Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα ομορφόπαιδα....

Τα 3 τελευταία ημερόνυχτα δν καλοκοιμόμαστε από τα συνεχείς κουνήματα σεισμών......Κουνάει συνεχώς ανά 6 ώρες....Τα πράγματα δν πάνε καθόλου καλά κ υπάρχουν μεγάλοι φόβοι για 6,0R στην ξηρά κιόλας.....:eek:
Μην ξεχνάμε έχουμε κ μεγάλο ιστορικό εμείς οι Ηλείοι από παλαιότερα ρίγματα...:( Πύργου, Ανδραβίδας και Βαρθολομιού τα οποία θρηνίσαμε και θύματα τότε.....:confused:
Θα δίξει......pray to God.
Κωστη παρε το στρογγυλοφαναρο και βουρ για βραδινο ψαρεμα .fishing. μεχρι να περασει το τσιφτεντελι ;)
Αυτο μας ελειπε τωρα ο σεισμος να χασουμε και την ψηφο hippohippo
Καλησπερα Παλικαρια ;)
 
Τι να πω δεν ξερω Δημητρη.....Ο πατερας μου ειχε παει το 1979 στην Δαμασκο για ασκηση της Πολεμικης Αεροποριας
και ακομα λεει βλεποντας τους Συριους προσφυγες οτι ηρθαν απο μια χωρα 100 χρονια προστα.Εγω πριν 2 μερες
γυρισα απο Σουηδια και λεω οτι ειμαστε 400 χρονια πισω και ας λεει η Πατριδα μου για καρπουζια αλα κρεμ.....
Τελικα μηπως αυτο που βλεπουμε στο γυαλι ειναι ο καθρεπτης της κοινωνιας μας??Εκει με ζωνουν τα φιδια εμενα.
Δεν μπορει το ετος 2019 να γινεται πολιτικη συζητηση προεκλογικη εχοντας πιασει πατο σαν χωρα και να πηδανε
2,3,4 καραγκιοζηδες πανω της να την ξεπατωσουν πιανωντας και ποσοστα εκλογων εισοδου στην βουλη.Δεν νομιζω
οτι 300 καραγκιοζακια εκλεγμενα με το 60% των πολιτων που ψηφιζουν ειναι μικρο μερος του λαου....Αν στη
φαση που βρισκομαστε σαν χωρα οι 2 υποψηφιοι πρωθυπουργοι πουλανε μαγκια κλανια και εξατμηση για προεκλογικο
επιχειρημα τοτε να παρακαλεσουμε τον Βορειο Κορεατη να μας στειλει 10 πυρινικες κεφαλες να παμε στην ευχη του θεου....
Πατριδα εγω πιστευω οτι βλεπουμε μονο την φουσκα που προσφερουν ολες αυτες οι Ευρωπαικες χωρες στον Πολιτη
πχ καλες υπηρεσιες -μισθους -συνταξεις -υποδομες -περιθαλψη -εκπαιδευση -εργασια κτλ
αλλα αγνοουμε το περιεχομενο της φουσκας που λεγεται ζωη ηθη-εθιμα-παραδοσεις-ιστορια -οικογενεια κτλ
Εγω γνωρισει αρκετους Ελληνες που εζησαν και ζουν στο εξωτερικο μαζι με συγγενικα προσωπα Γερμανια-Αγγλια-Καναδα -Αυστραλια και εφαγαν την ζωη τους στην ξενιτια για ενα καλυτερο αυριο
Ακομα θυμαμαι τα λογια ενος Γεροντα που συναντησα στο Κοπανακι Μεσσηνιας
Εχω μου λεει 50 χρονια στην Αυστραλια δεν λεω εκανα περιουσια παντρεψα παιδια -εγγονια βοηθησα κτλ
Ομως 50 χρονια μου λεει που ζω εκει ποτε μεχρι τωρα δεν ειδα ενα ονειρο στον υπνο μου που ειχε σχεση με την ζωη μου στην Αυστραλια
ολα τα ονειρα μου ειχαν σχεση με την Ελλαδα
Η μονη εξηγησει μου λεει σε ολο αυτο ειναι οτι η ζωη στο εξωτερικο μπορει να σε καλυπτει σαν ανθρωπο απο πλευρας οικονομικων και υπηρεσιων
αλλα απο πλευρας καρδιας και ψυχης μουτζωστα
Ρομποτ με γεματες τσεπες ειμαστε τιποτα αλλο

Αφιερωμενο Πατριδα και ασε τους Κοκκινολαιμιδες και τους Κοκκινοκωλους Ευρωπεους να φανταζονται μεγαλεια ζωης ;);)

 
Κωστη παρε το στρογγυλοφαναρο και βουρ για βραδινο ψαρεμα .fishing. μεχρι να περασει το τσιφτεντελι ;)
Αυτο μας ελειπε τωρα ο σεισμος να χασουμε και την ψηφο hippohippo
Καλησπερα Παλικαρια ;)
Το πολύ σε 3 εβδομάδες είπαν πως θα γίνει ο μεγάλος ο σεισμός....Από τώρα θα πάω εγώ διακοπές;;; Γιατί σίγουρα θα κατασκοινώσω στη θάλασσα....sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top