Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Κώστα μπορεί και να κάνω λάθος αλλά τι δεν έχει η Αλεξανδρούπολη που το έχουν οι άλλοι νομοί?
Τα παντα εχει.Αλλα επειδή εχει τα παντα δεν υπαρχει κανενας λογος να βγάλεις αλλη αδεια εκτος απο την τοπικη...εμεις ομως πρωτοτυπησαμε και την βγαζουμε καθε χρονο σε τιμη γενικης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!
 
Βλέπω κοντραριζόμαστε η Κομοτηνή με την Αλεξανδρούπολη για την πρώτη θέση. .big smile. Για να δούμε και επισήμως τις τιμές του συλλόγου μας, που λογικά θα είναι ίδιες με τις περυσινές...
Μπααα φιλε...καθε χρονο ειμαστε πρωτοι με διαφορα.....
 
Υπάρχει κυνηγός Αλεξανδρούπολης που βγάζει γενική άδεια;

Κώστα μπορεί και να κάνω λάθος αλλά τι δεν έχει η Αλεξανδρούπολη που το έχουν οι άλλοι νομοί?
Κι αυτο σημαινει οτι ο Αλεξανδρουπολιτης θα πρεπει να πληρωνει την τοπικη στην ιδια τιμη που πληρωνει ο κατοικος της πρωτευουσας για γενικη; think
 
Τα παντα εχει.Αλλα επειδή εχει τα παντα δεν υπαρχει κανενας λογος να βγάλεις αλλη αδεια εκτος απο την τοπικη...εμεις ομως πρωτοτυπησαμε και την βγαζουμε καθε χρονο σε τιμη γενικης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!
Έχετε έξοδα εσείς, πρέπει να σηκώσετε πολυτελή παρατηρητήρια .....yel.
 
Κι αυτο σημαινει οτι ο Αλεξανδρουπολιτης θα πρεπει να πληρωνει την τοπικη στην ιδια τιμη που πληρωνει ο κατοικος της πρωτευουσας για γενικη; think
Αυτό το συμπέρασμα πώς το έβγαλες από τα γραφόμενα μου;
 
Αυτό το συμπέρασμα πώς το έβγαλες από τα γραφόμενα μου;
Δεν ήταν συμπέρασμα αλλά απλή απορία. Για να το αποσαφηνίσεις ώστε να μην οδηγηθούν κάποιοι στο συμπέρασμα που επικαλείσαι. Από τα γραφόμενά σου, πιθανόν να δίνεται αυτή η εντύπωση σε κάποιους. Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε...
 
Το νόημα που ήθελα να δώσω είναι ότι η Αλεξανδρούπολη είναι ένας κυνηγετικός παράδεισος όπως έχω καταλάβει και δεν νομίζω να υπάρχει ντόπιος κυνηγός που να βγάζει περιφερειακή ή γενική άδεια. Για την τιμή δεν είπα κάτι αλλά μιας και το έφερε η κουβέντα είναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν κάποιοι σύλλογοι να εκμεταλλεύονται ακριβώς τέτοιες καταστάσεις και να έχουν πολύ ακριβές τις τοπικές άδειες. Το ίδιο γίνεται σε πολλά νησιά!
 
Το νόημα που ήθελα να δώσω είναι ότι η Αλεξανδρούπολη είναι ένας κυνηγετικός παράδεισος όπως έχω καταλάβει και δεν νομίζω να υπάρχει ντόπιος κυνηγός που να βγάζει περιφερειακή ή γενική άδεια. Για την τιμή δεν είπα κάτι αλλά μιας και το έφερε η κουβέντα είναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν κάποιοι σύλλογοι να εκμεταλλεύονται ακριβώς τέτοιες καταστάσεις και να έχουν πολύ ακριβές τις τοπικές άδειες. Το ίδιο γίνεται σε πολλά νησιά!
.shake hands.
 
Άρχοντες μια ερώτηση
Έχει θεωρησει κανείς την άδεια του γιατί στον ΚΣ που πήρα τηλ μου είπαν ότι από τέλος της εβδομάδας αυτής θα ξεκινήσουν ενώ άλλοι ΚΣ διαφημιζουν εδώ και μέρες ότι ξεκίνησαν τις θεωρήσεις think
 
καλή σεζόν εύχομαι σε όλους !
image.jpg
 
Καλημερα, για αλλη μια φορα αισθάνθηκα μαλακας με τον σύλλογο στον οποιο ανηκω.
Μια ξερη άδεια βγαζει και τιποτα αλλο σε σχεση με Θεσσαλονίκη και Αμπελόκηπους που εχουν και κατιτις.
Φετος πρωτοτυπησαν και εβαλαν και καπελο 1,4€ σε περιπτωση πληρωμης με καρτα!!!!!
Νταβατζιλικη χρεωση για να βγαλουν ενα φιλοδωρημα.
Κατα τα αλλα ανανεωσα αλλα με χαλασαν την ορεξη.
Καλη και ασφαλη σεζον σε ολους.
 
Της Θεσσαλονίκης έδιναν δώρο ένα πολύ ποιοτικό μαχαίρι.. δεν είναι τόσο το δώρο όσο η κίνηση του συλλόγου.. όπως λέει και ο Άγγελος σε χαλάει λίγο το ξερό χαρτι που σου πετάνε δίχως ευχαριστούμε...
 
https://www.hunting-academy.edu.gr/
Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ αλλά είναι ωραία πρωτοβουλία και πρωτότυπη για τα ελληνικά δεδομένα.
Με την επισκεψη στο site, τα προτιμουσα να γινοταν περισσοετερο σαφες στον επισκεπτη οτι τα μαθηματα γινονται επι πληρωμη... ;)
 
Back
Top