Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στην εφαρμογη KENTAYROS.TV μιλησε ο κοs Σωκρατηs Φαμελοs πρωην υπουργοs περιβαλλοντοs και απευθυνομενοs στον Χαρδαλια ειπε
οτι το κυνηγι ειναι αποκλειστικη αρμοδιοτητα του υπουργου περιβαλλοντοs και κανενοs αλλου. Προτεινε πολλα μετρα και στο τελοs ειπε
" αν δεν μπορουν να κυβερνησουν να παραιτηθουν" . Αλλα που τετοιο πραγμα βλεπειs ,oπωs ειπε και ο ιδιοs ειναι απασχολημενοι στο ξεπουλημα ακομα και των καμπαναριων απο τιs εκκλησιεs.
( Στον δευτερο δεν εβαλα μπροστα το κοs γιατι αυτη η λεξη κερδιζεται δεν υποχρεωνεται )
δεν ξέρω πόσο κος είναι ο χαρδαλιας αυτό που ξέρω είναι ότι η διγλωσσία του φαμελου στην προηγούμενη κυβέρνηση ήταν αξεπέραστη στα θέματα των προστατευόμενων περιοχών.
 
Ειλικρινα δεν ξερω αν παρανομω ατυπα οπως και οι υπολοιποι.....αυτο που ξερω ειναι οτι εχει κανει
1200+ μετασεισμους....και ολοι ειμαστε στην ''τσιτα''. Λενε οτι ο μεγαλυτερος που περιμενουν θα ειναι 5,5
ριχτερ.....ποιος το υπογραφει αυτο ?? Μονο ο θεος ξερει....κοιταω λοιπον να ειμαι ''ετοιμος'' και
προετοιμασμενος για καθε ενδεχομενο. Παραλληλα επειδη δεν γνωριζει κανεις ποσο λαδι εχει το καντηλι του......
πηγα και εκανα το απογευματινο μου κυνηγι...και γυρισα......χωρις να με ενοχλησει κανεις...
Και η ζωη συνεχιζεται φιλε μου!!!! :)

Καλησπερα παλικαρια , παντα με υγεια!!!! :)
Δεν το ξέρεις ? Οι Ακατονομαστοι μιλάνε και με τον Θεό τωρα και τους είπε
5.5 ριχτερ
 
Καλησπέρα Άρχοντες
Σήμερα είχε ξεφορτωμα και ντανιασμα καυσόξυλων ελιάς δύο κυβικων για να βγει ο χειμώνας
Αυτά παθαίνεις όταν δεν μπορείς να πας για κυνήγι
Ώρα να το φουντωσουμε
View attachment 18325

Δεν με πείθεις οτι το φούντωσες γιατί κρυώνεις . .yel.
 
Έστω και μετά το διαβολο-3βδόμαδο, ας αρθεί η κυνηγο-απαγόρευση και πάλι καλά θα είναι, διότι η καραντίνα αποκλείεται να διαρκέσει μόνο αυτές τις 3 διαβολο-βδομάδες...! Θα πάρει τουλάχιστον άλλη τόση παράτα...! Ας κυνηγάμε τουλάχιστον στην παράτα...! Κέρδος θα 'ναι κι αυτό για τα μας...!
Νικόλα εάν δεν αρθεί τώρα δεν πρόκειται να αρθεί σε τρεις εβδομάδες θα διαρκέσει μέχρι την λήξη της καραντινας που όλα δείχνουν ότι θα πάρει παράταση
 
Καλησπερα στην παρεα!φυσικα και θα παρει παραταση το lockdown (κατα τη γνωμη μου).εχθες στα μαγαζια μες στη πολη γινοταν χαμος.Αλλοι με μασκες και αρκετοι χωρις,ουτε τα χριστουγεννα ετσι!Το κατεβασμα απο Αθηνα δε,ουτε το καλοκαιρι...Ολα αυτα τα αποτελεσματα θα φανουν μετα απο 5-6 μερες τουλαχιστον.Οποτε την πρωτη εβδομαδα την φαγαμε με αυξητικες τασεις!Ας αντιδρασουμε οσο μπορουμε μπας και γινει κατι,οσο αφορα το κυνηγι,που πλητεται αδικως.Φυσικα μπορουν να μπουν περιορισμοι αλλα οχι απαγορευση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top