Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα παλικαρια. Υπομονη υπομονη υπομονη. Ποσο ακομα? Απο αρχες Νοεμβρη που μας σταματησαν το κυνηγι φευγω 5:30 το πρωι και γυρναω 18:00 - 19:00 το απογευμα. Πολλες φορες και Σάββατο. Και την Κυριακή καθομαι και κοιταω τα ντουβαρια. Θα μου πεις οτι ειμαι τυχερος που εχω και δουλεια ενω συμβαινουν ασχημα πραγματα στον διπλανο μου. Ετσι ειναι!!!
Το κυνηγι ομως ειναι το οξυγονο μου, τα ονειρα μου, το χαμογελο μου. Ειναι το συναισθημα της ανυπομονησίας που με αφηνει την Κυριακη το βραδυ και με ξαναπιανει την Δευτερα το πρωι.
Ποσο ακομα;;;;;;;;;
Να περνατε καλα και συγνωμη εαν σας κουρασα. Την καλησπερα μου.
 
Καλησπερα παλικαρια. Υπομονη υπομονη υπομονη. Ποσο ακομα? Απο αρχες Νοεμβρη που μας σταματησαν το κυνηγι φευγω 5:30 το πρωι και γυρναω 18:00 - 19:00 το απογευμα. Πολλες φορες και Σάββατο. Και την Κυριακή καθομαι και κοιταω τα ντουβαρια. Θα μου πεις οτι ειμαι τυχερος που εχω και δουλεια ενω συμβαινουν ασχημα πραγματα στον διπλανο μου. Ετσι ειναι!!!
Το κυνηγι ομως ειναι το οξυγονο μου, τα ονειρα μου, το χαμογελο μου. Ειναι το συναισθημα της ανυπομονησίας που με αφηνει την Κυριακη το βραδυ και με ξαναπιανει την Δευτερα το πρωι.
Ποσο ακομα;;;;;;;;;
Να περνατε καλα και συγνωμη εαν σας κουρασα. Την καλησπερα μου.
Φίλιππε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!!!
 
Εγω αρχίζω να μαζεύω απο αυριο τα κυνηγιτηκα....και του χρονου με υγεια
Ηλια μου φαινεται το ΣΚ θα μαζεψω και εγω τα συνεργα :(
Δεν ελπιζω σε καμια αλλαγη απλα ακομα δεν μπορω να το πιστεψω :(
Καλησπερα Παλικαρια
 
Φίλιππε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!!!
Γιωργο ειληκρινα δεν μπορω να καταλαβω που το πανε. Το ολο σκηνικο μπαζει απο παντου. Νιωθω οτι σε λιγο καιρο θα βρεθω στην θεση οπου θα πρεπει να διαλεξω αναμεσα στο κοκκινο χαπι η το πρασινο, ''matrix''. Και το χειροτερο ολων ειναι οτι ξερουν οτι γνωριζουμε και δεν τους νοιαζει καθολου. Θα κανουν αυτο που θελουν χωρις να μας λαμβανουν υποψη τους. Οπως λεει και ο BILLY '' φοβαμαι ολα αυτα που θα γινουν για μενα - χωρις εμενα''.
Δεν εχω παραβει ποτε το ''νομο''. Απ' οταν απολυθηκα απο φανταρος δεν εχασα ενσημο. Σε οποιον με χαιρεταει στο δρομο, του δινω το χερι μου και του μιλαω στον πλυθηντικο γιατι ετσι εχω μαθει. Εχω σκυψει πολλες φορες το κεφαλι μου κι ας μην φταιω. Και ερχονται μερικοι και μου κοβουν το μοναδικο πραγμα μεσα σε αυτην την ''μποχα'', που με κανει να νιωθω ελευθερος.
Ημουν πιτσιρικι κι ενα απογευμα ειχα παει με τον πατερα μου για κυνηγι και ειχαμε μαζι και την αδερφη μου. Ο ηλιος αρχισε να δυει και αφου δεν ειχε τιποτα, ο πατερας μου με την αδερφη μου μαζευαν πετραδακια. Εγω, διπλα στο οπλο το οποιο ηταν ακουμπισμενο σε μια ελια. Καποια στιγμη δυναμωσε ο αερας, ο ουρανος ειχε συννεφα και ολα μοιαζαν να'χαν παρει φωτια. Ηταν ολα κατακοκκινα απο τον ηλιο. Το μονο που ακουγα ηταν ο αερας κι ενας κατσουλιερης που εφευγε μακρια. Δεν ξερω γιατι αλλα ειχα μυρμηγκιασει ολοκληρος. Απο τοτε καταλαβα οτι πολυ δυσκολα θα ξεφυγω απο το ωραιοτερο ''συνδρομο'' που υπαρχει.
Απο 15 Σεπτεμβρη που μπορω να αναιβενω στο καρτερακι μου και μεχρι να δω την πρωτη τσιχλα 10 - 15 Οκτωβρη, καθε ΣΚ ειμαι εκει. Πινω το καφεδακι μου μεσα στα πευκα, βλεπω την ανατολη, νιωθω τις πρωτες υγρασιες στο προσωπο μου και οταν ακουσω και τον πρωτο κοκκινολαιμη τοτε..........
Αργοτερα και οταν ο καιρος αρχιζει να στρωνει κατα τον Απριλη, ολο και σε καποια παραλια θα βρεθω. Θα στησω τα καλαμακια μου, θα φτιαξω την φραπεδια μου, θα βαλω τον Στελαρα να παιζει και θα τραγουδαω μεχρι το πρωι με παρεα η μονος. Και αν δω και κανενα ειδοποιητη να καρφωνεται πανω στα δαχτυλιδια....... τοτε να δεις τρεξιμο!!!!!
Ευχομαι να κανω λαθος και να αισθανομαι ετσι επειδη εχω πιεστει πολυ, μακαρι να κανω λαθος.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ HUNTERSLIFE!!!!!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top