Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χεραιτω τη παρέα. Μάλιστα.........τα έξοδα κηδείας από τον ΟΓΑ όπως μου είπαν θέλουν από 1 έως 2 χρόνια. Μάλλον θα περιμένουν να σιγουρευτούν ότι πέθανε εντελώς ο άνθρωπος μην πάει και αναστηθεί.........αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία........pray to God.
Τι να πεις ρε φιλε....το βουτας το τουφεκι μετα ή δεν το βουτας....
 
Χεραιτω τη παρέα. Μάλιστα.........τα έξοδα κηδείας από τον ΟΓΑ όπως μου είπαν θέλουν από 1 έως 2 χρόνια. Μάλλον θα περιμένουν να σιγουρευτούν ότι πέθανε εντελώς ο άνθρωπος μην πάει και αναστηθεί.........αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία........pray to God.

10 χρόνια τωρα μας στράγγιξαν και το μόνο που έγινε και έμεινε είναι οι προσθαφαιρέσεις και οι πολλαπλασιασμοί για να δούμε τι θα μείνει τελικά στον κουμπαρά.Απο κει και πέρα αρχίδια αλλαγές.Η δημόσια διοίκηση και ο τρόπος λειτουργίας του δημοσίου παραμένει ο ίδιος στο βαθύ μπλε του ωκεανού ! Και φυσικά απο πίσω ακολουθεί και ο ιδιωτικός με τα δικά του.Πάρε τράπεζες ,εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ,μέχρι και στα ΚΤΕΟ θα σας παω ,τα οποία έγιναν ιδιωτικά για να δουλέψει καλύτερα το σύστημα και χωρίς λάδωμα.Να γελάσω ή να κλάψω ;
Αφού δεν έγιναν αυτά που έπρεπε αυτα τα δυσκολα χρόνια ,ξεχάστε την καλύτερη Ελλάδα και τις παπαριές που υπόσχονται όλοι.Και οι τωρινοί και αυτοί που τα έκαναν σκατά επί δεκαετίες και τώρα εμφανίζονται σαν να βγήκαν από την κολυμβήθρα του Σιλωάμ.
Προ ημερών ήμουνα στο υποθηκοφυλακείο Αθηνών. Εκει να δείτε χάος.Ακόμη στα χαρτιά και τα υπόγεια με τους φακέλους. Η ηλεκτρονική εποχή απέχει έτη φωτός.Τι να πω τώρα ; οτι για να πάρεις ένα πιστοποιητικό για το ακίνητό σου ,κάνεις αίτηση ,πληρώνεις και ξαναπάς μετά απο 10 μέρες.Και το κυριότερο ; οτι βγαίνεις έξω απο το κτίριο ,πας στο ψιλικαντζήδικο και στήνεσαι στην ουρά για να πάρεις "Μεγαρόσημο " των 3€ που το πληρώνεις 3,60 και ξαναπάς στο υποθηκοφυλακείο......
Περί το 2000 μας έπρηξαν με τον εκσυγχρονισμό και περί το 2004 με3 την μεταρρύθμιση.Αν είδατε τίποτα απ αυτά να μου το πείτε κι εμένα.
Δεν υπάρχει σωτηρία λέμε.Και δεν υπάρχει γιατί παραμένουμε εμείς οι ίδιοι αδιάφοροι ,ωχαδερφιστές και ενίοτε χρωματισμένοι . Οσο για τον εγκέφαλό μας ειναι αποδεδειγμένο πολλάκις ,ότι κάθε δυο χρόνια κάνει αυτόματα format και επανεκκίνηση.
 
Last edited:
Χεραιτω τη παρέα. Μάλιστα.........τα έξοδα κηδείας από τον ΟΓΑ όπως μου είπαν θέλουν από 1 έως 2 χρόνια. Μάλλον θα περιμένουν να σιγουρευτούν ότι πέθανε εντελώς ο άνθρωπος μην πάει και αναστηθεί.........αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία........pray to God.
Eμένα το ΄15 που πέθανε η μάνα μου, μου ειχε πει η υπάλληλος οτι θα μπουν σε ενα διάστημα 7 εως 12 μηνών. Στους 11 μήνες τα έβαλαν. Τα δύο χρόνια πάντως μου ακούγονται υπερβολικά,νομίζω πάνω στο χρόνο θα μπουν.
 
Eμένα το ΄15 που πέθανε η μάνα μου, μου ειχε πει η υπάλληλος οτι θα μπουν σε ενα διάστημα 7 εως 12 μηνών. Στους 11 μήνες τα έβαλαν. Τα δύο χρόνια πάντως μου ακούγονται υπερβολικά,νομίζω πάνω στο χρόνο θα μπουν.
Γιάννη τη να πω, κουβέντα του υπαλλήλου είναι, για να το λέει προφανώς θα έχει συμβεί αλλά και πάλι όπως είπες 11 μήνες πολλοί είναι.
 
Καλησπέρα σας...ώρα για μπυριτσα
UyaWs32.jpg
:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top