Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα καλη εβδομαδα.....καλη δυναμη στους εργαζομενους.... με υγεια , και την Παναγιά διπλα σας!!!!
Χρονια Πολλα στους συνονοματους.....παντα με υγεια παλικαρια!!!! :)
Χρόνια πολλά Νικόλα.
Πάντα δυνατός και στις επάλξεις !!!!
 
Κρίμα, κρίμα!!!
Παιδί-διαμαντι,με ευγένεια,καλοσύνη,πολύ χιούμορ,ψυχαρα,ΠΟΙΟΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!
Καλό του ταξίδι και ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει!!
Ο Θεός να δίνει δύναμη στους οικείους του!
Ααα ρε Βικτωρακο, πολύ βιαστηκες ρε φίλε!:(
 
Παρολίγον να ήταν ο πρώτος πολιτικός παγκοσμίως πού θα πέθαινε σε ατύχημα με ποδήλατο χωρίς να τον έχει χτυπήσει άλλο όχημα απλά από μόνος του
Πως γίνεται να μην υποκλιθείς στο μεγαλείο του μετά από τέτοιο συμβάν
Έλεγα ότι θα γίνουμε χώρα σε κανέναν αιώνα.
Αναθεωρώ, μετά το χθεσινό και το αυξάνω σε χιλιετία.
 
Θα ήθελα να πω καλημέρα αλλά η λέξη δε βγαίνει απ' τα χείλη μου.θα ήθελα να πω καλή βδομάδα αλλά δυστυχώς δεν είναι όταν φίλοι και προπαντώς παιδιά με ψυχή φεύγουν από κοντά μας.εχθες το βράδυ έχασα έτσι ξαφνικά έναν φίλο έναν αδερφό ένα παιδί που περισσότερο οι παλιοί του φόρουμ και λιγότερο οι καινούργιοι τον γνώριζαν.ενα παιδί που βοηθούσε τους πάντες ανιδιοτελως και ποτε δε ζήτησε τίποτα για τον εαυτό του.ενα παιδί που δε γινόταν να μην το αγαπήσεις όταν το γνώριζες.εχασα τον διανοούμενο η τον φιλόσοφο η τον σκοπευτα όπως συνήθιζα να τον πειράζω.εφυγε ο φίλος μου ο αδερφός μου ο Βίκτωρας
Καλό σου ταξίδι φίλε μου και η ψυχή σου ν αναπαυτεί κοντά στη μανούλα σου στον πατέρα σου και τον αδερφό σου που μάλλον πολύ νωρίς σε ήθελαν κοντά τους

Τι απιστευτη βομβα ηταν αυτη βρε φιλε!!! Εφυγε ο Βικτωρας .....τι αλλο θα ακουσουμε....Καλο ταξιδι να εχει
και καλο παραδεισο....τι αλλο να πω....μαυρισε η ψυχη μου....Κουραγιο στους οικειους του!!!!
 
Δεν το εχω ακομη πιστεψει
Νομιζω ειναι ψεμα
Νομιζω θα μιλησουμε οπως καθημερινα
Δεν προλαβα να τον γνωρισω απο κοντα αλλα ειχαμε αδερφικη σχεση με καθημερινη επικοινωνια και με βιντεοκλησεις σε γιορτες και αλλες περιστασεισγια αρκετα χρονια τωρα

Τον ειχα παραδειγμα για την πραοτητα του και την καλοσυνη του
Δυσκολα να νευριασει αυτο το παιδι
Στα παντα εβλεπε το καλο και επερνε μονο τα καλα
Εδινε χωρις να ζητησει
Μιλουσαμε για τα σκυλια και την σκυλιτσα του που λατρευε
Για τους κηπους και τις ελιες τα λιπασματα και γενικα την ενασχοληση με το περιβολι που λατρευε
Για τα ψησιματα. Με πηρε οταν εψησε για πρωτη φορα αρνι να το ετοιμασουμε και τσουκρουσαμε απο την βιντεοκληση

Για τις κατασκευες και τα diy, τα εργαλεια και για οτι καθημερινα μας απασχολουσε

Καλο παραδεισο αδερφε
Βιαστηκες ρε φιλε
Βιαστηκες πολυ
Ο Θεος να αναπαυσει την ψυχη σου
Κομματια μας εκανες ρε μπαγασα
 
Θα ήθελα να πω καλημέρα αλλά η λέξη δε βγαίνει απ' τα χείλη μου.θα ήθελα να πω καλή βδομάδα αλλά δυστυχώς δεν είναι όταν φίλοι και προπαντώς παιδιά με ψυχή φεύγουν από κοντά μας.εχθες το βράδυ έχασα έτσι ξαφνικά έναν φίλο έναν αδερφό ένα παιδί που περισσότερο οι παλιοί του φόρουμ και λιγότερο οι καινούργιοι τον γνώριζαν.ενα παιδί που βοηθούσε τους πάντες ανιδιοτελως και ποτε δε ζήτησε τίποτα για τον εαυτό του.ενα παιδί που δε γινόταν να μην το αγαπήσεις όταν το γνώριζες.εχασα τον διανοούμενο η τον φιλόσοφο η τον σκοπευτα όπως συνήθιζα να τον πειράζω.εφυγε ο φίλος μου ο αδερφός μου ο Βίκτωρας
Καλό σου ταξίδι φίλε μου και η ψυχή σου ν αναπαυτεί κοντά στη μανούλα σου στον πατέρα σου και τον αδερφό σου που μάλλον πολύ νωρίς σε ήθελαν κοντά τους
Τα έμαθα χθες αργά τα άσχημα μαντατα....
Και δεν μπορώ να το πιστεψω....
Μεγάλο κρίμα κ άδικο.... Δεν ξέρω τι να πω..

