Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν μας πάει με τίποτα ούτε και ο καιρός φετος. Τέτοιες κακοκαιριες και γενικά το καιρικό μοτίβο των επόμενων ημερών έπρεπε να είναι τον Νοεμβρη. Τότε φάγαμε ανούσια ξεροβορια που κανονικά έπρεπε να είναι τον Οκτώβρη. Και τον Οκτώβρη που θέλαμε ξεροβορια μαμηθηκε η νοτιαδουρα.
Σήμερα ρίχνει μέχρι και αστραπόβροντα...
Εγώ τα θέλω και Σεπτέμβρη για τα τρυγονακια ;)
Μόνο έτσι βλέπουμε κάνα πλι μεις δω χάμω
 
Σήμερα ρίχνει μέχρι και αστραπόβροντα...
Εγώ τα θέλω και Σεπτέμβρη για τα τρυγονακια ;)
Μόνο έτσι βλέπουμε κάνα πλι μεις δω χάμω
Βρε ετσι τα βλέπουμε τα τρυγόνια αλλά βροχή και κακοκαιρία τον Σεπτέμβριο δεν βλέπουμε ούτε με τα κιάλια! Πιο πολύ ρίχνει τον Ιούνιο....
 
Εάν την γλιτώσουμε και δεν χτυπήσουμε πυρακια .. Δεν θα πάθουμε τίποτα ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟΟΟ
Ας καθίσουμε ένα μηνα ακόμη μέσα χωρίς να μας εγγυάται κανείς ότι θα ξεκινήσουμε και τότε και τα πιρακια απο το πολύ χτύπημα θα έχουν διαλυθεί. Δυστυχώς η χρονιά τελειωσε.
 
Και κατι ακομα το κυνηγι το εκοψε ο χρησοχοιδης μας το ειπε κοριφεος βουλευτης της ν.δ.απο κερκυρα ...οχι ο σεριφης . Γιατι λέει οτι δεν μπορι να ελενξει η αστηνομια κυνηγους και ψαραδες μαζι το ειπε στο υπουργικό συμβούλιο πρειν το κλείσιμο....αν μας ελεγε μαλακιες σας λεο και εγω
 
Ειδα στο μεγκα τωρα ουρα στα μαγαζια για τα χρηστουγενιατηκα δωρα....μετα φταιει το κυνηγι
Eδω βγηκε ενας παπαγαλος το πρωι,δεν θυμαμαι σε πιο καναλι και ειπε οτι εστειλε 6 και πηγε
Παρνηθα.Παει ο αλλος να το σωσει αλλα αυτος με ανεση δηλωνει οτι ηταν κατι χιλιαδες εκει
για ασκηση.Εβγαλε και φωτογραφιες με τα ελαφια ενω ενα καρουμπαλο περασε και δεν
εκανε το παραμικρο.Μια χαρα...Στην φαρμα του αυγουλοματη ολα πανε πριμα.
 
Και κατι ακομα το κυνηγι το εκοψε ο χρησοχοιδης μας το ειπε κοριφεος βουλευτης της ν.δ.απο κερκυρα ...οχι ο σεριφης . Γιατι λέει οτι δεν μπορι να ελενξει η αστηνομια κυνηγους και ψαραδες μαζι το ειπε στο υπουργικό συμβούλιο πρειν το κλείσιμο....αν μας ελεγε μαλακιες σας λεο και εγω
Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να ελεγχθεί ο κυνηγος? Είναι και στην Αστυνομία σαΐνια. Έγινε καταγγελία ότι πάνε γουρουναδες απο Αθήνα(!!!) και κυνηγανε πισω από την Διρφη. Χθες λοιπόν δύο τζιπ και μια μικρή κλουβα εφερνε γυρω τα χωριά και τους εψαχνε!!! Ρε φωστήρες η Εύβοια 2 γεφυρες εχει για να περάσουν Αθηναίοι!!! Γιατί δεν τους περιμένατε εκεί;;;; Επίσης τα ξεφτερια είπαν στον κόσμο στα χωριά και το όνομα του καρφιου ο οποίος έχει ταβέρνα στην περιοχή και νομίζω οτι θα έχει πρόβλημα από εδώ και πέρα ο συγκεκριμένος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top