Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σας και από εμένα ... είμαι στο forum περισσότερο από μισή ώρα και αισθάνομαι σαν να γύρισα από κυνήγι!!!
Το χρειαζόμουν αυτό, μετά από μια ζόρικη μέρα στη δουλειά! Μπράβο σε όλους που κατάφεραν να κάνουν δεύτερη έναρξη, και του χρόνου με υγεία. (σε κάποιες περιπτώσεις ζήλεψα και λίγο! με την καλή έννοια βέβαια ...να ήμουν και εγώ εκεί! :) )
 
Καλησπέρα σας.Αποστολή εξετελέσθη και γυρίσαμε χωριό για την αυριανή έναρξη του λαγού.Μόνος με τον παππού θα πάμε χωρίς η τύχη να είναι υπέρ μας αλλά και μόνο που θα βγω με τον 《γέρο》η χαρά είναι τεράστια.Έτυχε και απρόοπτη δουλειά και πρέπει να γυρίσουμε νωρίς.Καλό βράδυ και καλή έναρξη σε ολους με ασφάλεια.
 
Καλησπέρα σας.Αποστολή εξετελέσθη και γυρίσαμε χωριό για την αυριανή έναρξη του λαγού.Μόνος με τον παππού θα πάμε χωρίς η τύχη να είναι υπέρ μας αλλά και μόνο που θα βγω με τον 《γέρο》η χαρά είναι τεράστια.Έτυχε και απρόοπτη δουλειά και πρέπει να γυρίσουμε νωρίς.Καλό βράδυ και καλή έναρξη σε ολους με ασφάλεια.
Καλή έναρξη ... θα περάσετε ωραία, πρόσεξε όλες τις λεπτομέρειες σε ιδιοματισμούς, λέξεις και φράσεις που σου πει, να μας τα μεταφέρεις με ακρίβεια (τα λόγια και οι εκφράσεις των παλιών στα θέματα του κυνηγίου αποτελούν κληρονομιά!):)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top