Σήμερα το πρωι έκατσα κ βρήκα τα φυσίγγια που ειχαμε ανταλλάξει κάποτε για τα βάλω κάπου ξεχωριστά να τον θυμαμαι,αν κ τέτοιοι άνθρωποι δεν ξεχνιούνται.......

Καλο παραδεισο ρε Βίκτωρα......
Ελαφρυ το χώμα που θα σε σκεπάσει...

IMG_20211206_110135.jpg
 
Καλημέρα σε όλους!
Ένας από τους ποιοτικότερους και πιο αξιαγάπητους ανθρώπους που έχω γνωρίσει.έφυγε τόσο ξαφνικά τόσο άδικα.
Ζούσε την κάθε στιγμή σε ότι αφορά την ίδιογόμωση,το κυνήγι,το σκοπευτήριο τα όπλα.θαύμαζα πάντα τον ρομαντισμό του γύρω από το κυνήγι και αυτό βοήθησε και έμενα να γίνω καλύτερος κυνηγός.
Βίκτωρα,Καλό Ταξίδι,θα σε θυμάμαι πάντα.
 
Θαύμαζα πάντα τον ρομαντισμό του γύρω από το κυνήγι και αυτό βοήθησε και έμενα να γίνω καλύτερος κυνηγός.
Αυτό είχα να το λέω κ μου αρεσε πολυ.......
Από τους λίγους που παλευε με χάρτινους κάλυκες κ μάλλινες τάπες....


Εσυ τι κάνεις ρε Γιάννη? Χάθηκες από το φόρουμ.....
 
Αυτό είχα να το λέω κ μου αρεσε πολυ.......
Από τους λίγους που παλευε με χάρτινους κάλυκες κ μάλλινες τάπες....


Εσυ τι κάνεις ρε Γιάννη? Χάθηκες από το φόρουμ.....
Οπως το λες Τάσο.δούλευε με διαφορά παραδοσιακά υλικά.μου είχε κάνει εντύπωση ο τρόπος που έβλεπε το κυνήγι.πολύ ρομαντικά ακόμα και στην πιο απλή στιγμή και πάντα με απόλυτο σεβασμό στο θήραμα ,στη φύση.επισης πάντα κυνηγούσε με δίκανο.δεν είχε πιάσει ποτέ αυτόγεμες στα χέρια του.
Εγώ εδώ,οικογένεια ,παιδιά ,υποχρεώσεις...παντως σας παράκολουθω όποτε μπορώ και χαίρομαι που το forum μεγαλώνει με νέα και αξιόλογα μέλη.
 
Θα ήθελα να πω καλημέρα αλλά η λέξη δε βγαίνει απ' τα χείλη μου.θα ήθελα να πω καλή βδομάδα αλλά δυστυχώς δεν είναι όταν φίλοι και προπαντώς παιδιά με ψυχή φεύγουν από κοντά μας.εχθες το βράδυ έχασα έτσι ξαφνικά έναν φίλο έναν αδερφό ένα παιδί που περισσότερο οι παλιοί του φόρουμ και λιγότερο οι καινούργιοι τον γνώριζαν.ενα παιδί που βοηθούσε τους πάντες ανιδιοτελως και ποτε δε ζήτησε τίποτα για τον εαυτό του.ενα παιδί που δε γινόταν να μην το αγαπήσεις όταν το γνώριζες.εχασα τον διανοούμενο η τον φιλόσοφο η τον σκοπευτα όπως συνήθιζα να τον πειράζω.εφυγε ο φίλος μου ο αδερφός μου ο Βίκτωρας
Καλό σου ταξίδι φίλε μου και η ψυχή σου ν αναπαυτεί κοντά στη μανούλα σου στον πατέρα σου και τον αδερφό σου που μάλλον πολύ νωρίς σε ήθελαν κοντά τους

Χανιά: "Έφυγε" ένα από τα καλύτερα παιδιά του ΜΑΙΧ​



Χανιά:




Στο πένθος "βυθίστηκε" το Μεσογειακό Αγρονομικό Ινστιτούτο Χανίων.
Ένας από τους καλύτερους συνεργάτες του ΜΑΙΧ, υπεύθυνος δικτύου και τεχνικής υποστήριξης του ινστιτούτου, ο Βίκτωρας Τζουγκράκης έφυγε χτες το βράδυ, εντελώς ξαφνικά, από τη ζωή στα 51 του χρόνια.
Ο Βίκτωρας Τζουγκράκης αποτελούσε την ψυχή" του ΜΑΙΧ στο κομμάτι της τεχνικής υποστήριξης, εργαζόμενος εκεί για περισσότερα από 20 χρόνια, ενώ ήταν ένα από τα πλέον αγαπητά στελέχη του.
Επίσης, ασχολούνταν και με την σκοποβολή, έχοντας πάρει αρκετά μετάλλια σε σκοπευτικούς αγώνες.


Η κηδεία του Βίκτωρα Τζουγκράκη θα γίνει την Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου στις 11 το πρωί, στην Αγία Φωτεινή Χαλέπας,



 
Status
Not open for further replies.
Back
Top