Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιατί ρε εδώ τον βγάλανε και σύμβολο του σεξ ο κρυφός πόθος όλων των γυναικών μήπως τον ζηλεύεις .big smile.
Με την μπουμπουκα παντως καθομουνα να με μαθει πιανο
και να την μαθαινα να απορταρει μπαλακια ταυτοχρονα....
 
Αφού είπαμε ποια άθλημα επιτρέπονται.
Ο μόνος τρόπος να κυνηγήσουμε είναι με ...ρακέττα τέννις, καθώς αυτό το άθλημα επιτρέπεται με μέχρι 4 αθλούμενους σε ανοικτό χώρο.
Και αφού δεν υπάρχουν πουλιά, τι με όπλο, τι με ρακέττα τένις, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε. ΚΟΥΛΟΥΡΙ!!! .big smile.

Αλλά τουλάχιστον καφέ στο ύπαιθρο.
Για αποφυγή προστίμου όμως, στήστε και ένα διχτάκι μεταξύ σας.

Υ/Γ : Όσοι πάτε για ορτύκια, μπορεί και να το ματώσετε....
 
Αs μην παιρνει η μπαλα ολουs τουs πολιτικουs . O τελευταιοs υπουργοs ο Φαμελοs ανεξαρτητωs πολιτικηs προτιμησεωs ηταν οτι καλυτερο
μαs εχει τυχει εδω και πολλα χρονια. Εδωσε μεγαλεs μαχεs για μαs .Nα ειναι καλα .
Συμφωνώ απόλυτα και ήθελα να το γράψω ως απάντηση στο ποστάρισμα του Μένιου λίγο πιο πάνω (αμέσως προηγούμενη σελίς), αλλά με πρόλαβες εσύ Γιώργο και πολύ καλά έκανες, διότι αξίζει μνεία ο Φάμελλος απ' το συνάφι μας! Μάς 'ξηγήθηκε πολύ τίμια και μάς σεβάστηκε απόλυτα σε αντίθεση με όλους τους προκατόχους του, αλλά και τους μεταγενέστερούς του...
 
Last edited:
Ο μόνος τρόπος να κυνηγήσουμε είναι με ...ρακέττα τέννις, καθώς αυτό το άθλημα επιτρέπεται με μέχρι 4 αθλούμενους σε ανοικτό χώρο.
Και αφού δεν υπάρχουν πουλιά, τι με όπλο, τι με ρακέττα τένις, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε. ΚΟΥΛΟΥΡΙ!!! .big smile.

Αλλά τουλάχιστον καφέ στο ύπαιθρο.
Για αποφυγή προστίμου όμως, στήστε και ένα διχτάκι μεταξύ σας.

Υ/Γ : Όσοι πάτε για ορτύκια, μπορεί και να το ματώσετε....
Κάνεις λάθος έχουν κλείσει και γήπεδα τένις. Μόνο με παρουσία προπονητή λένε στα τρια άτομα, άστα.
 
Eγώ πάντως δεν σκάω! Ρίχνω από καμιά ντουφεκιά κι εδώ:
store.steampowered.com/app/619330/Duck_Hunting/
Φτηνό, ρεαλιστικό και αρκετά διασκεδαστικό παιχνιδάκι...! Κάποιος "καυλωμένος" σαν κι εμάς το έφτειαξε, για να "σβήνει" τον "φλογερό" του "πόθο" και απ' το δωμάτιό του ...!!!
 
Last edited:
Εγώ που δεν έχω τίποτα σχεδόν τι θα φαω????? 7 τσιχλες και μια κυργιαρα εχω από χθες και σήμερα! Θα τις βάλω με τα φτερά στον καταψύκτη και θα τις βγάζω να τις βλέπω που και που για να μην ξεχάσω πως ειναι!!!!
Υπάρχουν και χειρότερα
Μόνο οι πουλιάστρες έμειναν και οι γαλοτσες δεν ξέρω βέβαια αν κάνουν καλό γιουβέτσι με μπόλικη πάπρικα .think.
Βρε ούτε την κουτσουλια τους δεν είδαμε φέτος hippo
Καλησπέρα Άρχοντες
 
Λάθος απόφαση για το σταμάτημα του κυνηγίου,
για αλλη μια φορά ανίκανη η ΚΣΕ και
για άλλη μια φορά μας πυροβολούν και μας επιβάλλουν δυσμενείς αποφάσεις που δεν έχουν λογικά επιχειρήματα.

Λυπάμαι για το σκυλάκι μου που προσπαθούσα να το ξεκινήσω στην μπεκάτσα, τσάμπα τόσος κόπος, τόσα έξοδα... τώρα που θα το πάω Ηλίθιοι;....
λυπάμαι για την Απογόρευση να σταθώ μέσα στην Φύση και να νιώσω την γαλήνη της,
εκνευρίζομαι με την επιβολή της φυλακισής μου μέσα σε μια αρωστημένη πόλη, έχοντας πληρώσει απο το υστέρημά μου για να απολαμβάνω αυτή την αγαπημένη μοναχική δραστηριότητα ... με κλέβουν........
 
Συνάδελφοι καλησπέρα. Σας ενημερώνω ότι έγινε τεράστια πατάτα με την ανακοίνωση της ΚΣΕ. Στην ουσία πυροβολήσαμε τα πόδια μας. Ελπίζω ότι δεν χάθηκε τελείως το δικαίωμα στο κυνήγι. Θα γίνει μία ύστατη προσπάθεια την Δευτέρα. Είμαι να σκάσω γιατί υπήρχε θετική εισήγηση και η ανακοίνωση της ΚΣΕ έφερε τα πάνω, κάτω....
 
Συνάδελφοι καλησπέρα. Σας ενημερώνω ότι έγινε τεράστια πατάτα με την ανακοίνωση της ΚΣΕ. Στην ουσία πυροβολήσαμε τα πόδια μας. Ελπίζω ότι δεν χάθηκε τελείως το δικαίωμα στο κυνήγι. Θα γίνει μία ύστατη προσπάθεια την Δευτέρα. Είμαι να σκάσω γιατί υπήρχε θετική εισήγηση και η ανακοίνωση της ΚΣΕ έφερε τα πάνω, κάτω....
Τσιμπατε με ρε παιδιά μπας και είναι ενα κακό όνειρο όλο αυτό...
Ωχ Παναγία μου που έχουμε μπλέξει...
Και μετά λέτε ότι εάν καταργηθεί ο κυνηγοσυνδικαλισμός θα είναι χειρότερα και θα πέσουν να μας φάνε οι οικολόγοι;
Εδώ δεν είναι απλά γκολ αυτοί σέντρα εμείς....
Εδώ είναι αυτογκόλ εμείς και σέντρα εμείς...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top