Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα για τους κυνηγετικούς συλλόγους της Ελλάδας και μη. Μπορούμε να γνωρίσουμε μέσα από αυτό το θέμα την δράση τους, τα νέα τους, τα ταξίδια τους, την ιστορία τους, τη δράση τους και γενικά ότι έχει να κάνει μαζί τους! Ξεκινάω από τον κυνηγετικό σύλλογο Σύρου ο οποίος είναι ο παλιότερος στην Ελλάδα. Είχα την τιμή να γεννηθώ και να μεγαλώσω στην Σύρο και πάντα θεωρούσα δεδομένο ότι το κυνήγι είναι ο τρόπος ζωής των Συριανών!

http://kynoclub.gr/2015/06/11/σύρος-το-νησί-των-κυνηγών/
 
Από σήμερα ο κυνηγετικός σύλλογος Κομοτηνής ξεκίνησε να βγάζει άδειες. Πήγα από τους πρώτους γιατί μόλις μου ήρθε το sms περνούσα έξω από τα γραφεία. (είχα μαζί μου τα απαραίτητα) :). Οι τιμές ίδιες με της περυσινές. Έβγαλα Περιφερειακή 146€. Δώρο μπλουζάκι μακό πορτοκαλί και ένα αυτοκόλλητο :). Στον πίνακα ανακοινώσεων υπήρχε αυτή η αφίσα και σας περιμένουμε! :)

4PRRgJEl.jpg
 
kinigi-lagou-620x330.jpg

Κ.Σ. Ξάνθης: Εμπλουτισμός βιοτόπων με λαγούς
Μέσα στα πλαίσια των φιλοθηραματικών και φιλοπεριβαλλοντικών του δράσεων, ο Κυνηγετικός Σύλλογος Ξάνθης , προχώρησε για ακόμη μία φορά σε εμπλουτισμό βιοτόπων με θηραματικά είδη και συγκεκριμένα με λαγούς (Lepus Europaeus).

Πριν την απελευθέρωση προηγήθηκε η κατάθεση της ειδικής σχετικής μελέτης από επιστημονικό συνεργάτη και οι εγκρίσεις από όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες, κατόπιν προβήκαμε στην αγορά των λαγών από ιδιωτικό εκτροφείο ,ενώ η απελευθέρωση τους συντελέστηκε , σε συνεργασία και με την συνδρομή του Δασαρχείου Ξάνθης.

Ο Κυνηγετικός Σύλλογος Ξάνθης θα συνεχίσει τις δράσεις του ,σε όλα τα επίπεδα, συμβάλλοντας ενεργά με τις δραστηριότητες του, στην προστασία του περιβάλλοντος και στην προσφορά του στο κοινωνικό σύνολο, όπως πράττει πάντα με συνέπεια και συνέχεια.



www.ksxanthi.gr
 
Καλησπέρα παιδιά...βγάζω άδεια σε σύλλογο της επαρχίας και φέτος θέλω να βγάλω σε σύλλογο της Αθήνας ....γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεστε κάτι περισσότερο από την προσκόμιση του βιβλιαρίου θήρας? ευχαριστώ
 
Καλησπέρα παιδιά...βγάζω άδεια σε σύλλογο της επαρχίας και φέτος θέλω να βγάλω σε σύλλογο της Αθήνας ....γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεστε κάτι περισσότερο από την προσκόμιση του βιβλιαρίου θήρας? ευχαριστώ
Εγώ όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι πρέπει να βγάζω την άδεια στον νομό που κάνω φορολογική δήλωση. Όταν τους είπα ότι δεν κάνω σε αυτόν τον νομό μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να υπογράψω ένα χαρτί για να μου βγάλουν αλλά αν γίνει κάτι ίσως έχω πρόβλημα με την αστυνομία. Γενική άδεια βγάζεις φίλε Βαγγέλη?
 
Καλησπέρα παιδιά...βγάζω άδεια σε σύλλογο της επαρχίας και φέτος θέλω να βγάλω σε σύλλογο της Αθήνας ....γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεστε κάτι περισσότερο από την προσκόμιση του βιβλιαρίου θήρας? ευχαριστώ
Βαγγέλη διεύθυνση κατοικίας ή λογαριασμό ρεύματος κτλ
 
Ναι γενικη
Εγώ όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι πρέπει να βγάζω την άδεια στον νομό που κάνω φορολογική δήλωση. Όταν τους είπα ότι δεν κάνω σε αυτόν τον νομό μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να υπογράψω ένα χαρτί για να μου βγάλουν αλλά αν γίνει κάτι ίσως έχω πρόβλημα με την αστυνομία. Γενική άδεια βγάζεις φίλε Βαγγέλη?
 
Βαγγέλη καλησπέρα. Από όσο ξέρω ζητάνε κάποιο επίσημο έγγραφο (λογαριασμό, εκκαθαριστικο). Μόνο με υπεύθυνη δήλωση δύσκολα θα κάνεις δουλειά.
 
Δεν εχει δουλεια η αστυνομια με την αδεια θηρας η αστυνομια η μαλλον η ασφαλεια ελενχει και εκδιδει δελτιο κατοχης και τελος.Επιβεβαιωση τοπου κατοικιας με υπευθυνη δηλωση,με καποιο λογαριασμο ισως και τελος φορολογικη δηλωση μπορεις να κανεις οπου εχεις εδρα αδεια βγαζεις στο τοπο κατοικιας αλλα παρε τηλ γιωργος πετρακης δικηγορος και προεδρος του κυν συλ αιγαλεω και θα σου πει μαλλον τα ιδια
 
tampela2-3-620x350.jpg

Published on June 23rd, 2017 | by Kynoclub

0
Στην Σπάρτη ρίχνουν και μετά …ακούν κλαρίνα!
Ο Κυνηγετικός Σύλλογος Σπάρτης, σε συνεργασία με το Σκοπευτικό Όμιλο Σπάρτης, διοργανώνει την Κυριακή 2 Ιουλίου, στις 09.00 π. μ., στο Σκοπευτήριο της Σελλασίας, μεγάλη Κυνηγετική και Σκοπευτική Εκδήλωση.

Στη φετινή διοργάνωση θα δοθεί στους συμμετέχοντες η δυνατότητα για περισσότερες βολές. Μάλιστα, θα κληθούν να επιλέξουν αν θα αγωνιστούν σε skeed η στην ΝΕΑ κινητή σιλουέτα αγριόχοιρου, ενώ παράλληλα θα δοθούν έπαθλα στους νικητές.

Μετά τον αγώνα, θα ακολουθήσει δημοτικό γλέντι με ζωντανή μουσική από το σχήμα Δωρικός Ρυθμός.

Η προσέλευση θα ξεκινήσει τις πρωινές ώρες, ενώ θα προσφέρονται από νωρίς καφές, φαγητό, κρασί, και παγωμένη μπίρα.

Δηλώσεις συμμετοχής: 6977014227

Ο πρόεδρος Ο γεν. γραμματέας

Γιάννης Καρβουνιάρης Παναγιώτης Κουτσοβίτης
 
Back
Top