Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δημήτρη γιατί έχει λάσπη το νερό, πάντα έτσι είναι;
Καλησπέρα!!! Μας πάτησε ένα ωραίο χιονακι τωρα το απόγευμα! Βγήκα στο βουνο για περπατημα και έριχνε πατσαβουρια και το έστρωσε όπως το πρωι. Μια ησυχία , ένα υπέροχο πραγμα! Απο θηράματα είδα 10-15 τσιχλοκοτσυφα, μια αλεπού τεράστια και μια μπεκατσα που σηκώθηκε κατω απο ένα πεύκο δίπλα ακριβώς στο δρομο. Όταν δεν κραταω τουφεκι πιο πολλές μπεκατσες σηκωνω και απο τα σκυλια του φιλου μου!!!! Παγωσα αλλά το ευχαριστήθηκα!
Γιώργο το νερό είναι λασπωμενο γιατί είναι μετά από μεγάλη καταιγίδα η φωτογραφία. Στην μια άκρη της λακας υπάρχει μια λιμνούλα που κρατάει νερό όλο τον χρονο! Είναι πολυ όμορφα εκεί. Ανεβηκα παραμονή Χριστουγέννων και αραξα ένα τρίωρο. Τώρα καλό Μάιο!!!
 
Ειχα δει μια γομαρα καποτε χωρις οπλο,σαν λαμπραντορ ητανε!
Εχουν αστρο μερικες,δεν εξηγειται αλλιως...
Έχει γεμίσει ο τοπος αλεπες ρε!!! Έχει απ'όλα ο μπαξές! Μεγαλες, μικρές , φουντωτες και ψωριαρες!!! Δεν τις κυνηγάει κανενας. Τα προηγούμενα χρόνια που κάναμε πολλά περπατητα χτυπαγαμε 5-6 τον χρονο. Στα μπασιματα του 16 ήρθε μια και μας κοίταγε στα 20 μέτρα. Τις πετάει μια πέτρα ο κουμπάρος( τις λυπαται!!!) για να φύγει και αυτή πηγε και μύριζε την πετρα!!!! Το δικό μου το 5αρι lambro καφέ πάντως δεν πρέπει να της μύρισε καθολου!!!!
 
Ειχα δει μια γομαρα καποτε χωρις οπλο,σαν λαμπραντορ ητανε!
Εχουν αστρο μερικες,δεν εξηγειται αλλιως...

Ο προηγούμενος σκύλος που είχα είχε συναντήσει δύο φορές αλεπού. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι κυνήγι της έριχνε και πόσο γρήγορα τρέχανε και τα δύο! έβγαλε τον εγγλέζο εαυτό του! ευτυχώς που δεν τις έψαχνε! Πουλόσκυλο να κυνηγάει αλεπού παγκόσμια πρωτοτυπία θα ήταν!!!
 
Έχει γεμίσει ο τοπος αλεπες ρε!!! Έχει απ'όλα ο μπαξές! Μεγαλες, μικρές , φουντωτες και ψωριαρες!!! Δεν τις κυνηγάει κανενας. Τα προηγούμενα χρόνια που κάναμε πολλά περπατητα χτυπαγαμε 5-6 τον χρονο. Στα μπασιματα του 16 ήρθε μια και μας κοίταγε στα 20 μέτρα. Τις πετάει μια πέτρα ο κουμπάρος( τις λυπαται!!!) για να φύγει και αυτή πηγε και μύριζε την πετρα!!!! Το δικό μου το 5αρι lambro καφέ πάντως δεν πρέπει να της μύρισε καθολου!!!!
Αλεπουδες παει στο καλο,να δεις τι γινεται με τα τσακαλια κατω!
 
Για 10-20 χρόνια είχαν σχεδόν εξαφανιστεί...Είναι 5 χρόνια τώρα που γέμισε ο τόπος τσακάλια.
Τα κανακευουν στην Αρκαδια και ξαναγινανε.Να σου πει ο Τσακαλος...
Ποιο πολλα ειναι τα τσακαλια απο τα αυτοκινητα.Εχει και κατι γομαρια
με πιφες,σαν υαινες ειναι.
 
Καλησπέρα σάς. ..κάτι ακούγεται ότι θα ανοίξουν τα χιονοδρομικά και μαζί και η μετακίνηση εκτός νόμου για να πηγαίνουν στα χιονοδρομικά. ...Για να δούμε τώρα τι σκοπό έχουν για το κυνήγι. ..θα είναι πάλι άσκοπη μετακίνηση.
 
Έχει γεμίσει ο τοπος αλεπες ρε!!! Έχει απ'όλα ο μπαξές! Μεγαλες, μικρές , φουντωτες και ψωριαρες!!! Δεν τις κυνηγάει κανενας. Τα προηγούμενα χρόνια που κάναμε πολλά περπατητα χτυπαγαμε 5-6 τον χρονο. Στα μπασιματα του 16 ήρθε μια και μας κοίταγε στα 20 μέτρα. Τις πετάει μια πέτρα ο κουμπάρος( τις λυπαται!!!) για να φύγει και αυτή πηγε και μύριζε την πετρα!!!! Το δικό μου το 5αρι lambro καφέ πάντως δεν πρέπει να της μύρισε καθολου!!!!
Χθες,που γύρναγα με το αμάξι κατά τις 7 είδα και εγώ μία ενώ πέρναγε τον δρόμο.Μετρίου μεγέθους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top