Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Κανονικά σε μια άλλη Ελλάδα κάποια αντίστοιχα θεωρητικά μαθήματα θα έπρεπε να ήταν υποχρεωτικά για την απόκτηση άδειας κυνηγίου συν και την πρακτική εκπαίδευση με εξέταση στο πέρας της στην σωστή χρήση του όπλου κτλ σε κάποιο σκοπευτήριο. Ακόμα υποχρεωτική παρακολούθηση σεμιναρίων ή ακόμα και επανεξέταση για τους παλιούς κυνηγούς σε τακτά χρονικά διαστήματα. Και όλα αυτά πιστεύω θα μπορούσαν να γίνουν δωρεάν μέσα από τους συλλόγους ή με μια μικρή συμμετοχή. Τόσα χρήματα μαζεύουν κάθε χρόνο. Θα έβγαινε το κυνήγι και η κυνηγετική οικογένεια περισσότερο οφελημένη από τις τάχα απελευθερώσεις θηραμάτων "μηχανής''.
 
Άρχοντες μια ερώτηση
Έχει θεωρησει κανείς την άδεια του γιατί στον ΚΣ που πήρα τηλ μου είπαν ότι από τέλος της εβδομάδας αυτής θα ξεκινήσουν ενώ άλλοι ΚΣ διαφημιζουν εδώ και μέρες ότι ξεκίνησαν τις θεωρήσεις think
 
Όπως
Θεόφραστε δώρο έλαβες ή σου έδωσαν όπως και εμένα ένα φάσκελο .yelling.

Έναν χάρτη ρε παιδί μου ενημερωτικό ένα μπρελόκ κάτι συμβολικό τόσο τσιγκουνιά ; .hair.
Ακριβώς όπως το παρουσιάζει ο συνάδελφος από πάνω.hair.

Δεν ξέρω αν έχει καμία έκπληξη στην παραλαβή αλλα δεν τρέφω αυταπάτες
 
Ανανεώσαμε και εμείς σήμερα το απόγευμα στον Κ.Σ. Ερέτριας
Τοπική: 105,80
Περιφερειακή: 125,80
Γενική: 155,80
+δώρο ένα χακί μακό μπλουζάκι με τη στάμπα του συλλόγου στην πλάτη
+κωδικούς νέους και για φετινή δωρεάν χρήση του kentavros
+κωδικούς για το διαδικτυακό εκπαιδευτικό σεμινάριο της Δ' ΚΟΣΕ (που έβαλε ο Πάνος σε άλλο θέμα)
+φυλλάδιο του Δασαρχείου Χαλκίδας για την σωστή κυνηγετική συμπεριφορά
και όπως κάθε χρόνο το ερωτηματολόγιο "ΑΡΤΕΜΙΣ"
Στα θετικά επίσης ότι μας ζήτησαν να κάνουν update τα τηλέφωνα μας για να μας καλούν στις ΓΣ του Συλλόγου, εκλογές, εκδηλώσεις κλπ...
Μετά από πολλά χρόνια είδα μεγάλη βελτίωση και οργάνωση στο συγκεκριμένο Σύλλογο, που παλιότερα ήταν σκορποχώρι και έβγαζα στη Χαλκίδα.
Εύχομαι να συνεχίσουν έτσι!
 
Εμας ακομα δεν εχει ξεκινησει η θεωρηση... :(

Εγω προσωπικα δεν δινω καμια βαση στα αναμνηστικα δωρα, τα θεωρρω πεταμενα λεφτα που θα μπορουσαν να αξιοποιηθουν σε χαρτες, ενημερωσεις μελω μεσω SMS για τις δρασεις του συλλογου κτλ κτλ...
 
Εγω προσωπικα δεν δινω καμια βαση στα αναμνηστικα δωρα, τα θεωρρω πεταμενα λεφτα που θα μπορουσαν να αξιοποιηθουν σε χαρτες, ενημερωσεις μελω μεσω SMS για τις δρασεις του συλλογου κτλ κτλ...
Συμφωνώ απολυτά μαζί σου ειδικά τα δώρα μπλουζάκια μπρελόκ καπελάκια γελεκάκια είναι καθαρά για παίσουν τα μάτια στους πελάτες γιατί έτσι μας βλέπουν οι περίστεροι σύλλογοι
 
Βλέπω κοντραριζόμαστε η Κομοτηνή με την Αλεξανδρούπολη για την πρώτη θέση. .big smile. Για να δούμε και επισήμως τις τιμές του συλλόγου μας, που λογικά θα είναι ίδιες με τις περυσινές...
Και παλι πρωταθλητες!!! .sarcastic..big smile.hippo

Μολις τηλεφωνησα στον Κ. Σ. Κομοτηνης:
Τοπικη: 131€
Περιφερειακη: 151€
Γενικη; 181€

.RESPECT.


Οσο για τα δωρακια, πριν απο λιγες ημερες διαβασα ανκοινωση του Συλλογου, οτι φετος δεν μοιραστουν δωρακια και θα διαθεσουν το ποσο για τους πυροπληκτους συνανθρωπους μας
 
Και παλι πρωταθλητες!!! .sarcastic..big smile.hippo

Μολις τηλεφωνησα στον Κ. Σ. Κομοτηνης:
Τοπικη: 131€
Περιφερειακη: 151€
Γενικη; 181€

.RESPECT.


Οσο για τα δωρακια, πριν απο λιγες ημερες διαβασα ανκοινωση του Συλλογου, οτι φετος δεν μοιραστουν δωρακια και θα διαθεσουν το ποσο για τους πυροπληκτους συνανθρωπους μας
Κάτι μου λέει ότι εδώ στη Ρόδο σας έχουμε για πλάκα και ότι ο τίτλος του πρωταθλητή μας ανήκει. Θα σας πω μόλις μάθω. Η περσινή τοπική πάντως 130 ευρώ μετά από μείωση για πρώτη φορά των 140-150 ευρώ των προηγουμένων ετών..RESPECT..RESPECT.
 
Μια απορία... Μηνιαίο περιοδικό όπως δίνει ο σύλλογος στα Ιωάννινα δίνουν και άλλοι σύλλογοι?
καλο δε λεω,μονο που τα τελευτεα χρονια εκτος απο την επικαιροτιτα(φωτο) ανακυκλωνει θεματα κ το μεγαλητερο μερος αποτελητε απο διαφημηση απο συγκεκριμενο μαγαζι.sarcastic.
Για μενα θελει αναθεωριση η απλα να σταματησει να κανουν κατι με τα χρηματα για τα μελη
 
Εμας ακομα δεν εχει ξεκινησει η θεωρηση... :(

Εγω προσωπικα δεν δινω καμια βαση στα αναμνηστικα δωρα, τα θεωρρω πεταμενα λεφτα που θα μπορουσαν να αξιοποιηθουν σε χαρτες, ενημερωσεις μελω μεσω SMS για τις δρασεις του συλλογου κτλ κτλ...
Τα δωρα ειναι κυριως απο σπονσορες,Εχουν διαφήμιση και μαλλον δεν κοστιζουν τιποτα στον συλλογο η ελαχιστα.Πορτοκαλι καπελακια μπλουζακια και φωσφορουχα γιλέκα εδωσε τ α τελευταια χρονια εδω ο σύλλογος. Χρήσιμα κατα την αποψη μου.
 
Back
Top