Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
εχθες κατα τις 17.30 εστειλε μηνυμα επειγον η ΓΓΠΣ
αληθεια αυτο το μηνυμα δεν ηρθε στους τοπικους αρχοντες?????
ο δικος μας ειναι και πρωην στρατηγος, αλλα δεν εχω δει πουθενα οργανωση και πειθαρχια....
με πεντε ποντους χιονι παραλυουν τα παντα αν ειναι δυνατον
Τωωωωρα... Τα πιασες τα λεφτά σου που λέει και ο σοφός λαός.
Αφού είναι και πρώην στρατηγός τώρα να δεις τι δουλειά θα σας κάνει.
Ρε συ αυτοί έμαθαν μια ζωή στο yes man και ξα μην κακοκαρδουν ή ακόμα χειρότερο γλύφουν τους προϊσταμένους τους.
Γι αυτό είναι σε αυτές τις θέσεις για να κάνουν την ίδια δουλειά.
Αν ήταν από τους άλλους δεν θα στρατηγός πόσο μάλλον σε θέση άλλη μετά την αποστράτευσε τους.

Υπομονή και με τα λιγότερα προβλήματα εύχομαι στην δοκιμασία αυτή.
 
Ειλικρινης ερωτηση προς τους φιλους που μενουν στην Αττικη:
Τις ζωες σας δεν τις λυποσαστε ???
Τι κανετε εκει ??
Η αναγκη μας κανει να ζουμε σε αυτο το χαος οχι η θεληση
ειδικα οσοι ασχολουνται με κυνηγι-ψαρεμα κτλ
Εξω γινεται της καλιοπης και αυριο θα ειναι ακομα χειροτερα
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι καποια Ταγαρια
εχουν βαλει αλυσιδες και πανε τον κωλο τους ακομα και προσπερασεις

Καλησπερα Αρχοντες
 
Καλησπέρα σάς....
Αυτή την κακοκαιρία δεν έπρεπε να την ονομάσουν Ελπίδα...αλλά Χάος με αυτά πού βλέπουμε στους δρόμους...

Πάντως η πολιτική προστασία είναι σε ετοιμότητα ...:confused::confused:
Θα μοιραστούν κουβέρτες στους εγκλοβιζμενους....μακάρι όταν ανοίξει η Αττική Οδός να μην βρούνε κάποιον κόκαλο...
 
Προσωρινή απαγόρευση κυνηγιού λόγω της σφοδρής κακοκαιρίας

Εντολή προς τα Δασαρχεία όλης της χώρας να προβούν σε απαγόρευση της θήρας στις περιοχές αρμοδιότητάς τους, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών και των ισχυρών χιονοπτώσεων, έδωσε σήμερα ο Υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, Γιώργος Αμυράς. Σύμφωνα με τις διατάξεις του Δασικού Κώδικα και τις σχετικές Υπουργικές Αποφάσεις για τη λήψη μέτρων απαγόρευσης της θήρας σε περιπτώσεις χιονοπτώσεων μεγάλης διάρκειας, οι Δασικές Υπηρεσίες καλούνται να εκδώσουν άμεσα τις σχετικές Δασικές Αστυνομικές Διατάξεις. Με τις Δ.Α.Δ θα προσδιοριστούν τα όρια και ο χρόνος διάρκειας της απαγόρευσης προκειμένου να προφυλαχθούν τα θηράματα λόγω των καιρικών συνθηκών. Η απαγόρευση έχει άμεση εφαρμογή.
Ας πει κάποιος στον κυριο Αμυρα ότι δεν χρειάζεται να βγάλει απαγόρευση αφού αυτή υπάρχει ήδη στον δασικό κώδικα και ορθώς υπαρχει.
 
Τώρα βγάλανε ανακοίνωση ότι αύριο θα υπάρχει γενική αργία και δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.....το άσμα που λει .....πόσο μ@λ@κ@ς είσαι...το ξέρουν.

Τώρα έρχεται ο στρατός να αμπεκλοβιση τους οδηγούς στην Αττική Οδό......RESPECT..RESPECT.
Γιάννη ισχύει για ολους? Γιατί ακούω μόνο για το δημόσιο. Αν είναι έτσι μιλάμε για τρελούς μαλακες. Δηλαδή εγώ που είμαι ιδιωτικός υπάλληλος δεν κινδυνεύω στον δρομο???
 
Γιάννη ισχύει για ολους? Γιατί ακούω μόνο για το δημόσιο. Αν είναι έτσι μιλάμε για τρελούς μαλακες. Δηλαδή εγώ που είμαι ιδιωτικός υπάλληλος δεν κινδυνεύω στον δρομο???
Θα έχει στις 8 ανακοινωση... Ακούγεται για ΓΕΝΙΚΗ αργία σε συγκεκριμένους νομούς.
 
Γιάννη ισχύει για ολους? Γιατί ακούω μόνο για το δημόσιο. Αν είναι έτσι μιλάμε για τρελούς μαλακες. Δηλαδή εγώ που είμαι ιδιωτικός υπάλληλος δεν κινδυνεύω στον δρομο???
Ναι για όλους ισχύει από ότι είπαν....και δημόσιο και ιδιωτικό..

Για τούς υπαλλήλους ενταξει το καταλαβαίνω αλλά για τους ελεύθερους επαγγελματίες...δεν το καταλαβαίνω που θα μού πούνε αυτή ποτέ θα δουλέψω και πότε όχι...


ΑLEX37 ετοιμάσου....τσίπουρα αύριο beer
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top