Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έφαγα μια εμπλοκή σήμερα μέχρι να φτάσω στη δουλειά με τρία δάχτυλα χιόνι στο δρόμο....
7:15 έφυγα απ το σπίτι και 9:30 έφτασα μουσκιδι.... Που θέλω ένα μισάωρο να φτάσω συνήθως.
Το δικό μου κόλλησε σε ουρά με κολλημένα αμάξια προ μεγάλης ανηφορας σε μήκος όχι τόσο σε κλίση, αλλά 8:30 το πρωί και δεν είχε περάσει κανένα γκρέιντερ, τα επιβατηγά κόλλησαν για πλάκα. Το αφήνω εκεί με τον πατέρα μου, ρωτάω τον μπροστά με Hilux πας Χαλκίδα? Όχι μου λέει... Πιο μπροστά βλέπω έναν να παλεύει να βάλει αλυσίδες, πας Χαλκίδα του λέω; Ναι μου λέει έλα. Τελικά οι αλυσίδες ήταν λάθος μέγεθος και δεν μπήκαν ποτέ, ξανά κολλημένος σε ξένο αμάξι. Με τα πολλά βάζει αυτός μπρος και εγώ πίσω να σμπρωχνω τη βγάλαμε την ανηφόρα καμιά 400αρια μέτρα. Φυσικά έγινα νιμου καπέλο. Αλλά έφτασα στη δουλειά. Στέγνωσα απάνω μου, άντε να δούμε από αύριο άμα θα πλευριτωσουμε


Καλημέρα και καλή εβδομάδα δεν είπαμε.hair.peng
 
Οπως παει θα γινουν μεγαλες ζημιες.
Μεχρι στιγμης μας εσωσε οτι επεσε τη μερα.
Πηγα ξεχιονισα τα δεντρα μηπως γλιτωσω τα πολλα σπασιματα.
Ειδα και διαφορα τραγελαφικα με τυπους να εχουν βγει χωρις αλυσιδες και να πατιναρουν τα αυτοκινητα στις ανηφορες και κατηφορες, να φοβασαι μηπως πεσουν πανω σου και πληρωσεις εσυ την ηλιθιοτητα τους.

IMG_20220124_112513.jpgScreenshot_20220124_144115.jpg

IMG_20220124_110200.jpg

IMG_20220124_105457.jpg

IMG_20220124_100745.jpg
 
Last edited:
Προσωρινή απαγόρευση κυνηγιού λόγω της σφοδρής κακοκαιρίας

Εντολή προς τα Δασαρχεία όλης της χώρας να προβούν σε απαγόρευση της θήρας στις περιοχές αρμοδιότητάς τους, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών και των ισχυρών χιονοπτώσεων, έδωσε σήμερα ο Υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, Γιώργος Αμυράς. Σύμφωνα με τις διατάξεις του Δασικού Κώδικα και τις σχετικές Υπουργικές Αποφάσεις για τη λήψη μέτρων απαγόρευσης της θήρας σε περιπτώσεις χιονοπτώσεων μεγάλης διάρκειας, οι Δασικές Υπηρεσίες καλούνται να εκδώσουν άμεσα τις σχετικές Δασικές Αστυνομικές Διατάξεις. Με τις Δ.Α.Δ θα προσδιοριστούν τα όρια και ο χρόνος διάρκειας της απαγόρευσης προκειμένου να προφυλαχθούν τα θηράματα λόγω των καιρικών συνθηκών. Η απαγόρευση έχει άμεση εφαρμογή.
 
Τυμφρηστό ανεβαίνεις?
χέσε με ρε εδώ ρίχνει τούφες τώρα με αστραπόβροντα για να καταλάβεις, είμαστε πάνω στο κύμα και έχει 10-15 πόντους.
φεύγω με το φτυάρι ποδαράτος να ξεμουλώσω το Χρηστο
 
Οντως πολυ χιονι φίλτατοι.
Αλλα...... κάποιοι τον παιζουν διαχρονικά!
εχθες κατα τις 17.30 εστειλε μηνυμα επειγον η ΓΓΠΣ
αληθεια αυτο το μηνυμα δεν ηρθε στους τοπικους αρχοντες?????
ο δικος μας ειναι και πρωην στρατηγος, αλλα δεν εχω δει πουθενα οργανωση και πειθαρχια....
με πεντε ποντους χιονι παραλυουν τα παντα αν ειναι δυνατον
 
εχθες κατα τις 17.30 εστειλε μηνυμα επειγον η ΓΓΠΣ
αληθεια αυτο το μηνυμα δεν ηρθε στους τοπικους αρχοντες?????
ο δικος μας ειναι και πρωην στρατηγος, αλλα δεν εχω δει πουθενα οργανωση και πειθαρχια....
με πεντε ποντους χιονι παραλυουν τα παντα αν ειναι δυνατον
Εδώ πήγε η μάνα μου μέσα ρε και σε 2 ώρες τους γύρισαν πίσω...Και έγινε ένας χαμός...
 
bNdUpjk.jpg

1A8Esq0.jpg

xuOfOfg.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top