υπενθυμίσουμε, ότι απαγορεύεται η άσκηση οποιασδήποτε μορφής λαθροθηρίας από μηχανοκίνητο μέσο.
Σας ευχαριστούμε και παρακαλούμε για τη συνδρομή σας στην προστασία των θηραμάτων.
Τηλ.επικοινωνίας : 2623022575, 6974936804, 6972317482

O Πρόεδρος
Βέρροιος Γιώργος
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Κυνηγετικού Συλλόγου Λεχαινών
Μάλιστα.........:confused:....
 
Χθες το απόγευμα παρέλαβα κι εγώ την μαγική βίβλο :D (άδεια κυνηγίου).
Περιφερειακή την έβγαλα να μπορώ άνετα να αλλάζω νομό....Μη πέσουμε και σε κανένα περίεργο....:rolleyes:

imghost
Καλορίζικη και καλά κυνήγια !!!
Αλλά ... o_O:oops: ... Που ζείτε ρε Κώστα! Ακόμη χειρόγραφες σας τις κάνουν εκεί ????????? .sarcastic.
Εμάς τα γράφουν στο κομπιούτερ, τα τυπώνουν σε αυτοκόλλητο και το κολλάνε στην αντίστοιχη σελίδα του βιβλιαρίου !!!
2774

Αυτό γίνεται εδώ τουλάχιστον και 6 χρόνια ... Ίσως και περισσότερα, δε θυμάμαι, γιατί το τωρινό μου βιβλιάριο ξεκινά από το 2013 ...;)

2775

.my man.fgr2 .sarcastic.

Υ.Γ. Εγώ δεν πήγα ακόμη να βγάλω τη φετινή !!! Αλλά δεν καίγομαι κιόλας, έτσι κι αλλιώς θα αργήσω να τη χρειαστώ !!!! :(
 
Καλορίζικη και καλά κυνήγια !!!
Αλλά ... o_O:oops: ... Που ζείτε ρε Κώστα! Ακόμη χειρόγραφες σας τις κάνουν εκεί ????????? .sarcastic.
Εμάς τα γράφουν στο κομπιούτερ, τα τυπώνουν σε αυτοκόλλητο και το κολλάνε στην αντίστοιχη σελίδα του βιβλιαρίου !!!
View attachment 2774

Αυτό γίνεται εδώ τουλάχιστον και 6 χρόνια ... Ίσως και περισσότερα, δε θυμάμαι, γιατί το τωρινό μου βιβλιάριο ξεκινά από το 2013 ...;)

View attachment 2775

.my man.fgr2 .sarcastic.

Υ.Γ. Εγώ δεν πήγα ακόμη να βγάλω τη φετινή !!! Αλλά δεν καίγομαι κιόλας, έτσι κι αλλιώς θα αργήσω να τη χρειαστώ !!!! :(
Σε ευχαριστώ πολύ Στελάρα...!!

.sarcastic. .sarcastic. .very funny..very funny.
Τη χειρόγραφη και κολοκύθια μου λες.....Εγώ άδεια κυνηγίου θέλω να έχω...
Δε με νοιάζει κι αν την τυπώνουν με γραφομηχανή ή και Lazer ακόμα.......very funny..very funny..very funny..very funny.
 
Ο Κυνηγετικος Συλλογος Μαντουδίου
ενημερώνη τα μέλη του οτι την τεταρτη 16/10/2019 εχουμε παλι θανατο λαγόσκυλου, μεσα σε χρονικό διάστημα 15 ημερών εχουμε 4 θανάτους λαγόσκυλων στην ευρύτερη περιοχή ''ΚΑΚΑΒΟΣ'' από δηλητηριασμένα δολώματα.
Σας εφιστούμε την προσοχή σας. Αυτές οι πράξεις είναι άνανδρες και καταδικαστέες.
 
Back
Top