Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα να πω..... Καλο σαββατοκυριακο.......και ο Θεος να βαλει το χερι ΤΟΥ παλικαρια!!!! :)

Ειναι ολοι για τα μπαζα......Εδω στην Σαμο δεν εχουμε λογω σεισμου Lockdown.....εχθες με εναν
μετασεισμο....επεσαν ακομα 100 σπιτια ετοιμορροπα.....οκ αναμενομενο ηταν.
Εχθες το βραδυ με πηραν τηλ. η παρεα που παμε στον λαγο....και μου ειπαν δεν εχει κυνηγι αυριο το
απαγορευσαν.
Για ποιον λογο ??? Τα συμπερασματα δικα σας....;):)
ΥΓ. Θα κατεβω αργοτερα στον κυνηγετικο συλλογο....και θα γινει το ελα να δεις....:mad:
 
Ξέχασα να σας πω οτι θα κολλήσω covid μέσα στην φύση απο κανά δένδρο η θα κολλήσω εγώ κανά δένρο αυτή την περιβόητη αρώστια και εσείς για το καλό με προφυλάσετε υποχρεώνοντάς με να είμαι μέσα σε μια πόλη σας αρωστημένη. Επίσης εκεί στην Γερμανία ή και στην Κύπρο έχουν ανοσία τα δένδρα γιατί εκει δεν απογορεύται το κυνήγι σε συνθήκες lockdown. Άντε απο εδώ υπερβολικοί μην πω και τίποτα άλλο.
Καλημέρα σας....
 
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω Τάσο αλλά να πάρουν πίσω απόφαση που ανακοίνωσαν δεν υπάρχει περίπτωση γιατί θα υπάρχουν αντιδράσεις όχι μόνο από αντικυνηγους αλλά και από άλλους που θα λένε για ειδική μεταχείριση υπέρ των κυνηγών
Για επέκτασή της απαγόρευσης να ετοιμαζόμαστε ήδη άρχισαν να λένε για πέντε εβδομάδες πριν περάσει η πρώτη μέρα
Οπότε καλή μας χώνεψη αν και δεν χωνευεται με τίποτα
 
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω Τάσο αλλά να πάρουν πίσω απόφαση που ανακοίνωσαν δεν υπάρχει περίπτωση γιατί θα υπάρχουν αντιδράσεις όχι μόνο από αντικυνηγους αλλά και από άλλους που θα λένε για ειδική μεταχείριση υπέρ των κυνηγών
Για επέκτασή της απαγόρευσης να ετοιμαζόμαστε ήδη άρχισαν να λένε για πέντε εβδομάδες πριν περάσει η πρώτη μέρα
Οπότε καλή μας χώνεψη αν και δεν χωνευεται με τίποτα
Μέχρι 20/12 θα υπάρχει η απαγόρευση σιγουρα. Εγώ πλέον είμαι πεπεισμένος ότι χθες έριξα τις τελευταίες ξεγνοιαστες τουφεκιές μου.
 
Μέχρι 20/12 θα υπάρχει η απαγόρευση σιγουρα. Εγώ πλέον είμαι πεπεισμένος ότι χθες έριξα τις τελευταίες ξεγνοιαστες τουφεκιές μου.
Εγώ είμαι στην δουλειά Δημήτρη και τώρα κοίταζα πότε άρχισε η εμπλοκή των γιορτών πέρσι
Άρχισα 21 Δεκεμβρίου μέχρι 7 Ιανουαρίου οπότε εάν πάει μέχρι 20 η απαγόρευση μου σκάει στο καπάκι και η εμπλοκή χαιρετίσματα το κυνήγι φέτος
Τουλάχιστον θα πω στο φιλαράκι όταν πηγαίνει να περνάει να παίρνει τον σκύλο γιατί θα χαζέψει στο τέλος
 
Μας πετσοκοψαν Γιώργο αυτή είναι η αλήθεια δυστυχώς. Όσο και να το παίρνουμε στη πλακα οι εξελίξεις έδειξαν ότι δεν μετράμε σε αυτή την χώρα και πρωτίστως φταίμε εμείς για αυτο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top