Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλλό ΠΣΚ σε όλους!

View attachment 37849

Καφές...φιλιστρινάτος-σήμερα-Ινδικός Ωκεανός....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και πριν την 6η Δεκεμβρίου...

View attachment 37850

Μερική άποψη του όρμου της Αγίας Μαρίνας από την αυλή του σπιτιού μου. Τοποθεσία Κριθώνι - οικισμός Μηλιές.

Υ.Γ: Και αφού είναι "Κυνηγετική Γωνιά"...
Απέναντι , στο μέσον η οροσειρά του υψώματος Κλειδί, ξακουστός κουνελότοπος και περδικότοπος, δεξιά τέρμα ξεκινά η οροσειρά του Πυρόβολου (τα Περδικοτόπια μου!), αριστερά η χαμηλότερη κορυφή ο Άγιος Κύρκος , φημισμένος κουνελότοπος...

Φιλικότατα,

Γιάννης
Καλές θάλασσες Γιάννη
Ακούς και Καββαδία ; :)
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Περαστικά και γρήγορα!!
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Περαστικά Χρήστο .
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Περαστικά ρε Χρηστακο. Κάνε υπομονή και σε λίγες μερες θα ξανά πας στο καρτερι ρε. Ο κολλητός μου και συνονόματος σου είχε πριν χρόνια κόψει τις άκρες από τα τρία δάχτυλα του με το υδραυλικό σκιστικο ξυλων. Στην εβδομάδα πάνω πηγε για λαγο!
 
Σ
Γιάννη στέλνε καμιά φωτογραφία από τα ξένα μέρη να μας ταξιδεύεις και μας μαζί. Ριζώσαμε!
Σπύρο Καλησπέρα!

Δεξαμενόπλοιο είναι το καράβι, τι νομίζεις ότι βλέπουμε;
Δεξαμενές στεριάς, σωληνώσεις , μάνικες ...
Τώρα με τον ιο δε, άστα να πάνε...
Στο μπάρκο και στο ξέμπαρκο ότι δούμε!
Αλλά μια και το λες, θα σου πω την προσωπική μου άποψη, που έχω γυρίσει όλες τις Ηπείρους 18 χρόνια στη Θάλασσα!
Σαν τη Ελλάδα ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ!!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!
Ας την γυρίσουμε πρώτα ΟΛΗ, και μετά βλέπουμε για το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

Υ.Γ: Eνοείται αν είναι κατι ενδιαφέρον , θα το ποστάρω!

Φιλικότατα,

Γιάννης
 
Σ

Σπύρο Καλησπέρα!

Δεξαμενόπλοιο είναι το καράβι, τι νομίζεις ότι βλέπουμε;
Δεξαμενές στεριάς, σωληνώσεις , μάνικες ...
Τώρα με τον ιο δε, άστα να πάνε...
Στο μπάρκο και στο ξέμπαρκο ότι δούμε!
Αλλά μια και το λες, θα σου πω την προσωπική μου άποψη, που έχω γυρίσει όλες τις Ηπείρους 18 χρόνια στη Θάλασσα!
Σαν τη Ελλάδα ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ!!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!
Ας την γυρίσουμε πρώτα ΟΛΗ, και μετά βλέπουμε για το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

Υ.Γ: Eνοείται αν είναι κατι ενδιαφέρον , θα το ποστάρω!

Φιλικότατα,

Γιάννης
Τωρα ανακαλυψαμε το dubai.
'Καταλαβε κι η μαιμου πως εχει μ...ί και γυρισε και το γλειψε "
 
Δεξαμενόπλοιο είναι το καράβι, τι νομίζεις ότι βλέπουμε;
Δεξαμενές στεριάς, σωληνώσεις , μάνικες ...
Τώρα με τον ιο δε, άστα να πάνε...
Στο μπάρκο και στο ξέμπαρκο ότι δούμε!
Ενας μπάρμπας απο το χωριό μου μπαρκαρε πολλά χρόνια σε γκαζαδικα...
Αλλά δεν ηθελε να το πει και καλά για να το παιξει μεγάλος.......

Και όταν τον ρώταγαν Βαγγέλη που ειχες μπαρκαρει?

Τους έλεγε
Ημουν χρόνια στο πλοιο της αγαπης.... .sarcastic.
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Περαστικά Χρήστο και καλό κουράγιο
Το βασικό είναι να μην έχεις κόψει τένοντα
 
Καλλό ΠΣΚ σε όλους!

View attachment 37849

Καφές...φιλιστρινάτος-σήμερα-Ινδικός Ωκεανός....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και πριν την 6η Δεκεμβρίου...

View attachment 37850

Μερική άποψη του όρμου της Αγίας Μαρίνας από την αυλή του σπιτιού μου. Τοποθεσία Κριθώνι - οικισμός Μηλιές.

Υ.Γ: Και αφού είναι "Κυνηγετική Γωνιά"...
Απέναντι , στο μέσον η οροσειρά του υψώματος Κλειδί, ξακουστός κουνελότοπος και περδικότοπος, δεξιά τέρμα ξεκινά η οροσειρά του Πυρόβολου (τα Περδικοτόπια μου!), αριστερά η χαμηλότερη κορυφή ο Άγιος Κύρκος , φημισμένος κουνελότοπος...

Φιλικότατα,

Γιάννης
Καλές θάλασσες και καλή επιστροφή Γιάννη
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Χρηστο περαστικα και γρηγορη αναρρωση ;)
Καλησπερα Παλικαρια
 
Καλησπέρα σας, σήμερα χτυπήσαμε άσχημα λίγο πριν το φινάλε στο σφάξιμο.Άφησε ένα κομμάτι κρέας με το τσιγγέλι ο σφάχτης,άθελά του βέβαια, μπήκε όλο μέσα μέχρι το ημικύκλιο κσι που σταμάτησε.Περιοχή ανάμεσα σε δείκτη κσι αντίχειρα.Ορούς αντιβιώσεις, μούδιασμα μέχρι ώμο και πόνος αφόρητος....Ούτε τα δάχτυλα δεν μπορώ να κουνήσω.Έβγαλα πλάκα αλλά δεν έβλεπαν αν έχω κόψει τένοντα.Χάσαμε καρτέρια,δουλειά κλπ......
Χρήστο περαστικά.Γρηγορα θα γίνει καλά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top