Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα και αύριο θα γίνει τεστ για τον κορονοϊό σε όλη την Σλοβακία. Εγώ με την γυναίκα μου το κάναμε σήμερα και όλα καλά. Εδώ έχει ξεφύγει το θέμα με τον ιό και η επιλογή τους ήταν ή λοκνταουν ή τεστ όλη η χώρα. Αν πάει καλά προβλέπω να παίρνουν παράδειγμα και άλλες χώρες.
 

Attachments

  • v1.jpg
    v1.jpg
    368,3 KB · Προβολές: 10
Εγω δεν εβαλα μαγκάλι ,αλλα χτυπησα μια εργένικη φασολάδα με θέα και κρασι στο νεροπότηρο. ;)

View attachment 18081

Φασολάδα, κράσος, ζυμωτό, θέα Τζουμέρκα...μπράβο ρε φίλε, έτσι ξορκίζεται η μιζέρια!!!
Δημήτρη από αυτό το μπαλκόνι σου έχει τύχει να δεις φάσες να περνάνε; :)
 
Φασολάδα, κράσος, ζυμωτό, θέα Τζουμέρκα...μπράβο ρε φίλε, έτσι ξορκίζεται η μιζέρια!!!
Δημήτρη από αυτό το μπαλκόνι σου έχει τύχει να δεις φάσες να περνάνε; :)
Μεχρι πριν 10 χρονια ναι . Και μαλιστα πολυ κοντα. Κοπαδια φασσοπεριίστερα και φάσεσες. Μεχρι ζευγάρι πρασινοκέφαλα πέρασαν στα 100μ.
Τωρα μονο κουρούνες :rolleyes:
 
Καλησπέρα αφου μπασιματα δεν έχει πιάσαμε τις δουλειές.Στο δρόμο είδα γύρω στα 300 ψαρόνια σε ένα κάμπο.Μετά 3 κοπαδάκια απο 10-15 το καθένα αγριοπερίστερα και μια τσιχλίτσα ξέμπαρκη που βούτηξε εντελώς στο κύμα όπου την έχασα από την βλέψη μου.
 
Καλησπερα παλικαρια......ακομα μας κουναει που και που.....αλλα οκ....το νησι αγανταρει...
δεν βουλιαξε ακομα......
Καλο βραδυ και ξημερωμα σε ολους!!!! :)

Νίκο καλησπέρα, θυμάμαι το 81 με τον σεισμό των Αλκυονίδων, τις πρώτες νύχτες φροντίζαμε κοντά στο κρεβάτι να έχουμε παντελόνι, παπούτσια κ.λ.π. αν γίνει μετασεισμός, να μη βγούμε με τα σώβρακα! :)
Αφού αντέξατε τον κύριο σεισμό, νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα σε όσα σπίτια δεν έχουν ζημιά.
Κρίμα τα παιδάκια ... μόνο αυτό.
 
Νίκο καλησπέρα, θυμάμαι το 81 με τον σεισμό των Αλκυονίδων, τις πρώτες νύχτες φροντίζαμε κοντά στο κρεβάτι να έχουμε παντελόνι, παπούτσια κ.λ.π. αν γίνει μετασεισμός, να μη βγούμε με τα σώβρακα! :)
Αφού αντέξατε τον κύριο σεισμό, νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα σε όσα σπίτια δεν έχουν ζημιά.
Κρίμα τα παιδάκια ... μόνο αυτό.

Tο μεγαλο κακό....και ποιο μεγαλο δραμα ηταν ο χαμός των παιδιων.....ολα τα αλλα μπροστα σε αυτο
ηταν ενα τιποτα....μερχι στιγμης τουλαχιστον.......δεν ξερω τι μας ξημερωνει......ο θεος να βαλει το χερι ΤΟΥ
φιλε!!!
Εαν δεν χαναμε τα δυο παιδια....θα ελεγα οτι η Σαμος την ''εβγαλε'' καθαρη.....αυτη την στιγμη που
γραφω οι μετασεισμοι εχουν λιγοστεψει και σε συχνοτητα και σε ενταση......
 
Καλησπέρα σας!!
Κρίμα για τα άτυχα παιδάκια κ για όσους βρεθούν τραυματίες....είναι κ ψυχολογικό το θέμα στν κάθε άνθρωπο από δω κ πέρα ως ότου "ξεχαστεί"...

Αν κ πιτσιρικάς το θυμάμαι το συμβάν Γιάννη...είχε χαθεί κ ζευγάρη χωριανοί μου στη Ρικομέξ τότε...αραβωνιασμένα τα παιδιά!! Τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά.
Επίσης ξέρω πολύ καλά τη εστί ΣΕΙΣΜΟΣ γιατί η Ηλεία έχει παλαιές πληγές από αυτό κ μάλιστα σοβαρές.

Καλοκαίρι 1988 επίκεντρο το Βαρθολομιό...είχε βουλιάξει τότε κ μέχρι τα κοιμητήρια είχαν ανοίξει.

Καλοκαίρι 1992 εγώ 1 έτους τότε με επίκεντρο τν Πύργο...άλλα νταβαντούρια εκεί...

Καλοκαίρι αρχές Αυγούστου ώρα 15:20 το μεσημέρι του 2007...σεισμός 7,2R όπου κ παραμένει ρεκόρ για την Ηλεία, με επίκεντρο την Ανδραβίδα...το χωριό Βάλμη του δήμου Πηνείας καταστράφεικε εντελώς...πολλοί οι μετασεισμοί τότε κ δν κλείναμε μάτι για εβδομάδες...ήταν ο μόνος σεισμός που πανικοβλήθεικα....και γενικότερα έχουν καταγραφεί αρκετοί ενδιάμεσα έντονοι σεισμοί... ο θεός να φυλάει....
Ναι Κωστή δυστυχώς είναι ένα φαινόμενο που όταν το έχεις ζήσει δεν το ξεχνάς ποτέ. Όταν συμβαίνει σου προκαλεί φόβο και θλίψη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top