Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σας....καλά να περάσετε!! .cofee.


View attachment 28999

Δεν τα χάλασε τα μεμετια. Και με ομάδα ανάγκης παρακαλώ αλλά λίγο η ελληνική ψυχή και λίγο ο γέρος αμερικανος γάτος στον πάγκο έφεραν το επιθυμητό. Πάμε για Τσεχία τωρα και ακόμη ένα ξενύχτι αποψε. Για αυτη την ομάδα χαλάλι και ελπίζω να με ξενυχταει και στους Ολυμπιακούς.
 
Τώρα μόλις έφτιαχνα μια FRANCHI 48AL που χάρισαν σε ένα φίλο μου.Τα μηχανικά μέρη τελείωσαν να λειτουργεί άψογα,καννη πολυ Καλή 18.5 demi και ένα "χειρουργειο" στο κον20210704_151438.jpg20210704_151242.jpgτάκι για ένα ρήγμα.Μάλλον θα πάει καλά 20210704_151553.jpg
 
Τώρα μόλις έφτιαχνα μια FRANCHI 48AL που χάρισαν σε ένα φίλο μου.Τα μηχανικά μέρη τελείωσαν να λειτουργεί άψογα,καννη πολυ Καλή 18.5 demi και ένα "χειρουργειο" στο κονView attachment 29028View attachment 29029τάκι για ένα ρήγμα.Μάλλον θα πάει καλά View attachment 29027

Μακαρι να τα καταφερεις ....και να κρατησει Γιωργο!!!
Το δικο μου στο ιδιο σημειο ραγισε....Καμια κολλα δεν το κρατησε....Σε καθε 5 τουφεκιες ηθελε σφιξιμο
το κοντακι....
Τελικα το αλλαξα και ησυχασα φιλε!!!




Καλησπερα παλικαρια!!!! Παντα με υγεια!!!!
 
Μακαρι να τα καταφερεις ....και να κρατησει Γιωργο!!!
Το δικο μου στο ιδιο σημειο ραγισε....Καμια κολλα δεν το κρατησε....Σε καθε 5 τουφεκιες ηθελε σφιξιμο
το κοντακι....
Τελικα το αλλαξα και ησυχασα φιλε!!!




Καλησπερα παλικαρια!!!! Παντα με υγεια!!!!
Νίκο όσα έχω φτιάξει και μάλιστα σε όπλα ελατηριου δεν έχουν ξανανοίξει .Απλώς τα ενισχυω με αυτά τα γνωστα πανισχυρα καλαμάκια .Ανοίγω 2.5 mm τρύπες και γεμίζω κολλά και περνώ αυτά που είναι 3mm .Χωρις αυτα θα ανοιξει.Διαλέγω από την μεριά της Ψαθας τις περσσοτερες φορές για να χαραξω παλι και να κρύψω τα σημάδια.
Ευτυχώς που τα καλαμάκια έχουν και άλλη χρήση εκτός από σουβλάκι.
 
Καλησπέρα σας. Επιστροφή από εκδρομή με την οικογένεια. Πήγαμε σε ένα υπέροχο μέρος ορεινό μέσα στο δάσος. Είμαι κομμάτια βέβαια τώρα γιατί όλη μέρα οδηγούσα ή περπατούσα αλλά πραγματικά άξιζε. Ευτυχώς αύριο είναι αργία οπότε θα κοιμηθούμε λίγο παραπάνω :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top