Κυνηγετικοί Σύλλογοι

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Δραπετσώνα-Δίστομο
Όνομα
Βασίλης
Σωστά Άρη! Οι τιμές στο σύλλογο είναι 105-125-155!
Και πάλι 155 στην Αμαλιάδα και 185 στην Κομοτηνή είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Τα 30€ ανά κυνηγό πώς δικαιολογούνται; Έχουν τόσο περισσότερα έξοδα λόγο θηροφυλακής ή κάτι άλλο παίζει;

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Και πάλι 155 στην Αμαλιάδα και 185 στην Κομοτηνή είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Τα 30€ ανά κυνηγό πώς δικαιολογούνται; Έχουν τόσο περισσότερα έξοδα λόγο θηροφυλακής ή κάτι άλλο παίζει;
2633

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης

Ειναι πολλά τα διόδια . .yel.

Περιοχή
ΑΤΤΙΚΗ - ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ
Όνομα
Μένιος
Όλο το πλαίσιο οργάνωσης του κυνηγετικού κόσμου πάσχει ... ειναι παρωχημένο , μιας άλλης εποχής ...
Η οργάνωση της ΚΣΕ, οι διαδικασίες εκλογής της σχεδόν μόνιμης διοίκησης , οι περιφερειακές ομοσπονδίες , οι εκλογές και οι ψήφοι των κυνηγετικών συλλόγων, η οργάνωση και παρακολούθηση της θυροφυλακης, το νομικό πλαίσιο και οι ποινές των παραβάσεων θήρας, η συχνή ατιμωρησία, η επαναλαμβανόμενη διαγραφή των πλειμμεληματων, οι σχέσεις των θυροφυλακων σε τοπικό επίπεδο με τους «επαγγελματίες λαθροθήρες» και η ανοχή τους σε παραβάσεις απο φίλους , γνωστούς, συγγενείς κλπ ... όλοι λίγο πολυ γνωρίζουμε σε τοπικό επίπεδο τι συμβαίνει...:(

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Σου προσφερουν κατι εκτος απο τη πιο φθηνη αδεια?
Πέραν από τη γνωριμία (εκτός υπηρεσίας πάντα) που έχω με τους διοικούντες αυτού του συλλόγου,εμένα δν προσφέρουν κάτι παραπάνω όχι...ούτε εμένα αλλά ούτε στους υπόλοιπους 850+ άτομα που βγάζουν άδεια εκεί....

Όνομα
Αριστος
Άδεια στον παρασιλογο είναι σαν την Αλβανία, ακριβώς το ίδιο έκαναν και τώρα εδώ και χρόνια ΤΟ ΚΥΝΉΓΙ ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ, για αυτό άδεια στον σύλλογο της γειτονιάς μας,(γνώμη μου πάντα και δεν το έγραψα για γκρίνιες) εύχομαι υγεία και να έχουμε κυνήγι πάνω από όλα;)

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Χθες το απόγευμα παρέδωσα κι εγώ το βιβλιάριο στο σκοπευτικό σύλλογο...
Μου είπαν απο δευτέρα-τρίτη να πάω να την πάρω....

Περιφερειακή 100€.....

Μου είπαν πως φέτος θα εντατικοποιήσουν (πιο πολύ από πέρισυ) με εθελοντικά μέλοι τις ομαδικές εξορμήσεις για την καταπολέμηση των κορακοειδών.... ;)
Εύχομαι και εγώ λοιπόν με τη σειρά μου,καλή κυνηγετική σεζόν σε όλους...με ασφάλεια....και πολλές ευστοχίες....

Και να μαζεύουμε τους άδειους κάλυκες όλοι μας....my man..well done.

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Προς τους ιδιοκτήτες – χειριστές θεριζοαλωνιστικών μηχανών.
Επειδή είμαστε αποδέκτες διαμαρτυριών, ότι κατά τις εργασίες περισυλλογής του καλαμποκιού παρατηρείται το φαινόμενο της θανάτωσης λαγών είτε ακούσια είτε εσκεμμένα, θα σας παρακαλούσαμε προσωπικά ως ιδιοκτήτη θεριζοαλωνιστικής μηχανής να φροντίσετε για την προστασία των θηραμάτων κατά την εργασία σας και να σας υπενθυμίσουμε, ότι απαγορεύεται η άσκηση οποιασδήποτε μορφής λαθροθηρίας από μηχανοκίνητο μέσο.
Σας ευχαριστούμε και παρακαλούμε για τη συνδρομή σας στην προστασία των θηραμάτων.
Τηλ.επικοινωνίας : 2623022575, 6974936804, 6972317482

O Πρόεδρος
Βέρροιος Γιώργος
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Κυνηγετικού Συλλόγου Λεχαινών

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Προς τους ιδιοκτήτες – χειριστές θεριζοαλωνιστικών μηχανών.
Επειδή είμαστε αποδέκτες διαμαρτυριών, ότι κατά τις εργασίες περισυλλογής του καλαμποκιού παρατηρείται το φαινόμενο της θανάτωσης λαγών είτε ακούσια είτε εσκεμμένα, θα σας παρακαλούσαμε προσωπικά ως ιδιοκτήτη θεριζοαλωνιστικής μηχανής να φροντίσετε για την προστασία των θηραμάτων κατά την εργασία σας και να σας υπενθυμίσουμε, ότι απαγορεύεται η άσκηση οποιασδήποτε μορφής λαθροθηρίας από μηχανοκίνητο μέσο.
Σας ευχαριστούμε και παρακαλούμε για τη συνδρομή σας στην προστασία των θηραμάτων.
Τηλ.επικοινωνίας : 2623022575, 6974936804, 6972317482

O Πρόεδρος
Βέρροιος Γιώργος
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Κυνηγετικού Συλλόγου Λεχαινών
Μάλιστα.........:confused:....