Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα κυριοι. Η μέρα ξεκίνησε δεν ξεκίνησε καλά για ένα κατσίκι γάλακτος 11 κιλά καθαρο......Έχω διλλήμα τωρα. Ολόκληρο στη σούβλα η κόψιμο και σχάρα για αυριο;;;; Τώρα καφεδαρα στο μπαλκόνι με την φρεσκοχιονισμενη Διρφαρα απέναντι και μάζεμα δυναμεων. Με περιμένει μια δύσκολη μέρα στα μελίσσια. Ελπίζω να δω καλά πράγματα. Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε. Η μέρα καιρικά θυμίζει Μάιο!!!!
 
Καλημέρα κυριοι. Η μέρα ξεκίνησε δεν ξεκίνησε καλά για ένα κατσίκι γάλακτος 11 κιλά καθαρο......Έχω διλλήμα τωρα. Ολόκληρο στη σούβλα η κόψιμο και σχάρα για αυριο;;;; Τώρα καφεδαρα στο μπαλκόνι με την φρεσκοχιονισμενη Διρφαρα απέναντι και μάζεμα δυναμεων. Με περιμένει μια δύσκολη μέρα στα μελίσσια. Ελπίζω να δω καλά πράγματα. Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε. Η μέρα καιρικά θυμίζει Μάιο!!!!
Ολόκληρο στο φουρνο και πανω σε κληματα, αλλιώς στη σουβλα!
 
Καλημέρα σε όλους και καλή σαρακοστή.

Άνοιξη παντού, μέρα να την πιεις στον ποτήρι...
View attachment 24283
View attachment 24284
Επιτέλους 3 μέρες σερί χωρίς 15ωρο μπροστά σε υπολογιστή... Ούτε που θα τον πλησιάσω στα 10 μετρα το ρημαδιασμενο...

Καλό πρωινό με σπιτική πορτοκαλαδα και συναφη παρελκόμενα
View attachment 24285
και εξορμηση στα χωραφια για δουλειές έως ότου χαθεί ο ήλιος...
Ακριβως τα ιδια!!!
Τωρα αναμενω το τεστ να βγει και εφυηα για το χωριο στο παππου
Να τον δω λιγο να του κλαδεψω οτι εμεινε και να κοβω και κατι μεγαλες ακακιες να ετοιμαστει ξυλεια για του χρονου να μασυε καλα
 
Ολόκληρο στο φουρνο και πανω σε κληματα, αλλιώς στη σουβλα!
Στον φουρνο συναδερφε οπως λεει ο Αριστος
Μεριδες με πατατα δαφνη πιπερι αλατι και λιγο ελαιολαδο και ψησιμο πανω στα κληματα
Ολοκληρο στην σουβλα σε περιπου 50 μερες ;)
 
Γεια σου Βασίλη.Πως πάει στην Σλοβακία η " corona virus " ? Δεν ακούγονται καλά πράγματα.
Καλημέρα στην παρέα.
Γιώργο με συγχωρείς για την καθυστέρηση αλλά με τη δουλειά δεν περνώ χρόνο στο φόρουμ. Τα πράγματα στη Σλοβακία είναι πράγματι άσχημα. Τα νοσοκομεία τους που είναι ότι χειρότερο έχω δει, είναι γεμάτα. Καθημερινά πεθαίνουν 100 άνθρωποι και τα κρούσματα χτυπάνε κόκκινο. Ολόκληρα (μικρά) χωριά αποκλείονται γιατί ο μισός τους πληθυσμός είναι άρρωστοι. Ο πρωθυπουργός ζήτησε βοήθεια από την διεθνή κοινότητα. Κάποιους ασθενείς τους στέλνουν σε άλλες χώρες πλέον. Γενικά δύσκολη κατάσταση.
 
Καλημέρα στην παρέα.
Γιώργο με συγχωρείς για την καθυστέρηση αλλά με τη δουλειά δεν περνώ χρόνο στο φόρουμ. Τα πράγματα στη Σλοβακία είναι πράγματι άσχημα. Τα νοσοκομεία τους που είναι ότι χειρότερο έχω δει, είναι γεμάτα. Καθημερινά πεθαίνουν 100 άνθρωποι και τα κρούσματα χτυπάνε κόκκινο. Ολόκληρα (μικρά) χωριά αποκλείονται γιατί ο μισός τους πληθυσμός είναι άρρωστοι. Ο πρωθυπουργός ζήτησε βοήθεια από την διεθνή κοινότητα. Κάποιους ασθενείς τους στέλνουν σε άλλες χώρες πλέον. Γενικά δύσκολη κατάσταση.
Να προσέχεις.
 
Καλημέρα στην παρέα.
Γιώργο με συγχωρείς για την καθυστέρηση αλλά με τη δουλειά δεν περνώ χρόνο στο φόρουμ. Τα πράγματα στη Σλοβακία είναι πράγματι άσχημα. Τα νοσοκομεία τους που είναι ότι χειρότερο έχω δει, είναι γεμάτα. Καθημερινά πεθαίνουν 100 άνθρωποι και τα κρούσματα χτυπάνε κόκκινο. Ολόκληρα (μικρά) χωριά αποκλείονται γιατί ο μισός τους πληθυσμός είναι άρρωστοι. Ο πρωθυπουργός ζήτησε βοήθεια από την διεθνή κοινότητα. Κάποιους ασθενείς τους στέλνουν σε άλλες χώρες πλέον. Γενικά δύσκολη κατάσταση.
Δυσκολη κατασταση.....οσο μπορεις να προσεχεις.....ο Θεος μαζι σου!!
 
Να προσέχεις.
Δυσκολη κατασταση.....οσο μπορεις να προσεχεις.....ο Θεος μαζι σου!!
Να είστε καλά παλικάρια. Έχω έρθει Ελλάδα εδώ και ένα μήνα όμως και θα μείνω μέχρι να καλυτερεύσει η κατάσταση. :) λογικά μετά το ελληνικό Πάσχα θα ανέβω πάλι. Ιδωμεν.
 
Ακριβως τα ιδια!!!
Τωρα αναμενω το τεστ να βγει και εφυηα για το χωριο στο παππου
Να τον δω λιγο να του κλαδεψω οτι εμεινε και να κοβω και κατι μεγαλες ακακιες να ετοιμαστει ξυλεια για του χρονου να μασυε καλα
Ακακιες ε ; Κρίμα να είμαστε κοντά. :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top